Lody o smaku truskawkowym i kwasnej smietany

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Lud_ ale mi narobiłaś ochoty na takie domowe lody
mniam.gif
niestety też nie posiadam maszyny. Może bym sobie kupiła?

Zastanawiam się ile razy je miksowałaś w czasie mrożenia i w jakich odstępach czasowych?
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Ilona @ 18 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=865750To żart był oczywiście - z zazdrości tak napisałam
icon_razz.gif

Hihihi
icon_mrgreen.gif


No wlasnie najgorsze jest to, ze mam małą zamrażarkę i pełna jest
icon_frown.gif
wczoraj koperek młodziutki chcialam zamrozic to musialam cos wyciagnać zeby sie zmiescil
dump.gif
A koperek na zimę być musi
icon_exclaim.gif
icon_mrgreen.gif
Znam ten ból, wczoraj za głowę się złapałam, gdy miałam schować pojemnik z lodami
dump.gif



Maraa @ 18 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=865755Lud_ ale mi narobiłaś ochoty na takie domowe lody
mniam.gif
niestety też nie posiadam maszyny. Może bym sobie kupiła?

Zastanawiam się ile razy je miksowałaś w czasie mrożenia i w jakich odstępach czasowych?
Wczoraj jakoś chyba ze 4 razy, mniej więcej co godzinę-półtorej, potem przełożyłam masę z garnka do pojemnika do vlodów i poszłam spać. Dziś rano były mocno zamarznięte - za mocno, i przestraszyłam się, że nic z nich nie będzie, ale zmiksowałam je dokładnie jeden raz, odstawiłam i zmiksowałam ponownie. I już mają odpowiednią konsystencję, choć, jak pisałam, mam wrażenie, że z maszyny byłyby jeszcze lepsze.
Tak czy inaczej, smakują mi bardzo, a ta kwaśna śmietana i truskawki to świetny pomysł.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
icon_smile.gif


Nie wiem czy Dagmara tu zagląda, ale - jeszcze raz dzięki za przepis! Moja młodsza (duuużo młodsza
icon_mrgreen.gif
) siostra zdecydowanie nie chciała jeść obiadu - wystarczyło, że przedefiladowałam przed nią z miseczką lodów i obietnicą deseru, a cały obiad zniknął
icon_wink.gif

Małej bardzo smakują, a ja lubię sprawiać jej przyjemność.
anbetung.gif
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Dołączam się do zachwutów - to mój idealny smak
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Oj a u nas już nie było dzisiaj truskawek i w końcu ich nie zrobiłam. Może jeszcze po niedzieli znajdę jakieś niedobitki.
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
jest maszyna, są i lody.
są pyszneeeee...
nie miałam wódki, dałam łyżkę amaretto i delikatnie czuć jego aromat.
a i maszyna się sprawiła...bardzo się cieszę, bo kupiłam za grosze i bałam się o jej jakość ;)
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
właśnie robię w wersji cytrynowej i jeszcze nie zamrożone są pyszne
lecker.gif
najchetniej bym łyzką wyjadła
icon_smile.gif
icon_mrgreen.gif
w sezonie konicznie musze spróbować z truskawkami
icon_smile.gif
 

beata-74

Member
Gru 31, 2007
98
0
0
Mimo braku maszyny też zrobiłamte lody, podobnie jak Lud_ miksując kilkakrotnie pod czas zamrażania , wyszły bardzo dobre bardzo truskawkowe polecam dzieki za przepis .

lody_truskawkowe2.jpg
 

Załączniki

  • lody_truskawkowe2.jpg
    lody_truskawkowe2.jpg
    314.1 KB · Wyświetleń: 0