Kruche choinki czekoladowo-pomarańczowe

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Zawsze ten dział omijałam szerokim łukiem, bo ja ciasteczek nie piekłam nigdy.. Ale te mnie skusiły.
No i co , no i na razie wszystko stoi pod znakiem zapytania. Wczoraj miałam dosłownie chwile, żeby kupić brakujące składniki, skórki pomarańczowej nie dostałam, albo nie znalazłam
icon_biggrin.gif
w sklepie.
Jak zagniatłam ciasto / z podwójnej porcji, bo żem się na nie napaliła strasznie/i dałam składniki, to sie kapnęłam, że nie wziełam masła extra , tylko jakiś miks
baa.gif
, ale za późno juz było.... No to gniotłam, ale się nie chciało połączyć to cholerstwo, to ciepłam dwie łyżki śmietany , wtedy ładnie sie połączyło.
A jak dodałam skórke z pomarańczy i czekoladę to zapach był nieziemski. Na koniec się okazało, ze moja córcia gdzieś sobie "pożyczyła" foremki, i przekopałam katy wszystkie i nie znalazłam... normalnie te ciasteczka sa przeciwko mnie.
baa.gif

W końcu się poddałam chwliowo, wrzuciłam ciasto do lodówki i dopiero dzisiaj będę piec. Jak foremek nie zlokalizuje to robie normalne okrągłe. Ciekawe czy wyjda, a jak się udadzą to normalnie nauczę się zdjęcia dodawać i je obfotografuję !
icon_lol.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
wiecie co, ja mam problem z logistyką wypieków- kiedy co ,żeby było najlepiej:) ide założyć wątek;)
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Doruśka @ 25 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1218870wiecie co, ja mam problem z logistyką wypieków- kiedy co ,żeby było najlepiej:) ide założyć wątek;)
Joanna @ 25 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1218984Moim zdaniem jeszcze za wcześnie na pieczenie tych ciastek. One są lepsze świeże.
...taaak?
gruebel_2.gif


Muszę to gdzieś pozapisywać bo co roku za dużo czasu marnuję na zastanawianie się
dump.gif
icon_mrgreen.gif
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
piekłam na wieczór panieński dla koleżanki w formie serc. zrobiłam kilka choinek do zdjęcia
icon_smile.gif

na świeta bedę je piec za tydzien

jak zwykle wyszły super
anbetung.gif

nie daję kandyzowanej skórki, bo nie lubie, ani czekoladyu do środka, bo bez niej łatwiej wycina mi się wszytskie kształty

DSC01590-361x540.jpg
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Ja te ciastka, razem z cranberry noel i czekoladowo-kawowo-pomarańczowymi musiałam na strych wynieść, bo by do świąt za chiny nie dotrwały (a trzy spore pudełka są)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
I ja schowałam....
icon_smile.gif

Głównie przed sobą, bo zrobiłam tylko z jednej porcji i "próbowanie" mogłoby się źle skończyć.
icon_wink.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Bulinko, widze ze masz taki sam klopot w pracy jak ja!
icon_lol.gif


Ciesze sie, ze smakuja
icon_smile.gif
 

bulinka

Member
Lis 25, 2012
7
0
0
Tak się zastanawiam , czy już odpowiedni moment na upieczenie tych pyszności? Czy za 2 tyg będą dale takie smaczne i kruche? Pozdrawiam
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Bulinko, odpowiedź masz kilka postów wyżej.
icon_smile.gif





Moje już w puszkach. Z podwójnej porcji, bo to jedne z ulubionych ciasteczek mojego dziecka.
Jak zwykle nie ucierałam masła, tylko przesiekałam wszystko na stolnicy jak każde kruche.
Dałam cukier puder i czekoladę w płatkach. Poszło piorunem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: