makaron z cukinia i philadelfia

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja dawałam kurkumę
icon_mrgreen.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
A jak duże te cukinie brałyście??? Bo ja mam cukinie wyhodowane na własnej działce i rozmiarem są one mniej więcej 2 razy takie jak sklepowe (a niektóre nawet większe)... no i nie wiem ile tej cukinii powinnam wziąć żeby mniej więcej proporcję zachować z sosem serowym...
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja miałam jedną długości około 30 cm ale niezbyt grubą - te grube i przerośnięte dużo tracą bo raczej trzeba je obierać (twarda skóra) i pestki mają już za duże by ich nie wycinać. Tę swoją pokroiłam w całości.
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
shinju ja tu nie mam innych cukinii, niz te male i z innymi nie probowalam. a o ilosc sie nie martw, ja daje naprawde duzo. jest duzo wiecej cukinii niz makaronu... (tylko odpowiednio zwieksz przyprawy, cebule i czosnek, bo jak jest za malo to moze sie troche mdle zrobic). a ser to najlepiej na oko dodac. zeby sie kremowy sos zrobil.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Ja dzisiaj na obiadek mialam. Robilam juz kilka razy i daje skladniki na oko Zawsze daje za duzo wody.Wychodzi mi plynne, ale gdy robie wieczorem to na drugi dzien jest super. Makaron wciagnie czesc sosu. Nie zapominajcie o swiezej bazylii
lecker.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
hehe ja całkiem zapomniałam,ze ma byc żółte:)) ale koleżanka podwórkowa zrobiłai też zachwycona jest:) ja miałam właśnie duzą cukinię i ja obrałam i na ćwierćplasterki bez pestek porkoiłam, sporo jej było.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a i doskonale wychodzi z serkiem sokólskim (moja siostra) oraz z serkiem almette (koleżanka)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
pyszne! niby wiele razy robilam makaron z cukinią na kremowo (z ricottą, z mascarpone, ze smietaną), ale z philadelphią jest genialny! cudowny! dzięki!
 

Deanne

Member
Lis 15, 2006
52
0
0
to danie ma byc ostre w smaku czy po prostu paprykowe po dodaniu tej papryczki peperoncino?

co to za papryczka? nigdy sie z taka nie spotkalam.

mam chilli, ale boje sie ze wtedy bedzie za ostre..

czy moze dac zwykla papryke albo w ogole ja pominac? 
gruebel_2.gif
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Ja zrobiłam to wczoraj, bez żadnej paryczki , też nie wiem co to jest:D Ale pięknie pachniało czosnkiem i kardamonem, raczej nie jest ostre. Następnym razem spróbuję z serkiem Ostrowia.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ech, napewno kardamonem??? jakos nie widze w tym daniu kardamonu, az mnei zemdlilo na sama mysl...

co do papryczki to ja nie daje.
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Malgosimi @ 15 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=738521ech, napewno kardamonem??? jakos nie widze w tym daniu kardamonu, az mnei zemdlilo na sama mysl...

co do papryczki to ja nie daje.
Małgoś, masz rację , kurkuma , to żółte :D . Kardamon tylko czasem daję do kawy , zresztą stoi koło ekspresu do tejże. To na K , to na K, jedno i drugie rzadko używam. Ale teraz- będę częściej , ten przepis przypadł do gustu mojej cukiniożernej rodzince. A przy okazji- robi się praktycznie wtedy , gdy gotuje sie makaron.
 

Deanne

Member
Lis 15, 2006
52
0
0
w sumie dalam odrobine slodkiej papryki. Wszystko wyszlo delikatne i dobre. Moja mama byla zachwycona, ja -przyznam sie-spodziewalam sie czegos lepszego a mojej siostrze brakowalo tam miesa z kurczaka i pewnie za drugim razem dodam wlasnie troche piersi. 
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja tez daje kurkumę, szafran ma dla mnie zbyt intensywny i mdlący smak do tego dania
icon_smile.gif
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Dzisiaj dałam curry i odrobinę kurkumy, sporo czosnku i smak był super. A serek Almette , jak zwykle nie znalazłam filadelfii w tesco.