Kurczak w cieście francuskim (zawijańce)*

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Świetne jest to żarełko !
Już dwa razy u mnie gosciło i zachwyceni wszyscy :D
Z jednego ciasta biedronkowego robie 4 sztuki ;)
A za drugim razem się wycwaniłam i już nie zaplatałam tylko zawinęłam i ponacinałam - szybciej a smaku nie ujmuje.
Wyglądu z resztą też
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Miało być na obiad, ale jak mama zobaczyła, to zachciało jej się zrobić na sobotnią imprezkę. Będą w wersji mini, takiej na dwa gryzy
icon_smile.gif
Już jej kupiłam ciasto francuskie (btw - ile kosztuje w biedronce, bo może warto byłoby się przejechać - w auchanie zdzierstwo
icon_sad.gif
)..
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie wiem po ile jest w Biedronce - ja kupowałam firmy Frosta 450 gr = 6 płatów ciasta za 4 zł z groszem (nie pamiętam jaki grosz...)
Płaty troszkę grube i ciut przymałe jak dla moich potrzeb - ale dość fajnie się rozwałkowało i były akurat.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
No to te nie z metra, a 6 małych Frosty (ja je bardzo lubie, bo szybko są gotowe do użycia) kosztują w Piotrze i Pawle 5,45 zł
icon_sad.gif
Drogo, niestety..
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
Tobatko zajrzyj do Lidla, ja kupuje w Lidlu, ceny dokladnie nie pamietam... niecale 3 zlote chyba
w PiP rzeczywiscie drogo
icon_frown.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Wyszło mi 16 sztuk
icon_smile.gif


Nadziewałam szynka, piersią i plasterkiem sera. W drugiej partii jeszcze śliwka suszona do tego doszła.. Pyyyyyyyccha!
icon_smile.gif


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Mama kupiła dwie paczki ciasta zwijanego, co to trzeba rozwijać. Ja wygodna jestem i cenie sobie szybkość przygotowania, wiec wole te froste, co ma 6 małych płatów.
z każdego dużego płata wyszło mi 8 zawijancow, bo chodziło, ze maja być nieduże, imprezowe, a i tak spore wyszły.
 

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
Tobatka @ 15 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=648495Mama kupiła dwie paczki ciasta zwijanego, co to trzeba rozwijać. Ja wygodna jestem i cenie sobie szybkość przygotowania, wiec wole te froste, co ma 6 małych płatów.
z każdego dużego płata wyszło mi 8 zawijancow, bo chodziło, ze maja być nieduże, imprezowe, a i tak spore wyszły.
Tobatko - śliczne te Twoje zawijańce. Też chcę zrobić na imprezkę nieduże porcje i mam, 2 rolki ciasta z Biedronki (ok. 2,50). Ile piersi powinnam zakupić? Czy mięso ładnie sie przepiekło? może ktoś robił w innej wersji na ostro? Tobatko a jak ta wersja ze śliwkami? były pocięte na kawałki czy w całości? i jak długo trzymałaś w piekarniku małe porcyjki?
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
I ja się skusiłam i zrobiłam dziś na obiad-klasyczne.Fajny przepis,można wykorzystać na imprezę i zaszpanować!
icon_mrgreen.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
MMMK3 @ 15 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=648705Tobatko - śliczne te Twoje zawijańce. Też chcę zrobić na imprezkę nieduże porcje i mam, 2 rolki ciasta z Biedronki (ok. 2,50). Ile piersi powinnam zakupić? Czy mięso ładnie sie przepiekło? może ktoś robił w innej wersji na ostro? Tobatko a jak ta wersja ze śliwkami? były pocięte na kawałki czy w całości? i jak długo trzymałaś w piekarniku małe porcyjki?
Duzo pytań
icon_smile.gif


1. Ja myslę, że na nieduże porcyjki (jak pisaam, z dwóch blatów zwijanych wyszło mi 16 porcji zawijanców) 2-piersi wystarczą. Ja pokroiłam piersi w takie kawałki 4x3 cm pi razy oko
icon_smile.gif

2. Wersja z suszonymi śliwkami była duuzo lepsza - kładłam po 3 śliwki całe: szynka, kurczak, sliwki, ser
3. W piekarniku piekło mi sie przez 30 minut w 200 st z termoobiegiem, na wysokości 1/3 piekarnika od dołu. Mięso sie ładnie upiekło (a raczej ugotowało, bo takie mniej więcej jest), a wierzch ładnie przyrumienił, spód był dopieczony.


Idealna sprawa na coś innego, a w sumie banalnie prostego na imprezkę. Nieduzo roboty, a efektowne. I gościom smakowało
icon_smile.gif



A - nie ma co rozmrażać cista za wcześnie, bo się robi miękkie i trudniej te paski ładnie poprzeplatać...
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
Zrobiłam, wyszedł bardzo smaczny, ale następnym razem zrobię jeszcze mniejsze porcje i kurczaka potraktuję jakaś ostrzejszą marynatą
lecker.gif
Wygląd na piatke z plusem - super przepis
anbetung.gif
Wykorzystałam trik z nacinaniem - dużo łatwiej a efekt ten sam (chyba) ponacinałam ciasto po złożeniu i tyle
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • IMG_0664.JPG
    IMG_0664.JPG
    1.6 MB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0665.JPG
    IMG_0665.JPG
    149.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

giga

Member
Paź 11, 2005
35
0
0
I ja zrobiłam dziś te zawijańce na obiad
icon_smile.gif

Wyszło pyszne, wszystkim bardzo smakowało, na pewno wejdzie na stałe do naszego jadłospisu
Bardzo dziękuję za przepis
icon_mrgreen.gif