Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
ulinqa @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092717Hej Cinki... jestem od rana, ale czytanie średnio 8-10stron trochę zajmuje:) - i to najczęściej jest tyle, nie akurat, bo zdjęcia rodzinne są
fiesgrins.gif


wczoraj zaszaleś chciałam z biszkoptem w mojej "starej tortownicy"... no i połowa wyciekła, bo nie szczelna... wyszedł mega płaski... teraz myślę, co mogę z tego zrobić do zamku... i tak czeka mnie następne pieczenie... ale niestety bez zakupów się nie obedzię, a mając maluszka w domu trzeba zawsze przemyśleć wszystko - tak więc czekam na pełne słońce zeby móc wyjść z domu na zakupy... uroki macierzyństwa hehe....

Może znajdę dziś syrop kukurydziany i uda mi się zrobić placek zbożowy na ten zamek... hm... niby mieszkam we Wrocławiu, ale w tzw dzielnicy "sypialnej"- czy jakoś tak (sorki kropka ewentualnie)... i znaleźć coś tu to masakra...

waszkamaszka - podpisuję się pod komantarzem do kubła zimnej wody:)
Nie kupuj syropu kukurydzianego bo jest drogi i bardzo szkodliwy zamiennikiem jest zwykły sztuczny miód (zaznaczam sztuczny nie twardnieje tak)
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
ulinqa @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092730waszka to jak się ma miód do placka zbożowego? http://tortolandia.freshsite.pl/tajne-rece...ction=printpage

teraz w lidlu mają być pianki marsh... muszę zapolować, przydać się może do dekoracji...
tak samo jak syrop kukurydziany! syrop kukurydziany to taki miodek ale preperowany i w czasie procesu wytlaczania czy jak to tam nazwać wytwarza się rtęć!
gdzieś juz to pisałam
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
Witam zastanawiam sie kiedy Wy spicie?Nie sposob za Wami nadazyc.dosiazet bardzo ladny tort z aniolkiem.Sama robilas aniolka?Moge prosic o na przepis na mase rafaello :
anbetung.gif
Tymcia weszlam na Twoj profil na n-k baaardzo ladne.Naprawde na tym forum same profesjonalistki
anbetung.gif
 

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
pisałam przedwczoraj i byłam na 18!str. normalnie pracujący człowiek nie wydoli. więc z grubsza: gratuluje pięknych tortów, kwiatków, cycków, rodzin, dzieci itp.
witam nowe cinomaniaczki (heidi, ale metamorfoza, co to za dieta - tylko nie mów, że Ducan)
Ja teraz lepie kwiatki bo mam koszyk zrobić na przyszłą sobotę.
Duszka, wypróbowałaś ten krem od Sikoń??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
bo66 @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092745Witam zastanawiam sie kiedy Wy spicie?Nie sposob za Wami nadazyc.dosiazet bardzo ladny tort z aniolkiem.Sama robilas aniolka?Moge prosic o na przepis na mase rafaello :
anbetung.gif
Tymcia weszlam na Twoj profil na n-k baaardzo ladne.Naprawde na tym forum same profesjonalistki
anbetung.gif
nie wiem czy ci chodzi o moje rafaello czy Dosi ale wyslę Ci na PW mój
 

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0
Buziaki na dzień dobry dla wszystkich
icon_smile.gif


Łoo matko położyłam się po 23, a i tak 2,5 strony do nadrobienia - szalejecie
icon_smile.gif


Dosia - bardzo ładne torty robisz
icon_smile.gif


Martyno innych podobnych nie znalazłam, na ebaya jeszcze trzeba wejść powinno coś być
icon_smile.gif


Też gdzieś czytałam że można zastąpić syrop kukurydziany miodem, ale żeby związki rtęci się wytwarzały to buuu :/ . ja trzymam się już od tego z daleka, bo mam przez szczepienia na pneumokoki (ze związkami rtęci) i leki jakie przyjmowałam w ciązy dziecko nadpobudliwe ze skłonnością w przyszłości do adhd (przynajmniej taką diagnozę postawiła pani doktor neurolog).

