Kurczak w cieście francuskim (zawijańce)*

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
MMK a nie mówiłam że tak wygodniej ?
Nie odbiegają zupełnie wyglądem przecież ;)

Nakładasz, zawijasz, nacinasz, do piekarnika i gotowe :D
Jak sobie przypomnę jak za pierwszym razem się bawiłam z tymi paseczkami .. oy.
 

pepsi

Member
Mar 17, 2007
321
0
0
zrobiłam, moje wnioski są następujące:
po pierwsze-kurczaka trzeba zamarynować na ostro, bo inaczej jest trochę mdły
po drugie-podwójny filet podzieliłam na 4 kawałki, dodam, że filet był duży i porcje wyszły ogromne, za duże dla przeciętnego zjadacza, następny raz duży filet podzielę na 6 porcji, tak żeby dołożyć dużo pozostałych składników i na pewno będzie lepiej
po trzecie-ciasto z biedronki starcza na 4 mniejsze zawijańce, ale trzeba się trochę pogimnastykować, żeby 4 zrobić
A na koniec wrażenia-super przepis, smaczny i bardzo efektowny, polecam na przyjęcia!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Gimnastykować przy 4 ?
icon_razz.gif

Mi gładko szło z ciastem biedronkowym.

Strasznie lubię to danie i nie mogę się doczekać kiedy znowu zrobię - mniamć
icon_wink.gif
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Bardzo się cieszę, że przepis Wam przypadł do gustu !
Potwierdzam,ze trzeba ostrożnie dawkować, łatwo przesadzic a wtedy porcja jest nie do zjedzenia przez jedna osobę.
Pozdrawiam !
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tam zaraz "nie do zjedzenia"
icon_wink.gif
to jest tak pyszne, że jeśli chodzi o mnie - wejdzie każda ilość
rofl.gif
 

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
Chcialam popelnic tak smakowicie opisujecie,ze nie sposob nie sprobowac.Pojechalam do sklepu ,kupilam wszystko oprocz piersi
ugly_08.gif
rofl.gif

Ten tydzien wyraznie nie nalezy do najlepszych a gdzie tam koniec
icon_rolleyes.gif

Jutro drugie podejscie w sklepie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
Tobatko,warto bylo poczekac ten jeden dzien
icon_smile.gif


Danie przepyszne a co najwazniejsze przypadlo do gustu "moim ograniczonym w smakach"
banana.gif
Nawet nie wiecie jaka to dla mnie radosc. Zrobilam z pieczarkami,szynka i serem.Palce lizac
icon_smile.gif

Dziekuje goraco za ten przepis
cvety.gif

Bedzie nie jedna powtorka ,no i przepis z miejsca "sprzedalam".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Przepyszne. Nie mam zbyt dużo czasu więc fileta solidnie obsypałam przyprawami i owinełam plasterkiem szynki z tłuszczykiem.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Oj, ciesze sie, ze cos dla mnie - bez sera. Bardzo ladna wersja chicken pie. Blyskawiczny chicken pie widzialam nawet w tym tygodniu w tv, ale wersja porcjowana na osobe bardziej mi sie podoba. Na pewno zrobie. Moze nawet dzis!

Jak ktos nie ma piersi, i moze ser moge polecic swoj przepis

mniej obiadowy, bardziej w formie przekaski lunch'owej czy imprezowej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Zrobiłam dziś na obiad.1 pierś średnia na osobę to za dużo.Nie zjedliśmy.Zrobiłam z pieczarkami,pomidorami i serem.Polecam.Piersi doprawiłam ostrą przyprawą.
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
ja zawsze podwójną pierś biorę taką większą i kroję na 8 kawałków. (zjadają wtedy 4 osoby)
jak upycham do śrdoka jeszcze pieczarki, szynkę, ser, czasem paprykę to pakuneczek jest dość sporawy ;)

ostatnio pierś zostawiłam z marynacie czosnkowej na moc i to dopiero było
lecker.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
kiedys sie na to danko skusilam, strasznie syte jest po jedej porcji wymieklam.... bardzo dobre, efektowne polecam innym chetnym
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
kasiak73 @ 21 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=678292Czy mogę zrobić to danie w sobote a w niedziele tylko odgrzać??????
Kasiu, mnie juz podgrzewane tak nie smakuje.

To danie sie przygotowuje 5 min max. Wolalabym kurczaka dobrze osuszyc po myciu, zeby ciasto nie zamieklo, a nastepnieprzyprawic i zawinac w ciasto, a pozniej wszystko szczelnie przykryte do lodowki. A samo pieczenie juz w niedziele.
 

citri

Member
Lut 21, 2008
8
0
0
Mi chyba nie wyszło:( Jakoś zbyt dobrze nie smakowało, czegoś brakowało do smaku. Nie wiem sama..
 

Załączniki

  • P3050012__Small_.JPG
    P3050012__Small_.JPG
    52.2 KB · Wyświetleń: 0

brukselka

Member
Mar 22, 2008
5
0
0
WItam wszystkich!

Zanim znalazłam ten przepis natknęłam się sąsiednim konkurencyjnym forum
icon_lol.gif
na przepisik w wersji uproszczonej tzn.

ciasto francuskie (korzystałam z Frosty)
pierś z kurczaka ( ja miała filet)
przyprawa Kotanyi Gyros
oliwa
link wrzucę wieczorkiem, bo musze to odszukać
icon_biggrin.gif


Cytuję co sobie skopiowałam:

"...Pierś kurczaka pokroić w kostkę, posypać obficie przyprawą Gyros, wymieszać z 2 łyżkami oliwy i odstawić na kilka godzin w chłodne miejsce.

Na patelni rozgrzać oliwę, włożyć mięso i smażyć je na złoty kolor.
Ciasto francuskie rozmrozić. Jesli jest to jeden płat, podzielić go na 6 części. W opakowaniu firmy Frosta jest 6 pojedynczych płatów ciasta, więc ich już nie musimy dzielić.
Każdy płat lekko rozwałkować,na nim kłaść usmażone mięso.
Ciasto składać tworząc "paczuszkę" - czyli niewielką kopertę z nadzieniem w środku.
Przygotowane paczuszki kłaść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Można posmarować ich wierzch rozkłóconym jajkiem:
Paczuszki wstawić do gorącego piekarnika.(200 - 210 stopni C) na około 30 - 35 minut (czasami dłużej, ale to zależy od piekarnika) - ja korzystam z gazowego.
Paczuszki są gotowe, gdy się zarumienią .."

I tak też yczyniłam, kurczak w tej przyprawie był boski, a całość polałam takim sosikiem:
2 jogurciki naturalne
2 łyżki majonezu
1 łyżka chrzanu
wymieszać wszystko i doprawić do smagu wg gustu: sól, pieprz i inne przyprawy....można wkroić kopereczek mniam mniam

a ponizej to juz mój kurczaczekna patelni i sesja zdjęciowa podczas pieczeia w piekarniku
rofl.gif
.........teraz muszę spróbować wersji którą zaserwowała Katee!!!
 

Załączniki

  • IMG_5607.jpg
    IMG_5607.jpg
    62.9 KB · Wyświetleń: 0