Krem do tortów- lekki, ale zwarty

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Pięęęęęknyyyyy!!!
Jak to nie arcydzieło? Jesteś zdecydowanie zbyt skromna!
icon_smile.gif
 

pierniczek

Member
Lip 27, 2009
55
0
0
Dziękuje
icon_smile.gif

wszystkim smakowało, co mnie jeszcze bardziej cieszy
icon_smile.gif
do kremu dodałam kawałki ananasa z puszki i było pyszne, ale jak dla mnie za słodki, więc następnym razem na śmietanie bez masła. Już niedługo robie tort na roczek synka, mam nadzieje, że też się uda
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,681
519
113
a mój nie był słodki ,ja budyń robiłam sama ,posłodziłam minimalnie i był w sam raz ,bardzo leciutko słodki ,a i dodałam 1 łyżkę spirytusu na
1 litr mleka ,3 kostki masła ,pół litra śmietanki i 200g czekolady białej
w smaku nic go nie było czuć ,a jakoś tak się mi wydawało ,że krem jeszcze uszlachetni
 

pierniczek

Member
Lip 27, 2009
55
0
0
nie nie LeNinko, źle się wyraziłam, masa wyszła wspaniała, naprawde wszystkim smakowało, ale moja rodzinka raczej lubi na śmietanie (twierdzą, że troche było czuć masłem, może za mało ucierałam
gruebel_2.gif
) a do śmietany dodam żelatyny lub fixy, bo tak robimy zawsze. Jednak krem napewno będzie robiony tak na odmianę od czasu do czasu, bo naprawde dobry i nie aż tak "ciężki" jak tradycyjne na maśle. I jeszcze raz dziękuje za przepis
wink.gif
blume.gif
 

bunkowa

Member
Cze 8, 2008
10
0
0
Masę robiłam już kilka razy i wszyscy ją baaaardzo chwalą więc tu pokłony dla autorki przepisu
anbetung.gif

Mam pytanie: czy możnaby dodać do kremu kieliszek spirytusu? Tak żeby go poczuć
rofl.gif
Nie zważy się krem? Bo czasem by się bardzo przydał taki dodatkowy procencik a boję sie zaeksperymentować żeby nie przedobrzyć przypadkiem.
Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?
 

bunkowa

Member
Cze 8, 2008
10
0
0
Tak widziałam
icon_smile.gif
Tylko że ja wcale nie chcę poprzestać na łyżce
cheers.gif
(dodatkowo podałaś jako przykład zwiększoną porcję 1 łyżka na 1 litr mleka ,3 kostki masła ,pół litra śmietanki i 200g czekolady białej).
Dziś robiłam tort z użyciem kremu z białą czekoladą i strasznie mnie kusiło żeby krem podrasować
icon_mrgreen.gif
ale stchórzyłam bo to na zamówienie na jutro i kiszka by była jakby się zważyło.
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Przyznam, że ja nie dodawałam nigdy alkoholu do tego kremu, ale skoro Margot mówi, że dała i było OK, to znaczy, że można.
A może zamiast zwiększać ilość spirytusu w kremie dodać go do ponczu?
Bo faktycznie- łyżkę spirytusu do kremu bym dodała, ale więcej, też bym się bała.
A tak- tort naponczowany dobrze alkoholem, przełożony delikatnym kremem - po przegryzieniu się może być tym, co tygryski lubią najbardziej
cheers.gif
icon_mrgreen.gif
 

bunkowa

Member
Cze 8, 2008
10
0
0
LeNinka @ 17 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=883772Przyznam, że ja nie dodawałam nigdy alkoholu do tego kremu, ale skoro Margot mówi, że dała i było OK, to znaczy, że można.
A może zamiast zwiększać ilość spirytusu w kremie dodać go do ponczu?
Bo faktycznie- łyżkę spirytusu do kremu bym dodała, ale więcej, też bym się bała.
A tak- tort naponczowany dobrze alkoholem, przełożony delikatnym kremem - po przegryzieniu się może być tym, co tygryski lubią najbardziej
cheers.gif
icon_mrgreen.gif
I tak właśnie zrobiłam i chyba wyszło mmmmmm.......
mniam.gif
, muszę zapytać jubilatkę bo tort był na osiemnastkę.
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Margot, ale elegancki tort! Przesmacznie wygląda!
lecker.gif

A polewa czekoladowa to ta z żelatyną? Bo bardzo ładnie błyszczy!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
daumen.gif
Ten krem z białej czekolady jest rewelacyjny. Chciałabym zrobić następnym razem czekoladowy z nutellą . Prosze tylko o podanie dokładnych proporcji . Dziękuję pa