Wracając do tych kwiatków z tylki, coś mi wczoraj nie poszło, nie chciały mi się po wyciśnięciu z tylki urywać i takie brzydkie wychodziły, ponadto szybko twardniała mi masa
icon_sad.gif
i doopa a nie kwiatki wyszły
icon_smile.gif


Duszko Izo o jakim kremie piszecie??
Duszko jak robisz krem mango malina??

Dopytuję ponieważ mam zlecenie na przyszłą sobotę zrobić na 2gie urodzinki mały torcik dla dziewczynki bądź muffinki. Chciałabym coś dobrego, bo od tego zależy czy w przyszłości będę dla tej rodziny szykowała inne torty. Torcik miałby być malutki 15cm (bo w tym samym dniu mają urodziny syna i on ma zamówiony duży tort), a muffinki jak muffinki sztuk: 8 bym potrzebowala.

Teraz jeszcze pytanie do Was Kochane czy macie jakiś sprawdzony przepis na muffiny, takie żeby były wilgotne i smaczne dla dziecka. Ja mam ale zbyt suche ostatnio wyszły
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olo2009

Member
Sie 29, 2010
143
0
0
Nie no chyba muszę tu zaglądać kilka razy dziennie bo inaczej to czytania tyle że hoho:) Śliczne torciki
Kenzeno dzięki za patent z żelatyną, jak planta nie będzie pomagać to wybróbuję żelatynę
icon_smile.gif
))
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
kazeno @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092674hej ho?? spicie?? hehehe..

Megi oo dobrze ze mi przypomnialas.. mam karnet na solarke na 10minut jeszcze hehe.. do 8 marca musze wykorzystac
icon_razz.gif
hehehehe..

dosiazet ale piekne torty.. ten w ksztalcie kwiatuszka taki rowniotki!!! super!!! ja to zawsze mem problem zeby tak rowno zrobic
icon_razz.gif


P.S chachu przy moich mini tortach wykorzystalam Twoja podpowiedz z wyciskaniem masy ze szprycy grubej!! i super.. zwlaszcza przy takich malych ksztaltach jak babeczka w bikini.. to genialnie sie to robilo samo prawie.. wycisnelam, przejechalam 2 razy nozem i gotowe i to rowno :D dzieki!!!
Ja teraz tak jadę ze wszystkimi tortami i jest bomba, równo , szybko. Masę daję do worka śniadaniowego, wycinam dziurkę na tylkę i wio!!!
Potem tylkę wyjmuję i worek do kosza. Jeszcze muszę się przyczaić na tylkę płaską i szeroką ze 2cm
icon_mrgreen.gif

Ostatnio u mnie na wsi znalazłam siedem dużych tylek za ok.15€ a ja za jedą płaciłam 4€
baa.gif
Tylko nie mam tam płaskiej , jest dziurka i chyba same gwiazdki, różne.

Wiecie co gdzieś mi sie obiło o oczy że do masy dodają trochę gliceryny aby wilgotna była, nie taka sucha. Może spróbujcie?
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Pieguss @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092760Duszko Izo o jakim kremie piszecie??
Duszko jak robisz krem mango malina??

Dopytuję ponieważ mam zlecenie na przyszłą sobotę zrobić na 2gie urodzinki mały torcik dla dziewczynki bądź muffinki. Chciałabym coś dobrego, bo od tego zależy czy w przyszłości będę dla tej rodziny szykowała inne torty. Torcik miałby być malutki 15cm (bo w tym samym dniu mają urodziny syna i on ma zamówiony duży tort), a muffinki jak muffinki sztuk: 8 bym potrzebowala.

