Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Uf dziewczyny ale płodne jesteście. Nadrobiłam zaległości i obejrzałam i przeczytałam całość. Wasze laski mają takie figury, że tylko zazdrościć. Śliczne!!!
wink.gif

Tymcia słonecznikowy - zachwycający.
Przy tym z flaszką, sama nie wiem czy chciałabym jeść czy pić.
icon_biggrin.gif

Joanno, mam prośbę. Ponieważ jesteś tu niedościgłym wzorem, czy mogłabyś zamieścić swoje proporcje ma masę. Pliiiiiiis.
cvety.gif
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Chachu chyba coś pominęłam i nie wiem gdzie szukać. Co to za ciasto madeira-cake?
gruebel_2.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Pieguss @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1090980z niej robiłam do dziś, ta masa wychodziła bardzo fajna, jednak nie dodawałam nigdy tyle cukru ile w przepisie, natomiast dodawać musiałam więcej Planty, ona nigdy mi się nie wyrobiła na tyle, żeby była bardzo ciągliwa, żeby po jej rozciągnięciu wisiała jak sznurem w całości (wiesz o co mi chodzi?) tylko przerywała się na pół i ooo
icon_smile.gif
Szczerze przyznam się, że nie wiem o co chodzi. W życiu nie robiłam jeszcze masy cukrowej, dopiero przymierzam się i zbieram wiadomości.

I jeszcze powiem więcej. Chyba tylko dwa razy jadłam torty w takiej masie (ale było to dawnnnnnno) i niestety nie smakowały mi. To znaczy ta masa mi nie smakowała. Teraz jak oglądam te warze torty to bardzo mi się podobają, ale ciagle zastanawiam się na ile zjadliwa jest ta masa. Czy ona ma tylko cieszyć oko, czy tez przyjemna jest dla podniebienia.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Sioniu... powiem tak, jak dla mnie jest to masa, ktora tylko cieszy oko, bo mi osobiscie nie smakuje. Natomiast znam wiele osob, ktore uwielbiaja ta mase i jest jako pierwsa zjadana. Czyli chodzi tutaj o gusty...
icon_smile.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Megi428 @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1090939dzieki - na wierzch chyba maślaną muszę dać co by ozdoby cukrowe nie popłyneły?
A te rurki kupujesz na wagę czy są jakieś paczkowane takie suche?
bo widziałam u mnie tylko z nadzieniem
To zależy kiedy chcesz kłaść te ozdoby. Jeżeli w dniu podania tortu to nie musisz dodatkowo robić masy maślanej. ja kładę na dobrze schłodzoną śmietanę właśnie przed podaniem najczęściej i nic się nie dzieje. Jeżeli położysz np. dzień wcześniej to ozdoby w miejscu stykania ze śmietaną po prostu zmiękną. W takim wypadku czasami ozdoby w tej części pokrywam masą maślaną lu obrobiną masła.


sabinal @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1091002Joanno, mam prośbę. Ponieważ jesteś tu niedościgłym wzorem, czy mogłabyś zamieścić swoje proporcje ma masę. Pliiiiiiis.
cvety.gif
icon_redface.gif
sabinal po prostu aż się zrumieniłam. Tak jak Wy uczę się ciągle. Bawię się masą dopiero od roku a bazuję na takich proporcjach:

Składniki
ok. 80 dag cukru pudru
100 g glukozy ( w proszku)
3 łyżeczki żelatyny
2 łyżeczki kwasku cytrynowego
70 ml zimnej wody
ok 2-3 łyzeczki margaryny ,,Planta,,
olejek migdałowy
Przepis przygotowania już się pojawił, więc nie będę go powtarzać.

Do ozdób najczęśćiej robię z połowy porcji.
Któregoś razu jak robiłam właśnie 1/2 porcji to ilość wody zamiast dać połowę to dałam 1/4
dump.gif
a później zastanawiałam się dlaczego masa przyjęła tak mało cukru
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
dziewczyny dodawałyście do b.śmietany barwniki? proszę o szybką odp.śmietana czeka na mieszanie hi hi
 

