Krem do tortów- lekki, ale zwarty

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Siostro dziękuję uprzejmie
icon_biggrin.gif

TU: https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=731263 widać go troszkę lepiej
icon_smile.gif


Sylwia myślę że wystarczy... ja coprawda miałam torcik mniejszy ale sporo masy mi zostało i oprócz torcika było jeszcze zrobione podobne ciasto - zrezygnowałam z 4 warstwy biszkoptu bo tort wyszedłby zbyt wysoki i zmuszona byłam jakoś 1 blat zagospodarować (biszkopt, krem, owoce i galaretka)
Acha - i wyszło mi więcej zapewne kremu niż wg przepisu... bo ja ciemna masa nie popatrzyłam i rozpuściłam 1 czekoladę białą w... 500!!! ml śmietanki zamiast w 200 - tak więc taką ilośc (500ml) ubiłam i dodałam do masy budyniowej - ale później się ucieszyłam że tak się stało bo masa nie była zbyt słodka, była leciutka i przyjemna w smaku i było jej bardzo dużo co przy moich "pomocnicach" miało ogromne znaczenie
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Dziękuję Cinko i Laninko za odpowiedzi
bussi.gif

Zrobiłam wreszcie dwie masy: jedną z mleczną czekoladą a drugą z białą i wiórkami kokosowymi...obydwie były pyszne ale ta z białej czekolady powaliła mnie na kolana! Jest po prostu prze-py-szna
mniam.gif
Radzę tylko zrobić budyń z mniejszej ilości mleka, wtedy masa jest bardzo zwarta
icon_smile.gif

Torcik ogólnie robiłam na 21 urodziny przyjaciółki. Biały biszkopt przełożyłam dwukrotnie masą z mlecznej czekolady, wymieszaną z drażami kokosowymi i śmietankowymi. Tort wymazałam masą z białej czekolady i kokosu, ozdobiłam* tak jak widać.



*o ile taką dekorację można nazwać "ozdobieniem", jestem w tym beznadziejna
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • DSC05604.JPG
    DSC05604.JPG
    120.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
eek2.gif
Beznadziejna? Chyba żartujesz? Baaardzo mi się Twój tort podoba!
lecker.gif

Piję właśnie kawę, deseru brak, to sobie chociaż popatrzę na tą apetyczną słodkość
mniam.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ojej, jak mi miło, że komuś się podoba
cvety.gif
 

izabelagw

Member
Paź 2, 2008
14
0
0
Witajcie, jestem tu nowa ale z zapałem czytam sobie forum. posanowiłam wykorzystać przepis na masę do przełożenia tortu... wyszła mi naprawdę dobra, już z moją niunią smakowałyśmy... tylko dodałam nie taką śmietankę bo 12%, no ale cóż w kuchni nie jestem dobra...
poniżej pochwalę się co mi wyszło

tort_1.jpg

tu w przekroju, masa mogłabyć bardziej zwarta ale i tak jest pyszna, delikatna i nie czuć masła

tort_2.jpg

a tu zblizenie na kwiatki z masy z innego postu...

tort_3.jpg
 

Załączniki

  • tort_1.jpg
    tort_1.jpg
    165.3 KB · Wyświetleń: 3
  • tort_2.jpg
    tort_2.jpg
    136.1 KB · Wyświetleń: 3
  • tort_3.jpg
    tort_3.jpg
    189 KB · Wyświetleń: 3

gonia6911

Member
Paź 4, 2008
1
0
0
A ja właśnie szukam dobrego kremu do tortu,bo jutro mam urodziny i muszę coś upiec a nic tak nie smakuje jak domowy tort
lecker.gif
także jutro go wypróbuję ,mam nadzieje że mi wyjdzie,bo w tamtym roku była porażka, co ja nawydziwiałam szok! aż skończyło się na tym,że musiałam zrobić kremy z torebki
cry_1.gif
 

justyna83

Member
Paź 13, 2008
2
0
0
Wczoraj zrobiłam tort z tym kremem tylko bez czekolady, na szczeście tort był nieduzy i krem został do zjedzenia. PYCHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
nic sie nie rozjeżdża, nie kapie, nie spływa super, rozpoczynam produkcje tortów
icon_smile.gif
icon_lol.gif
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Dzisiaj zrobiłam tort z tym kremem, dałam troszkę mniej mleka do budyniu, krem jest pyszny. Mój tort jest prostokątny 36 na 24 cm, kremu starczyło mi na dwukrotne przełożenie tortu i zostało troszkę do pomazania, a dekoracja będzie z samej bitej śmietany; ale krem jest naprawdę smaczny, nie za słodki i świetnie się rozsmarowuje, nic nie kapie, dla mnie bomba. Jutro degustacja, mam nadzieję, że wszystkim będzie smakował, bo ten tort to prezent urodzinowy.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Śmietana z czekoladą już w lodówce, jutro przekładam, a w sobotę degustacja, ale nie mam obaw, bo wiem, że krem będzie pyszny
lecker.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Dziewczyny, bardzo się cieszę, że Wam ten krem smakuje
banana.gif
 

AmeliaAnia

Member
Lut 18, 2009
5
0
0
Ja tak czytam i czytam o tej masie i zastanawiam się czy mogę ją wykorzystać do przełożenia tortu na przemian z masa kakaową
icon_smile.gif
nie zepsuje to jej smaku????
gruebel_2.gif

 

AmeliaAnia

Member
Lut 18, 2009
5
0
0
Agata @ 11 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=821823Śmietana z czekoladą już w lodówce, jutro przekładam, a w sobotę degustacja, ale nie mam obaw, bo wiem, że krem będzie pyszny
lecker.gif
Agatko
icon_smile.gif
to znaczy że ty tą masę zrobiłaś wcześniej? Bo ja chciałabym ten tort zrobic właśnie dzień wcześniej ale cały i przetrzymać go w lodówce na następny dzień mogę tak????
dontknow.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
AmeliaAnia @ 18 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=824807Agatko
icon_smile.gif
to znaczy że ty tą masę zrobiłaś wcześniej? Bo ja chciałabym ten tort zrobic właśnie dzień wcześniej ale cały i przetrzymać go w lodówce na następny dzień mogę tak????
dontknow.gif
Możesz, nic się nie stanie.

Z różnymi smakami kremów w jednym torcie, to jest tak, że jedni lubią i tak robią, a inni - nie.
Ja wolę jeden smak, co nie znaczy, że jest to jedynie słuszny gust. ;)
 

AmeliaAnia

Member
Lut 18, 2009
5
0
0
Agatko dziękuję ci bardzo. Ja właśnie zrobiłam pierwszy w życiu tort
icon_smile.gif
Zrobiłam twoją masę ( jedną białą a do drugiej dałam nutteli i starłam czekoladę) Masa jest puszysta lekka i nieprzesłodzona pyszka !!!
daumen.gif

Biszkopt mam czekoladowy. najgorsze ze nie moge sprawdzić przed urodzinami jak on naprawdę smakuje
icon_rolleyes.gif

Dołączam zdjęcie.
 

Załączniki

  • IMG_1613.JPG
    IMG_1613.JPG
    85.1 KB · Wyświetleń: 0

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Zrobiłam kremik ale by ułatwić sobie życie zmodyfikowałam go nieco i czekoladę rozpuściłam w gorącym budyniu. Torcik z tym kremem wyszedł rewelacyjny.Dzięki z aprzepis.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Witam i od razu, LeNInko
anbetung.gif
- ogromne podziękowania za przepis i bezcenne porady.
Zrobiłam tort z masą - nigdy inna lepsza mi nie wyszła. Z białą czekoladą może powalić na kolana...
Mój tort był ogromny (jak widać prawie cała stolnica) a w związku z tym pracy sporo. Zdjęcie nie jest dobrej jakości ale dodam, że po zrobieniu kłosa pszenicy i perłowej hostii duma mnie rozpierała... A tak na serio, to mimo wielu niedociągnięć, z efektu końcowego jestem zadowolona. Co prawda, wzór popularny ale w mojej rodzinie nie był znany. Najwięcej problemów miałam z kielichem. Zrobienie całego kielicha z marcepanu wydawało mi się przesadą, bo chciałam aby kawałki ciasta były zarówno ładne jak i smaczne. A zatem wymyśliłam szablon... Za szablon służyła mi butelka po winie ale kiedy piękny kształt zdjęłam okazało się że mimo grubej łupiny, nie ma szans na zachowanie pięknej formy - najpierw próbowałam zamrozić a później wyszuszyć, wszystko na próżno... Upiekłam mały biszkopcik, wycięłam kształt kielicha i obłożyłam tym razem, cieniutką warstwą marcepanu i wtedy wyszło jak należy.

Już wcześniej wkleiłam do innego postu, ale właściwie powinien być tutaj - teraz mam dylamat - wkleję ponownie a jeżeli moderator uzna, że zaśmiecam - wyrażam zgodę na usunięcie.
Okładka - czekoladowa. Reszta kartek - biała z dodatkami - brzoskwinie lub kokos. Garb z galaretki.
baza
im000294.jpg


efekt końcowy
im000298.jpg


P.S. Smakowało i podobało się - mały komunista zadzwonił z podziękowaniami...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Dopiero przed chwilą zauważyłam... Baaardzo przepraszam za mnóstwo błędów...w tym ortograficznych.!!! Już nie mogę poprawić, MODERATORZE - bardzo proszę o pomoc!!! Literówki pal licho ale pszenicy nie przeżyję...
Mam niemiecką klawiaturę i wciąż coś nie tak wlepuję, RATUNKU...