Teraz jeszcze pytanie do Was Kochane czy macie jakiś sprawdzony przepis na muffiny, takie żeby były wilgotne i smaczne dla dziecka. Ja mam ale zbyt suche ostatnio wyszły
icon_sad.gif
Dzień dobry Pieguss
icon_wink.gif
mówimy o kremie Bożeny Sikoń z torta galicyjskiego (na stronie kuchni.tv) poszukam linku to Ci prześlę
a mango malina to mój najbardziej leniwy i dla mnie pospolity ;-(( ubijam śmietankę ze smietanfixem i dodaję zmiksowane mango z puszki a na wierzch rzucam maliny (kiedyś podkradłam pomysł smakowy z cukierni t.deker z gdańska;-)) wsmaku fajny, ludzie chwala i dlatego ciagle to zamawiajaą;-( a ja bym chciała coś nowego
przyłączam się do próśb o muffinki bo mi ciągle wychodzą gnioty;-(

Pieguss @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092760Duszko Izo o jakim kremie piszecie??
http://www.kuchnia.tv/kuchnia_przepis_0-0-...galicyjski.html brzmi baardzo smakowicie i na pewno kiedys zrobię (moze mamie na imieninki w marcu)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dziewczyny, na pewno miło Wam się tu dyskutuje ale troszkę się zagalopowałyście.
Przede wszystkim przypominam o regulaminie i jego przestrzeganiu, niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów w dodatku w takiej ilości, to jest kulturalne forum o jedzeniu i nawet zwroty w stylu "gówienka" czy "skały srały" są naprawdę dużą przesadą, nie wspominając już o innych, dużego kalibru przekleństwach, które się tu też pojawiły.

Kolejna sprawa to zdjęcia Waszych dzieci, Wasze itp. Jak już Illy wspomniała jest na to odpowiedni wątek i tam się takie zdjęcia wkleja, nie po to zakładałyście nowy wątek o masach, żeby oglądać w nim zdjęcia dzieci itp. Zaraz trzeba będzie zakładać kolejny wątek, bo ten znów rozrasta się w tempie błyskawicznym ponieważ znacząca ilość postów jest zupełnie nie na temat. Moderator nie będzie przenosił też postów do odpowiednich dla nich wątków mimo, że taka właśnie sugestia się wyżej pojawiła, moderator nie ma na to po prostu czasu i będzie wszelkie posty nie na temat kasował, a wobec ich autorów zostaną w końcu wyciągnięte konsekwencje przewidziane regulaminem.

Tak więc proszę się trzymać tematu wątku, miejsce na pogaduszki, czy zdjęcia rodzin jest w Misz Maszu, nie tu.


EDIT: Proszę również o unikanie pisania wielu postów jeden pod drugim, w krótkich odstępach czasu przez tę samą osobę, instrukcja wielokrotnego cytowania znajduje się tu: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...st&p=776330 i proszę o korzystanie z tej możliwości.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

monikk

Member
Lut 12, 2011
16
0
0
Witejcie dziołszki kochane.
Jest tu u was tak milo, że muszę się przylaczyć.
Pieczeniem tortów zajmuje się jakieś 20 lat,ale tylko dla mojej rodzinki.
Moje dekoracje to przede wszystkim bita śmietana,czasem kolorowa,polewa i owoce.
Widzę jednak że masa cukrowa to jest to co tygryski lubią najbardziej.
wink.gif
 

ulinqa

Member
Sty 9, 2011
132
0
0
Chyba pozostanę przy czytaniu, bo jak widać nie może tu być miłej atmosfery... tego nie, tamtego nie masy i masy.... same przepisy to można znaleźć w internecie, a my chyba tu więcej niż przepisów szukamy... ale ja nie moderator, to co się będę odzywać... lepiej w ogóle się nie odzywać, bo zaraz się dostaje za "mowę potoczną" lub zdjęcia nie takie...
 
Status
Ten wątek został zamknięty.