Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,964
326
83
iwona44 @ 20 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=913125Drogie Wrocławianki marcepan jest w Almie
wink.gif
Alma daleko
icon_smile.gif
I pewnie drożej? Po ile? (pomijając fakt, że mam w szafce prawie półtora kg masy marcepanowej
icon_smile.gif
)
 

Eve.eire

Member
Lis 5, 2007
13,730
0
0
Oto moja krajanka. Nie wyszla tak wysoka jak u Was ale to wina zbytduzej foremki.
Maz sie dopytuje czy moze zjemy teraz a druga przed swietami zrobie, bo to sie jednak zepsuje do tego czasu :D :D :D Pozostawilam Mu skrawki ciasta
icon_smile.gif


DSC03834.JPG
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,457
7
38
Doruśka @ 20 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=913154ja kupowałam po 99 centów
skanna @ 20 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=913239Ja po 89
icon_smile.gif
A ja dzis na rynku kupiłam dwa opakowania i każde za 7 zł
icon_evil.gif
Szlag mnie czasem trafia, że różnice są aż tak duże i że nie ma tej masy u nas w sklepach w ludzkiej cenie (a nawet napisy po polsku są na niej, tę jasną Zentisa mam) Taniej wychodzi samemu zrobić ale chciałam sobie życie ułatwić tym razem
icon_rolleyes.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,964
326
83
dziunia @ 21 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=913322A ja dzis na rynku kupiłam dwa opakowania i każde za 7 zł
icon_evil.gif
Szlag mnie czasem trafia, że różnice są aż tak duże i że nie ma tej masy u nas w sklepach w ludzkiej cenie (a nawet napisy po polsku są na niej, tę jasną Zentisa mam) Taniej wychodzi samemu zrobić ale chciałam sobie życie ułatwić tym razem
icon_rolleyes.gif
Bo ja wiem, czy taniej? Owszem, składniki może i taniej wyjdą, ale ten czas... A czas to pieniądz przecie
icon_smile.gif
W każdym razie moje lenistwo w ubiegłym roku kazało mi machnąć ręką na w sumie 12 zł (zużyłam 4 opakowania). W tym roku zaoszczędziłam li i jedynie przez przypadek, który skierował mnie na jeden dzień do Drezna.
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Ja też przymierzam się do tej krajanki. Nawet chciałam dzisiaj kupić masę w Piotrze i Pawle, ale 8 czy 9 zł. za 200g to lekka przesada...
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
robiłam tę krajankę dwukrotnie, bardzo nam smakowała. Jest niezwykle słodka, więc ja kroję ją na maleńkie kawałki - takie na jeden- dwa kęsy

masę marcepanową kupowałam na allegro, zgodnie z sugestią Dorotus, dokonałam modyfikacji dając 400 gram masy marcepanowej zamiast 225g

krajankamarcepanowa.jpg
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
36
a ja z pytaniem, mam "śliwke w czekoladzie " włąsnej roboty, myślicie ze sie smakowo wkomponuje?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
30,971
5,022
113
[quote name='skanna' date='20 Nov 2009, 14:47 ' post='913088']
Ale to nie ten z jajkami na szczycie budynku, tylko kawałek dalej, jak się idzie wgłąb, przed sklepem z zabawkami...
[/guote]
Dzieki, wiem już.
icon_smile.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
skanna @ 20 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=913144Alma daleko
icon_smile.gif
I pewnie drożej? Po ile? (pomijając fakt, że mam w szafce prawie półtora kg masy marcepanowej
icon_smile.gif
)
Brakiem czasu sie usprawiedliwię ,że dopiero teraz odpowiadam
icon_mrgreen.gif
,ale pojęcia nie mam po ile ,bo mnie zaopatruje mój małżonek w marcepana więc nie kupuje ,ale po drodze zawsze wstępuję do almy stąd wiem ,że jest taka ta moja wiedza bez cenowa
icon_mrgreen.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,964
326
83
Ja w ubiegłym roku za długo nie przechowywałam, ale to co trzymałam w pudle było polukrowane. Zresztą, jak potem lukrować każdy kawałeczek z osobna?
icon_smile.gif
 
 

Automat do kawy

Jeśli podoba Ci się forum i chciałbyś nas wesprzeć, po prostu kup nam kawę.

W ramach podziękowania zmienimy Twoje konto na wolne od reklam.

:coffee:

Do ekspresu do kawy