Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dzieki laski za przepisy ,myslalm ze mam wolne do konca lutego ale chyba szykuje sie hello kitty na wtorek
daumen.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dziewczyny siedzicie nad tortami czy gdzie was wywialo,nie bylo mnie od poludnia a tu prawie nic sie nie dzieje,zazwyczaj juz kilka stron piszecie
icon_sad.gif
co jest? szukalam dzis w sklepie mango w puszce do masy i klapa,wszystko inne bylo, mango niet
baa.gif
gdzie wy je kupujecie?

edit : DUSZKO ojej dopiero sie zorientowalam STO LAT!!! dzis sa Twoje urodzinki,spelnienia marzen i sto milionow zamowien na torty
icon_smile.gif
cvety.gif

ps.jestesmy rowiesnicami,rocznik 80 rzadzi ,Twoje zdrowie
cheers.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
DUSZKA Wszystkiego dobrego
cvety.gif
Gdyby nie martyna22a nie zauwazylabym ,ze dzis swietujesz.Jeszcze raz powodzenia w pracy tworczej.A tego
cheers.gif
mi bardzo dzis potrzeba wiec pije Twoje zdrowko.
wink.gif
 

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
W selgrosie jest fajna glukoza 400gr za 4.60
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

haidi

Member
Paź 30, 2009
44
0
0
Duszko wszystkiego Naj ,naj
cvety.gif
...ja też rocznik 80
icon_smile.gif


Ujć sklonowało się
icon_sad.gif
Proszę o usunięcie...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
martyna22a @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093890dziewczyny siedzicie nad tortami czy gdzie was wywialo,nie bylo mnie od poludnia a tu prawie nic sie nie dzieje,zazwyczaj juz kilka stron piszecie
icon_sad.gif
co jest? szukalam dzis w sklepie mango w puszce do masy i klapa,wszystko inne bylo, mango niet
baa.gif
gdzie wy je kupujecie?

edit : DUSZKO ojej dopiero sie zorientowalam STO LAT!!! dzis sa Twoje urodzinki,spelnienia marzen i sto milionow zamowien na torty
icon_smile.gif
cvety.gif

ps.jestesmy rowiesnicami,rocznik 80 rzadzi ,Twoje zdrowie
cheers.gif
no właśnie widze, że dziś posucha w postach;-) całe szczęście, bo mało dziś siedziałam (czyżby związne to było z nieobecnością Waszki
icon_wink.gif
?)
dzięki za życzenia dziewczyny baaaardzo!!! właśnie skończyłam świętowanie, więc zaraz zasłużony sen;-))
Martyna mango kupuję w kauflandzie, bo jak narazie zuważyłam ,że to ich firma produkuje choć w auchan też kiedyś widziałam, tylko droższe;-(
Alutka @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093910W selgrosie jest fajna glukoza 400gr za 4.60
popieram!! o tej właśnie glukozie pisałam z Pieguss, jest tania i naprawdę spoko;-)) może nawet lepsza od delecty (choć ja nie widzę jakichś znaczących różnic, najważniejsze żeby była dobrze rozpuszczona;-))



JESZCZE RAZ DZIĘKI!!!! Piłam również za Wasze zdrówko i nasze kolejne torty i super zamówienia!!
Tymczasem dobranoc i miłych tportowych snów!

P.S. Pozdrawiam super rocznik 80-ty
daumen.gif
herzen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
waszkamaszka @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093429cześć dzcinki nie mam czasu wklejam oczko i w GÓRY CZAS TRA LA LA do przeczytyska w poniedziałek (lub w nocy niedzielnej pa pa)Pokaż załącznik 61329
Waszko miłego wypoczynku, zaliczania d..p
icon_mrgreen.gif
a oczko rozumiem że bedziesz nas miała na oku
icon_smile.gif


