Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

balbina1204

Member
Cze 17, 2010
77
0
0
Witajcie Dziewczyny. Dlugo mnie nie bylo ale wyscie nie proznowaly i jak zwykle cuda robicie,. Piekne te wasze torty. Ja mam zrocic tort lalke i nie wiem zupenie jak sie do tego zabrac. A to juz w sobote. Nie mam zupelnie pomyslu . Mam nadzieje ze jak poogladam wasze cudenka to cos mnie natchnie.
 

maldi

Member
Mar 28, 2011
1
0
0
Hej.
Dziewczyny mam pytanko , tyle macie tych postow , wrecz tomy do czytania.
Przecudowne torty , to musze najpierw przyznac , świetne !

Wiec moje pytanko, nie wiem czy sie nie myle , ale w którymś poscie ktoras wspomniala ze jest z Antwerpii w Belgii??
Jesli tak , to czy da sie w Antwerpii kupic gdzies mase plastyczna do tortów? Biala albo kolorowa?
Jestem amatorka w tych tortach ale musze zrobic torta troche nietypowego , bo świąteczno-urodzinowego (i to jednoczesnie dla 3 solenizantow) .... mysle ze to wyzwanie .

Jakas podpowiedź?Juz nie koniecznie w sprawie masy, moge ją ewentualnie zrobic sama .

Pozdrawiam cieplutko
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
a moze na jakims Belgijskim ebayu jesli takowy istnieje?
gruebel_2.gif

jak ja szukalam w Niemczech to najszybciej w sklepach internetowych znalazlam. Wpisalam jedynie fondant
icon_biggrin.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Taniej ma niż na tortowni, ale na odpowiedź w sprawie kosztów wysyłki czekałam 5 dni do tego zastrzega sobie, że ma 7 dni na wysłanie paczki a paczka może iść do 14 dni więc czas oczekiwania na przesyłkę wynosi około 1 m-ca :/ Nie dla mnie tak długie czekanie.
 
Sie 22, 2008
203
0
0
Pscolki świetny torcik.
Ja miałam bardzo pracowity piątek i sobotę. A oto efekty mojej pracowitości
icon_smile.gif

kubu_1.jpg
kr_wka.jpg
pepa.jpg
zigzac.jpg
gitara1.jpg
czasami to mi się marzy wolny weekend
icon_razz.gif
ale póki co mogę zapomnieć, trzeba zakasać rękawki i brać się do roboty.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • kubu_1.jpg
    kubu_1.jpg
    78.7 KB · Wyświetleń: 0
  • kr_wka.jpg
    kr_wka.jpg
    42.5 KB · Wyświetleń: 0
  • pepa.jpg
    pepa.jpg
    53.1 KB · Wyświetleń: 0
  • gitara1.jpg
    gitara1.jpg
    54.7 KB · Wyświetleń: 0
  • zigzac.jpg
    zigzac.jpg
    66.9 KB · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
lambethka @ 16 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1120070ale np zestaw do modelowania sprzedaje za 116 zl - a u mnie w D kosztuje 18 euro z przesylka.
Ten zestaw do modelowania to totalna przesada cenowa, ale wycinarki ma fajne...
Zestw wystarczy podejrzeć i można pokombinować i stworzyć sobie własny, to czego nie da się zastąpić czymś innym można wykonac z modeliny, ugotować i mamy doskonałe i twarde szpatułki itp przybory kształtujące
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Zielona Truskawko
eek2.gif
ja pierdziu ale naprodukowałaś. Przepiękne torty. Najbardziej urzekła mnie krówka, śliczna jest
icon_biggrin.gif
Ależ miałaś mnóstwo roboty.
U mnie w ten week cisza. Na poniedziałek wielkanocny mam tort na chrzciny i w wyniku większej ilości wolnego czasu ulepiłam już butki.

P1060895.JPG

 

Załączniki

  • P1060895.JPG
    P1060895.JPG
    349.5 KB · Wyświetleń: 0

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
i jeszcze jedno, bo się nie zmieściło

P1060890.JPG

Walczyłam jeszcze z gołąbkami na torty komunijne, ale nie bardzo mi się widzą to nie wklejam. A może ktoś ma jakąś godną polecenia stronkę jak ulepić ładnego gołąbka?

Co do narzędzi do modelowania to u mnie świetnie się sprawdzają przyrządy do paznokci, oczywiście nowe, nie używane. Na razie mi wystarczają choć nie przeczę, że nęcą mnie te oryginalne i pewnie kiedyś się na nie skuszę.
 

Załączniki

  • P1060890.JPG
    P1060890.JPG
    342.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
heheh Truskawko a mi sie marzy zajety weekend. Jakos wyjatkowo od 3 tygodni mam cisze w zamowieniach
icon_frown.gif

a juz sie tak dobrze rozkrecalam. W tygodniu zaczne robic ozdoby dla bratowej. Chciala pare ode mnie to moze wtedy porobie zdjecia i pokaze
icon_biggrin.gif

ale tak w ogole to swietne ozdoby i torciki...uhhh... az mi sie tortu zachcialo. Ostatnio tak mam ssanie na slodkie jak nigdy - nutelle bym lyzkami zjadala...
 

delicious

Member
Lut 26, 2011
83
0
0
Zielona Truskawko, superrrrr, przepiękne te torcicha. Jak Ty to dałaś radę... sama? Pięć? I to jeszcze tak precyzyjnie, fiu fiu fiu...
Vanilka, jesteś Mistrzynią, buciczki słodziutkie
lecker.gif


U mnie też przestój z masą cukrową, w ten weekend tylko tradycyjne. Nawet zdjęć nie robiłam. Ale dziś lepiłam z dzieciakami jajeczka z masy do udekorowania babki na święta. Chyba wytrzymają tydzień? Jajeczka oczywiście, nie dzieciaki.
icon_biggrin.gif
Oby...

Pozdrawiam Was Kochane Pracusie.
 

borowik80

Member
Kwi 25, 2010
5
0
0
Od jakiegoś czasu podczytuję sobie Was, ale nie sposób przejść przez wszystkie tematy i odpowiedzi. Torty są cudne, wiele wieczorów spędziłam na podziwianiu ich.
Mam do was pytanie bo chyba jeszcze tego nie doczytałam i nie znalazłam, chciałabym zrobić dla mojej koleżanki torcik w kształcie penisa na wieczór panieński, ale zupełnie nie wiem jak się do niego zabrać. Za wszelkie wskazówki, podpowiedzi, linki będę wdzięczna.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ja bym upiekla biszkopt w ksztalcie prostokata. Wycielabym ksztalt a z reszte uformowala ''wypuklosci''. Warstwy biszkoptu przelozylabym kremem i posmarowala kremem na wierzchu. Mase zrobilam rozowa i nalozyla w calosci na tort. Masa jest tak podatna na modelowania ze mozesz tez zabawic sie w pewne szczegoly
fiesgrins.gif


edit: filmik znalazlam http://www.youtube.com/watch?v=7CbtkO5GXNo
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Swietny filmik, skorzystam jak bede robila tort dla siostry na 18tke
icon_mrgreen.gif