Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Zielona truskawko pomysłowe torty i bardzo ładne
icon_smile.gif
 

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Wiecie co a ja mam zrobić dla bratowej jeden tort dla trzech osób, bo na jednej imprezie będą chrzciny małego Wojtusia, 2 latka Zosieńki i 30-stka bratowej. Będzie dużo ciast więc nie ma sensu robić trzech oddzielnych tortów.
Przede wszystkim dekoracja ma być z kremów lub bitej śmietany. Macie jakiś pomysł na taki tort?
Myślałam żeby na okrągłym torcie jeden trójkąt wypełnić niebieskimi różyczkami, a na nich zrobić jakieś np buciki, drugi trójkąt wypełnić różowymi różyczkami a na nich posadzić jakiegoś różowego misiaczka, trzeci trójkąt wypełnić czerwonymi różyczkami a na nich zrobić malutką zieloną butelkę z napisem sto lat, a pod spodem na boku torta podpisać 30lat Doroty, chrzciny Wojtusia, 2 latka Zosi.
Co wy na to???
Może na środku palnę jeszcze jakąś dużą białą, żółtą lub fioletową różę?
gruebel_2.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
wow dziewczyny - szczeka mi opadla i nie moge sie pozbierac!!
eek2.gif
cudenka!!

Anno5 ja Ci odpowiem szczerze (i nie gniewaj sie prosze) ze uwazam, ze polaczenie trzech okolicznosci na jednym torcie sprawi, ze ten tort bedzie przeladowany. Moze lepiej pomyslec o torcie pietrowym? zaczelam bym hierarchicznie od okazji. Na dole ''30'' srodkowy urodziny dwulatki a na szczycie chrzciny. Albo w ogole kolorowy tort pietrowy z duza kokarda, i gdzies na pieterku postawione buciki z masy, gdzie indziej butelka z napisem sto lat, a gdzie indziej figurka dla dwulatki. Lub kazde pietro od tortu oznaczyc na froncie dana okazja.
Lub drugi pomysl - 3 torty w formie prezentu ulozone obok siebie jakos - kazdy osobiscie dedykowany.
Jakby nie patrzec - wyzwanie przed Toba spore
icon_biggrin.gif


http://www.wickedsatisfying.com/wp-content...ondant_cake.jpg
http://whatscookingamerica.net/PegW/GiftBox-Cake.JPG
 

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
No jasne, że się nie gniewam. Po to tu zaglądamy między innymi, żeby pomagać sobie nawzajem i podpowiadać ;)
Też tak im powiedziałam, że osobno będzie ładniej, ale oni upierają się na swoim. To ich decyzja. Ja proponowałam osobne torty. Na trzydziestkę chciałam zrobić koszyk z 30 różami, na chrzciny jakiś ładny ze śliniaczkiem, bucikami i smoczkiem, a na dwa latka dziewczynki jakiś tort kwiatek z motylkami. Ale rozumiem ich, bo na ostatniej imprezie były dwa torty i przy tylu ciastach i innym jedzeniu tortów poszło niewiele.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

pscolki

Member
Mar 12, 2009
167
0
0
Przepiękne te Wasze torty... Podziwiam szczególnie te z Was, które potrafią lepić figurki, to mi nie bardzo wychodzi...
To moje dwa weekendowe torty, dla koleżanki i na 80 urodziny mojej Babci
38e3d17d03ef735emed.jpg


76751fc6f3ffeb03med.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

miglietta

Member
Mar 10, 2010
662
0
0
prześliczne torty, a zwłaszcza ten dla babci. nie przeładowany -cudeńko. Śliczne kolory kwiatków i ta 80-tka. po prostu super
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
kolejne wspaniałości
icon_smile.gif
Podobaja mi się oba-ten dla koleżanki taki wiosenny i radosny
icon_smile.gif
Jak polna łączka
icon_smile.gif


A babciny śliczny, gustowny
icon_smile.gif
Jak umocowałaś 80-tkę?
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
pieknosci!
mniam.gif
gustowne i estetycznie wykonane.

Anna5 - a moze zrob 3 male torciki tak jak np. w linku zaproponowalam (3 osobne torty-prezenty). Torty nie musza byc od razu o srednicy 26 cm
icon_biggrin.gif

moze zrob takie torciki gdzie kazdy bedzie mial powiedzmy 20 cm na 20 cm lub nawet mniej
icon_biggrin.gif

ja robilam taki mini torcik dla kolezanki - byly inne ciacha i torcik tez zniknal
ten torcik mial 12 cm na 12 cm - zrobilam go z blachy 24 cm na 24 cm. Przekroilam na 4 czesci, podzielilam na platy i tylko tyle ze tort wyszedl wysoki - ale taki byl cel.
 

Załączniki

  • kon.jpg
    kon.jpg
    53.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
super
icon_smile.gif
Przynajmniej nie widać. Ja też wykałaczkami mocowałam ale takie grubsze. Zastanawiałam się własnie, co tu zrobic przy takich jak Twoje, bo mam w planach podobne. bałam się, że zvbyt cieńkie są na wykałaczki, ale skoro u Ciebie tak dumnie stoją, to u mnie chyba tez będę ;)
 

katikity

Member
Paź 28, 2010
107
0
0
doris71 @ 10 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1117752tak, niech pociągiem jadą z górki na pazurki
lecker.gif
Fajny pomysl i godny przemyslenia
icon_smile.gif


delicious @ 10 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1117827Katikity Zastanawia mnie z czego zrobiłaś ażurki na gorsecie? Lukier, czekolada czy coś innego? Bardzo ładnie wyszło, czy możesz zdradzić?
Moge moge- lukier barwiony czarny farbka w proszku
 

miglietta

Member
Mar 10, 2010
662
0
0
ciekawe stronki
cfist.gif

a może ktoś ma pomysła na 3-piętrowy tort weselny, ale taki delikatny, nie za bardzo kolorowy. i torty będą na stojaku piętrowym jeden na drugim, ale nie będą się stykać.proszę o pomoc.........................
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Miglietto, tutaj są 3-piętrowe torty weselne: klik. Chyba najdelikatniejsze to takie, gdzie są kwiaty + wstążki. Najbardziej chyba jednak eleganckie wydają mi się białę z czarnymi ozdobami: klik.
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Ja używam metalowych, kupionych w TKMaxxie. Według mnie są bardzo dobre i wygodne, z czystym sumieniem mogę polecić, chociaż ostatnio ich tam nie widziałam. W P.AN Centrum są plastykowe wykrawaczki, z tym że umieszczone na jednej linijce, więc trochę trudniej nimi operować. Ale za to są tanie.
Jeśli planujesz dłuższą przygodę ze stylem angielskim, to polecam raczej metalowe ;)