Duszka20 @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093460dzięki Pieguss
cvety.gif

narazie się też hurtowo obkupiłam m. in. w glukozę;-) więc narazie dziękuję bardzo, ale będę miała na pamięci i następnym razem skorzystam z propozycji
bussi.gif
ja dzisiaj przy okazji porządków zauważyłam że mam 5 opakowań cukru pudru
gruebel_2.gif
- musze to chyba wykorzystać
icon_smile.gif

mało tego - w jednej z szuflad znalazłam (zapakowane jeszcze ha ha) takie łyżeczki samochodziki z danonków i jakby je upchać masą to mam foremkę na mini samochodziki
icon_mrgreen.gif
- odłożone do tortowych
icon_smile.gif
- chyba już wszystko co widzę to patrzę pod kątem masy cukrowej
icon_smile.gif




chachu @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093550
rofl.gif
Ulinqua skoro wiesz co to zrywka to my z jedego gniazda musimy być (ja Częstochowa), niestety mało kto wie co to zrywka!!
rofl.gif
ja też wiem co to zrywka
icon_mrgreen.gif
ale faktycznie czasami ktoś nie łapie o co chodzi
icon_smile.gif



Duszko wszystkiego Naj Naj Naj
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif




No i najważniejsze - kolejne piekne torty, torciki, lalunie i księżniczki - taka lalunia to chyba niezłe wyzwanie więc podziwiam po wielokroć
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Nooooooooo zaraz nas opitolą za życzenia ale co tam sto lat, niech żyje rocznik 80ty. Cholera to w tym roku 31?? Dobra to ja prezent chętnie w lipcu przyjmę ale urodzinek nie zrobię tylko się
cheers.gif

Bo to dlatego że automatycznie wszystkie po właczeniu kompa na masy cukrowe lecimy
bussi.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Mam zamówiony torcik i muszę go "obwiązać" tasiemką masy, do tego kokardka. Czym przykleić wstążkę z masy do tortu(pokrytego masą cukrową)? i jak wykonać kokardę, czym ją przykleić? Na górze to wiem jak zrobić, ale z boku boję się, że wszystko się rozpadnie.
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Siedmiokropka @ 18 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093968Mam zamówiony torcik i muszę go "obwiązać" tasiemką masy, do tego kokardka. Czym przykleić wstążkę z masy do tortu(pokrytego masą cukrową)? i jak wykonać kokardę, czym ją przykleić? Na górze to wiem jak zrobić, ale z boku boję się, że wszystko się rozpadnie.
Siedmiokropka tu masz instrukcie do kokardek
http://www.youtube.com/watch?v=fpNShpcXE3I
http://www.youtube.com/watch?v=LOTdwsbgDV8...feature=related
na bokach wstążki przyklejasz tak samo jak na górze: klejem cukrowym, rozpuszczoną glukoza lub cukrem , lub nawet na wodę
icon_wink.gif
nic nie powinno sie rozpaść
icon_wink.gif



jeszcze raz dzieki za życzenia;-))
 

olo2009

Member
Sie 29, 2010
143
0
0
Witam dziewczyny wiem wiem zabijecie mnie ale nie moge cos znalesc tego przepisu na mase rafaello:( mogla by mi ktoras na priv wyslac:) ciapa ze mnie ze od razu nie zapisalam
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Duszko, mimo, że spóźnione to baaardzo serdeczne - spełnienia marzeń, nie tylko tortowych
cvety.gif


Siedmiokropko, można na dwa sposoby: albo mokrym pędzelkiem posmarować brzegi i przyłożyć "taśmę" na to przyłożyć zwilżoną od spodu kokardę i podeprzeć np. miękim papierem, żeby nie połamać podsuszonej kokardy.
Pewniejszy jest gęsty klej z cukru pudru rozrobionego we wrzątku.
Czytałam, że koleżanki kleją też na rozpuszczoną glikozę, ja tej metody nie sprawdziłam.

Nie mam za wiele czasu (i na dodatek padniętego kompa) żeby codziennie czynnie udzielać się ale myślę, że skoro zawiązała się fajna atmosfera a fotki spowodowały, że przestało się być anonimowym xyz123 to może załóżmy nowy wątek, np. Pogaduchy cukrowych maniaczek, albo Pogaduchy tortoholiczek albo: To my zakręcone tortowo...
Byłoby to zgodne z regulaminem i miejsce na różne pogaduchy, fotki itd co Wy na to?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
jak na lato
daumen.gif
pomysl w deche ,bedziemy tam gadac o wszystkim i nie dostaniemy po uszach, mozemy tez poprosic moderatora o przeniesienie tam zdjec zeby posprzatac w tym temacie ,helen masz glowe ,nie od parady
bussi.gif
 
Status
Ten wątek został zamknięty.