Krem do tortów- lekki, ale zwarty

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Dzięki jaxja. Ale co z tego, jak ortografia zepsuła całą słodycz...
cry_1.gif
 

sytris

Member
Maj 12, 2009
3
0
0
Wlasnie szukam masy do tortu komunijnego Siostrzenca, od kilku dni........ I jestem w dwustu procentach przekonana, ze juz znalazlam
icon_smile.gif
icon_smile.gif


h-elen Twoja ksiega jest przepiekna
icon_smile.gif
icon_smile.gif
pozostale torciki rowniez
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Cieszę się ogromnie, że przepis się przydaje i krem smakuje
dance.gif
freu.gif

h-elen- musiałaś się sporo napracować, ale efekt został doceniony i to najważniejsze
daumen.gif
 

sytris

Member
Maj 12, 2009
3
0
0
Ja juz po moich eksperymentach z masa i pierwszy raz w zyciu jestem pewna bez probowania, ze tort bedzie pyszny
icon_smile.gif
icon_smile.gif
nie moglam sie oprzec podjadaniu z miski ;) na dodatek ciezko mi sie bylo zdecydowac, wiec zobilam i z biala czekolada i z nutella, poprostu bomba
icon_smile.gif
icon_smile.gif
gdybym miala wybrac tylko jedna mase na tort i znalabym juz jej smaki, to musialabym zrobic dwa torty
icon_smile.gif
icon_smile.gif


Dziekuje za super przepis, bede go z czystym sumieniem polecac
icon_smile.gif


a to moj torcik na komunie siostrzenca
icon_smile.gif


 

Załączniki

  • t.jpg
    t.jpg
    29.9 KB · Wyświetleń: 0

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
Witam! Pierwszy raz skorzystałam z tego przepisu na krem i muszę podziękować autorce. Krem jest bardzo dobry i puszysty. Moja wersja to rafaello: z wiórkami kokosowymi i płatkami migdałów.
Na imieniny mojej Zosieńki

Obraz_119.jpg

Zdjęcie kiepskiej jakości, bo robione komórką.
 

Załączniki

  • Obraz_119.jpg
    Obraz_119.jpg
    96.9 KB · Wyświetleń: 1

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Śliczne te Wasze torty!!!
A jeszcze jak krem smakuje, to już niczego więcej do radości mi nie trzeba!
banana.gif
dance.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
garbaty tort
icon_smile.gif

ja znam trzy sposoby, pierwszy, to położyć węższy pas ciasta i lekko go zaokrąglić. Drugi, położyć odpowiedni kształt owoców (np. banany) a trzeci to wylać do naczynia o potrzebnym kształcie galaretkę. Ja tak właśnie zrobiłam z galaretką. Później zasmarowałam bitą śmietaną i już.
Powodzenia.
 

goleniowa

Member
Maj 31, 2009
6
0
0
a mam pytanie czy biszkopt przelozony owym kremem a tort na gorze (nie caly brzegi) i bokach ozdobiony nie gryza sie tzn nie są mdłe?
slyszac same pozytywy o kremie chce rowniez go zrobic ale czy to nie bedzie za duzo tej smietany
dziekuje za rady
ja tez robie tort na komunie na sobote i poszukuje jakiegos fajnego pomyslu no oczywiscie takiego, aby tort byl smietankowy
jak macie jakis sprawdzony przepis na biszkopt na duza tortownice tak aby mozna go bylo przekroic na trzy czesci to bede wdzięczna
Tylko tak abym sie nie osmieszyla przed cala rodzina:)

tak chce ozdobic tort
 

Załączniki

  • z_truskwkami_b_ladny.jpg
    z_truskwkami_b_ladny.jpg
    31.4 KB · Wyświetleń: 0

icz6

Member
Lip 5, 2008
87
0
6
h-elen, dopiero teraz zauważyłam odpowiedź do mojego pytania, dziękuje, takie proste
icon_redface.gif
, akrem jest pyszny i naprawde zwarty
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Pochwalę się moim kolejnym torcikiem z tym kremem. Tym razem na Dzień Dziecka w przedszkolu. Pomysł dekoracji znalazłem na jakimś forum.
 