Tymcia

Member
Sty 7, 2011
99
0
0
Sama zrobiłam sobie wykrawaczki z jednorazowej tacki aluminiowej.Jak już wspominałam mam firmę budowlaną i kiedyś robiłam chyba ze 200 parapetów na akademiki więc taka blaszka mi nie straszna.
icon_mrgreen.gif
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
a tu mój ekspresowy torcik z ostatniej chwili (same eksperymenty: krem pomarańczowy, podkład to dżem a nie masa maślana i kolor masy cukorwej - niby bordo ale chyba musze faktycznie wyposażyć się w dodatkowe barwniki
gruebel_2.gif
)
no ale cóż trzy torty w trzy dni, musze chyba jakoś lepiej się zorganizować
icon_wink.gif
))
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
właśnie tez jestem ciekawa po co kwasek? ale chyba do smaku co?
ja daję zaawsze jescze olejem migdałowy albo rumowy i jakoś lepeij smakuje;-)) choć ja też jej nie jem tylko cieszę oko, ale wśród moich znajomych mam zażartych przeciwników, ulubieńców i tych co jest im to obojętne i zjedzą albo nie w zależności od słodkości całego torta
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Tymcia @ 13 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1091029Sama zrobiłam sobie wykrawaczki z jednorazowej tacki aluminiowej.Jak już wspominałam mam firmę budowlaną i kiedyś robiłam chyba ze 200 parapetów na akademiki więc taka blaszka mi nie straszna.
icon_mrgreen.gif
no pomysł świetny z tackami - nawet bym nie wpadła na to - dzięki
ale się człowiek może nauczyć przy was, ja już sama jak patrzę na coś to od razu myślę do czego by się przydało - ostatnio w tesco były na wagę
icon_smile.gif
narzędzia chyba do glinki albo zwykłej wykończeniówki budowlanej - plastikowe jakby łopatki z róznymi brzegami za całą złotówkę - wzięłam bo a nuż się przyda
icon_mrgreen.gif

ogladam teraz na rosyjskim forum właśnie różne pomysły dziewuszek co można wykorzystać - też mają niesamowite pomysły
icon_mrgreen.gif

na tej stronie akurat co wrzucę wam linka jest pokazane jak zrobić wykrawaczkę kwiatka - z "zatyczki" od bitej śmietany

http://translate.googleusercontent.com/tra...E6N-yfw-oY_0BAA
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
dzięki Duszka piekę własnie szybki torcik dla moich chłopaków i chcę udekorować bitą śmietaną będzie to mój pierwszy raz z tylką w roli głównej hi hi aż sama ciekawa jestem efektów ufff
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Ja nie tak dawno robilam 4 torty, dwa z masa cukrowa(barbie) i dwa bez, jeden smietankowy z owocami granatu, a drugi czarnolesny.... Przedtem jak tylk mialam okazje to robilam z masy i w sumie zapomnialam, ze mozna rowniez piekne i smaczne torty zrobic bez masy
icon_razz.gif


https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=8899&st=13380

 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
kwasek jest tylko do smaku,masa cukrowa jest tak strasznie slodka dlatego dodaje sie kwasek,zeby troche zmienic smak
dziewczyny jaki ja mialam dzis koszmar z masa cukrowa,masakra ,tak sie rwala ze szok,pierwsza wyladowala w koszu (pierwszy raz) druga rwala sie identycznie,zawsze dawalam 20g glukozy ale nigdy nie maialam takich problemow,cukru na 100% nie bylo za duzo,co to za diabel w nia wstapil pojecia nie mam,juz przy wyrabianiu jak rozciagalam to robily sie dziurki jak sito,no dramat, kto mi powie co to do cholery bylo bo az sie zagotowalam , czyzby "w niedziele praca w g... sie obraca" ? ale to nie praca,to przyjemnosc,jak jeszcze mnie to spotka kiedys to chyba zwariuje,na samo wspomnienie mnie trzesie, traumatyczne przezycie ,moze nastepnym razem dodam wiecej glukozy
gruebel_2.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ulinqa sliiiczny!!

ja wlasnie ukrecilam mase.. jakos tak wyszla mega puszysta ze nie wiem.. chyba dobre maslo bylo (choc od pewno czasu to samo kupuje.. w LIDLU odelka 300g- polecam z czystym sumieniem, a chyba wychodzi taniej niz zwykle kostki gdzies w markecie i taniej niz ta Gorska oselka duza - zwykle ja kupowalam..) ale moze akurat sie wyjatkowe trafilo hehehe.. zaraz jak chlopaki pojada do sklepu to wyciagam pochowane po szafkach biszkopty i przekladam hahaha.. potem musze je jakos ukryc w lodowie do jutra i jutro zdobienie :D
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
hej przed chwilą pier....łam sobie biszkoptem
anbetung.gif
za podpowiedź jest IDEALNY!!!!!!
 
Status
Ten wątek został zamknięty.