Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
ulinqa @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092787Chyba pozostanę przy czytaniu, bo jak widać nie może tu być miłej atmosfery... tego nie, tamtego nie masy i masy.... same przepisy to można znaleźć w internecie, a my chyba tu więcej niż przepisów szukamy... ale ja nie moderator, to co się będę odzywać... lepiej w ogóle się nie odzywać, bo zaraz się dostaje za "mowę potoczną" lub zdjęcia nie takie...
Ale czemu sie tak denerwujesz?? Atmosfera jest wciaz bardzo mila. Ja tez nie jestem moderatorem, ale skoro jestesmy w watku "Masa cukrowa..." to wiadomo, ze tematem beda masy, masy i masy. A zdjecia mozna wkleic przeciez w watku" A moze pokazemy siebie??", tam jest specjalny watek, po to by pokazac siebie, mezusia czy dzieci
icon_smile.gif

Ja poprostu jak wracam z pracy i bym chciala poczytac nowosci co do masy, to nie obraz sie, ale nie mam ochoty najpierw przymusowo przebrnac przez inne posty, ktore nie pasuja tutaj.

Nie obrazaj sie na nas( raczej na mnie) i udzielaj sie dalej na forum
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pieguss @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092786Dziunia przepraszamy, poczułam się jak na dywaniku u dyrektora
icon_sad.gif
icon_redface.gif
Dziękuję za zrozumienie, niestety taka już moderatora rola, że czasem i dyrektorem musi być
icon_wink.gif


ulinqa @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092787Chyba pozostanę przy czytaniu, bo jak widać nie może tu być miłej atmosfery... tego nie, tamtego nie masy i masy.... same przepisy to można znaleźć w internecie, a my chyba tu więcej niż przepisów szukamy... ale ja nie moderator, to co się będę odzywać... lepiej w ogóle się nie odzywać, bo zaraz się dostaje za "mowę potoczną" lub zdjęcia nie takie...
A Ty jesteś pierwszy raz na forum internetowym? Klikałaś zgodę na regulamin przy rejestracji tutaj? Nie wiesz, że są zasady, których nalezy przestrzegać własnie po to żeby było miło? No proszę Cię, chcesz to tylko czytaj, skoro nie potrafisz się dostosować, to trudno.

Duszka20 @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092788dziunia dołączam się do przeprosin
icon_redface.gif
, poszło w pięty ale należało nam się
cvety.gif
Dziękuję za zrozumienie
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
loo boziu (wzywac imienia boga na darmeno mozna???) ale sie porobilo.. hehehe..

ja w temacie.. zlepilam 2 storczyki (czy tam orchidee.. czy jak to sie pisze..) wieczorkiem pomaluje :D to wkleje fotki :D swoje pseudowykrawaczki musialam przetestowac
icon_razz.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Napisalam juz do Dziuni że jeżeli ktos ma dostać za to to tylko ja bo ja to zaczełam! jeżeli kogos obrazila chwilka prywatności to ja przepraszam zastanawiam się jedynie czy jesli przejdziemy na MISZ MASZ to bedziemy mogły mówic o tortach? czy tez dostaniemy po głowie? hej chyba na tym polega forum że mozna wypowiadac swoje opinie? NO CHYBA ŻE SIĘ MYLĘ przeskakiwanie z wątka na wątek to nie to samo co na jednym
 

olo2009

Member
Sie 29, 2010
143
0
0
Robiła któraś z was poduszkę
icon_smile.gif
? Macie jakieś dobre rady np. czego unikać przy robieniu itp. a może jakieś fajne foty z wzorami:)
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
waszkamaszka @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092806Napisalam juz do Dziuni że jeżeli ktos ma dostać za to to tylko ja bo ja to zaczełam! jeżeli kogos obrazila chwilka prywatności to ja przepraszam zastanawiam się jedynie czy jesli przejdziemy na MISZ MASZ to bedziemy mogły mówic o tortach? czy tez dostaniemy po głowie? hej chyba na tym polega forum że mozna wypowiadac swoje opinie? NO CHYBA ŻE SIĘ MYLĘ przeskakiwanie z wątka na wątek to nie to samo co na jednym
Nie tylko Ty niestety, nie tylko. A forum polega również na tym, że przetrzega się jego zasad oraz zasad ogólnie przyjętych czyli tzw. netykiety, czyli m. in. pisanie na temat, nieużywanie wulgaryzmów itp. Wam może i było miło, ale nie tylko Wy czytacie ten wątek i nie tylko dla siebie piszecie posty, o czym chyba zupełnie zapomniałyście. Prywatność, odbiegnięcie od tematu tak, to jest tolerowane póki nie zaczyna przybierać zbyt dużych rozmiarów.
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
waszka co zasmiecasz!!!! pisz tu jaka mase robisz a nie tam jakies przemyslenia
icon_razz.gif
filozifie jeden
icon_razz.gif
nie chcemy nic o Tobie wiedziec.. (zeby nie bylo to to zart jest
icon_razz.gif
)
ooo juz wiem.. "Powiedz mi jaki tort pieczesz a powiem CI kim jestes"
icon_razz.gif
.. ot co..

a w temacie.. do dziewczyn co maja te druciki florystyczne.. to jakies macie grubosci?? one sa takie chropowate czy gladkie?? bo ja kombinowalam z takim zwyklym drucikiem (chyba do kolczykow czy cos hahaha.. wiecie..) i mi sie nie chciala dobrze masa do ego oblepiac.. dopiero pokombinowalam i maczalam drucik w zelatynie z glukoza.. i wtedy sie przykleilo (chyba bo narazie sie boje ruszac hhahahaha).. a tak to mi ten drucik sie merdal jak wbilam w platek czy w precik.. moze za cienki byl?? 0,4mm ma..
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
olo2009 @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092807Robiła któraś z was poduszkę
icon_smile.gif
? Macie jakieś dobre rady np. czego unikać przy robieniu itp. a może jakieś fajne foty z wzorami:)
ja torta-poduszki jeszcze nie robiłam więc nie pomoge, jedynie poduszeczki z masy cukrowej na torcik (i robiło się super;-))

a poza tym dziewczyny może faktycznie zakończmy temat zdjęciowo-rodzinny w tym momencie i dalej będzie miło, bo czemu miałoby nie być skoro same fajne babki się tu znalazły!!! a prywatnych komentarzy chyba regulamin nie zabrania? a i tak przecież wszytsko kręci się wokół mas i tortów;-)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Proszę, tutaj linki do filmów:
Kształtowanie tortu poduszki
Dekorowanie tortu poduszki

A'propo powyższych dyskusji, zgadzam się z Dziunią i nie sądzę, by jakikolwiek post miał na celu wprowadzenie kłótni, ale za to porządku, bo działy forum są od tego, by posty segregować tematycznie... I nie wiem, dlaczego się obrażacie, bo piękne torty wszystkie robicie
icon_mrgreen.gif
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
przepraszam w imieniu swoim oraz calej reszty,ktora jeszcze tego nie zrobila.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
wiedzialam ze tak bedzie,nawet wczesniej pisalam o tym ze dostaniemy po uszach,ludzilam sie ze nikt nas nie zauwazy, Dziunia wybacz nam, obiecujemy poprawe,do misz masz pewnie nie pojdziemy ale juz bedziemy grzeczne a wracajac do mas to pyszna musi byc ta z mango,w zyciu nie robilam
gruebel_2.gif
 

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0
kazeno @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092811a w temacie.. do dziewczyn co maja te druciki florystyczne.. to jakies macie grubosci?? one sa takie chropowate czy gladkie?? bo ja kombinowalam z takim zwyklym drucikiem (chyba do kolczykow czy cos hahaha.. wiecie..) i mi sie nie chciala dobrze masa do ego oblepiac.. dopiero pokombinowalam i maczalam drucik w zelatynie z glukoza.. i wtedy sie przykleilo (chyba bo narazie sie boje ruszac hhahahaha).. a tak to mi ten drucik sie merdal jak wbilam w platek czy w precik.. moze za cienki byl?? 0,4mm ma..
nie mam co prawda drucików, ale ostatnio w empiku oglądałam takie cienkie do wyrobu biżuterii i właśnie wydawały mi się za cienkie. Chyba Chachu pisała że 20 pare milimetrów ma druciki, ale jej trzeba podpytać.

Martyno o tym samym pomyślałam, że ta masa musi być super
icon_smile.gif
, zapisałam do wypróbowania
icon_smile.gif

Duszko a teraz w zimie jakich używasz malin??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
martyna22a @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092827a wracajac do mas to pyszna musi byc ta z mango,w zyciu nie robilam
gruebel_2.gif
pyszna pyszna
icon_wink.gif
choć mi się już przejadła, ale super pasuje z malinkami i ładnie wygląda;-)) plus dobre nasączenie wódeczka i naprawde fajny torcik wychodzi więc do dzieła!
Pieguss: no tu mam właśnie problem bo musze kupić mrozone;-( ale cóż zobaczymy dam znać w niedziele jak poszło;-)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
kazeno @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092811waszka co zasmiecasz!!!! pisz tu jaka mase robisz a nie tam jakies przemyslenia
icon_razz.gif
filozifie jeden
icon_razz.gif
nie chcemy nic o Tobie wiedziec.. (zeby nie bylo to to zart jest
icon_razz.gif
)
ooo juz wiem.. "Powiedz mi jaki tort pieczesz a powiem CI kim jestes"
icon_razz.gif
.. ot co..

a w temacie.. do dziewczyn co maja te druciki florystyczne.. to jakies macie grubosci?? one sa takie chropowate czy gladkie?? bo ja kombinowalam z takim zwyklym drucikiem (chyba do kolczykow czy cos hahaha.. wiecie..) i mi sie nie chciala dobrze masa do ego oblepiac.. dopiero pokombinowalam i maczalam drucik w zelatynie z glukoza.. i wtedy sie przykleilo (chyba bo narazie sie boje ruszac hhahahaha).. a tak to mi ten drucik sie merdal jak wbilam w platek czy w precik.. moze za cienki byl?? 0,4mm ma..
Dziwczyny wiecie że chętnie Wam pomogę ale o to właśnie chodzi. Pisałam o tym kilka Moich postów temu ale pewnie nikt tego nie zauważył w natłoku innych między tematów. Kurcze no nie mam czasu ciągle pisać o tym samym a bardzo mi zalezy żeby wam pomóc.
icon_mrgreen.gif

Drucik 26
icon_mrgreen.gif

Muszą być te powlekane papierem
wink.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
ja zrobię czekoladową do oka z gorzkiej czekolady i z kawałkami połamanej czekolady MOCNO CZEKOLADOWA
jestem jak kokoszka broniaca pisklat PRZEPRASZAM!
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
chachu dzieki.. to juz lepiej wykalaczka sie nada niz te moje druciki hahaha.. porobie z nich preciki najwyzej
icon_razz.gif

P.S sorki ze nie zauwazylam ze wczesniej o tym pisalas..
 

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0
Duszka20 @ 16 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1092831pyszna pyszna
icon_wink.gif
choć mi się już przejadła, ale super pasuje z malinkami i ładnie wygląda;-)) plus dobre nasączenie wódeczka i naprawde fajny torcik wychodzi więc do dzieła!
Pieguss: no tu mam właśnie problem bo musze kupić mrozone;-( ale cóż zobaczymy dam znać w niedziele jak poszło;-)
Duszko a mogłabyś tak łopatologicznie napisać jak robisz tą masę?? miksujesz na mus to mango i to dodajesz do śmietany z żelatyną czy kroisz w kostkę normalnie ??
 
Status
Ten wątek został zamknięty.