Załączniki

  • tort1.jpg
    tort1.jpg
    225.4 KB · Wyświetleń: 0

GosiaN

Member
Paź 15, 2008
136
0
0
Lenko,
zrobiłam Twoja masę do tortów na bankiet poprzedstawieniowy. Do jednego dodałam pokruszona czekoladę, do drugiego wiórki kokosowe. Wyszły pychaśne! Goście byli zachwyceni. Dziękuję za ten przepis. Dzięki niemu i ja bryluję na salonach
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bfinger

Member
Mar 13, 2006
6
0
0
LeNinko, ja też zrobilam i za Twoją sugestią położylam na nią dużo truskawek, a te zalalam galaretką. Wyszlo przepyszne i ... ładne. Niebawem będę próbować inne twoje kombinacje. Wahającym się (jeśli są), gorąco polecam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
banana.gif
Baaardzo się cieszę!
icon_smile.gif


Prawda, jak to niewiele potrzeba, żeby zabłysnąć w towarzystwie?
icon_mrgreen.gif


Podpowiem Wam jeszcze, że wspaniale się komponuje z tym kremem przesmażony przecier z mirabelek (taki domowy wytwór schowany do słoików
icon_wink.gif
).
Smaruję nim zawsze pierwszy blat biszkoptu (na to krem) w trzywarstwowych tortach. W czterowarstwowych smaruję co drugą warstwę. Cienka warstwa mirabelek i na to krem- efektem jest cudownie orzeźwiająco - kwaskowy smak.
daumen.gif
 

pierniczek

Member
Lip 27, 2009
55
0
0
Witam serdecznie
icon_smile.gif
wink.gif


Przepraszam za moje pytanie, pewnie dla was będzie okropnie banalne, ale ja jestem zielona w tych sprawach jak szczypiorek na wiosne
icon_redface.gif

chodzi o to jak utrzeć masło z tym budyniem, czy bardzo miękkie mikserem, czy taką drewnianą kulą w misie glinianej (bo tak robiła moja mama), bardzo proszę nie ignorować tego pytania, chcę zrobić tort z tą masą na urodziny, bo tak zachwalacie, a ja bardzo lubie jasne nadzienia, więc proszę was kochane o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
wink.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
pierniczek @ 29 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=878691Witam serdecznie
icon_smile.gif
wink.gif


Przepraszam za moje pytanie, pewnie dla was będzie okropnie banalne, ale ja jestem zielona w tych sprawach jak szczypiorek na wiosne
icon_redface.gif

chodzi o to jak utrzeć masło z tym budyniem, czy bardzo miękkie mikserem, czy taką drewnianą kulą w misie glinianej (bo tak robiła moja mama), bardzo proszę nie ignorować tego pytania, chcę zrobić tort z tą masą na urodziny, bo tak zachwalacie, a ja bardzo lubie jasne nadzienia, więc proszę was kochane o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
wink.gif
Witaj,
To czym utrzesz masło z budyniem nie jest aż tak ważne, jak to, by zarówno masło, jak i budyń miały jednakową, najlepiej pokojową temperaturę. Ja, choć makutrę i pałkę posiadam, zawsze ucieram kremy mikserem, bo tak jest szybciej i wygodniej.
Ale tu jedynie mój własny komfort wychodzi na pierwszy plan, bo w makutrze utrze się równie dobrze, tylko siły i czasu potrzeba więcej.
icon_smile.gif

Pozdrawiam i życzę udanych wypieków
wink.gif
 

pierniczek

Member
Lip 27, 2009
55
0
0
Dziękuje Leninko, bardzo bardzo dziękuje :D już mi ślinka leci, w niedziele próba generalna, mam nadzieje, że się uda, buziaki
bussi.gif
 

pierniczek

Member
Lip 27, 2009
55
0
0
No i zrobiłam !!!!!! dzisiaj!!!! sama od A do Z !!Jestam szczęśliwa jak diabli!!! UDAŁO SIĘ!!! naprawdę, mój pierwszy tort w życiu, boziu jaka jestem szczęśliwa!!!
Za biszkopt muszę podziękować Dorotyxx, bo skorzystałam z jej przepisu i pierwszy raz w życiu mi wyszedł!!! DZIĘKUJE
anbetung.gif

Krem zrobiłam z tego wątku DZIĘKUJE
anbetung.gif

do dekoracji użyłam masy cukrowo-żelowej, też DZIĘKUJE
anbetung.gif

Przepraszam, że się tak ekscytuje, ale naprawde jestem szczęśliwa, daleko mi do waszego doświadczenia, ale napracowałam się nad tym tortem jak nie wiem, dlatego tak mnie cieszy efekt końcowy, narazie tylko wizualny, ale mam nadzieje, że będzie też zjadliwy ;)
zrobiłam też zdjęcie, jak wykapuje jak się je dodaje to zobaczycie (tylko nie spodziewajcie się takich arcydzieł jak wasze, jeszcze taka zdolna nie jestem, ale i tak mnie się podoba jak na pierwszy raz
icon_smile.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: