Lody z mascarpone

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
33,420
7,285
113
Te lody, to nie mój wynalazek, liczne przepisy można znaleźć w internecie. :)
Zasadniczo składają się z dwóch głównych składników: serka mascarpone i śmietanki, lub mascarpone i mieszanki śmietanki z gęstym jogurtem + dowolne dodatki smakowe. :)
Na 0,5 litra lodów wystarczy 250 g mascarpone i 200 ml śmietanki 30% .
Teraz dodatki: pół tabliczki czekolady rozpuszczonej w kilku łyżkach podgrzanej śmietanki, cukier do smaku, jakiś wybrany aromat albo pół łyżeczki ekstraktu waniliowego, Wystarczy ochłodzoną mieszankę ubić przez chwilę i zamrozić. Im większa zawartość kakao w czekoladzie, tym bardziej będą kremowe. :)
Jeśli dodatkiem będą owoce np. maliny, jagody, truskawki itp., to im więcej ich będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą zawierały igiełki wody. Nie jest to wada, przecież lubimy też sorbety, ale jesli w trakcie mrożenia raz czy dwa razy masę zmiksujemy, będą gładsze. :)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
33,420
7,285
113
Nie ubijam, ale można sprobować i porównać. Może takie napowietrzone dla maluchów byłyby mniej zimne?
 
  • Like
Reakcje: Aniutka

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
36,099
10,362
113
Myślałam, że to przepis nie dla mnie, ale w Ikei weszły mi w oczy fajne foremki: :)
IMG_20260628_182949.jpg
Powinny się zmieścić nawet w mojej zatłoczonej zamrażarce.
 
  • Like
Reakcje: Buka
 

Automat do kawy

Jeśli podoba Ci się forum i chciałbyś nas wesprzeć, po prostu kup nam kawę.

W ramach podziękowania zmienimy Twoje konto na wolne od reklam.

:coffee:

Do ekspresu do kawy