Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
waszkamaszka @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1082841Ha ha bo Wy młode jesteście ja za to nie znajut angielskiego
icon_mrgreen.gif
to tak jak ja - tylko rosyjski znam, ale powiem że po tylu latach niechodzenia do szkoły to z początku ciężko mi szło czytanie po rosyjsku ale teraz coraz lepiej
icon_smile.gif
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Megi428 obejrzałam 60 stron tych tortów. Rosjanki są naprawdę niesamowite. A to jak robi torty w 3D Nairka to już szczęka opada.
icon_eek.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
no ja tez sidze i pstrtkam po tym forum zamiast sie uczyc do egzmainu
icon_razz.gif
heheheh

i wiecie co.. myslalam i myslalam i wymyslilam.. moze zrobie dla moich chlopakow dwa mini torty
icon_razz.gif
dla mlodego babeczke a dla starego mcquinna... eeeee nie nie.. odwrotnie heheheheh.. no w kazdym razie wtedy to by byli na bank zadowoleni hehe.. tylko nie wiem jak male mozna stworzyc takie torty.. bo dwa normalnych wielkosci to odpadaja bo kto to zje hehehe..
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
sabinal @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1082946Megi428 obejrzałam 60 stron tych tortów. Rosjanki są naprawdę niesamowite. A to jak robi torty w 3D Nairka to już szczęka opada.
icon_eek.gif
no Nairka wymiata dosłownie pomysłami i postami - ja jak zaczęłam oglądać to przepadłam dosłownie - i z masy cukrowej i solnej i wogóle chciałabym coś robić ale normalnie wymiękam przy takiej dozie pomysłów i zdjęć - czyt. głupieję
icon_mrgreen.gif
- zakupiłam dzisiaj sól i makę i lakier - promocja w lidlu (NA LAKIER OCZYWIŚCIE
icon_smile.gif
) - będę się póki co bawić masą solną - co już też robiłam wcześniej, bo do cukrowej to barwniki muszę zamówić bo bez nich to kicha - ale to dopiero jak skarbówka podatek zwróci
icon_mrgreen.gif
, a masę solną mogę plakatówkami potraktować i lakierem
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
ej a babki co to jest to takie to.. no takie dziwne szaro-bezowe jakby z jakis ziarem co robia z tego takie kastzlaty bardziej rurkowate?? hehe.. dziwne to jakies..

i jeszcze nurtuje mnie co to za masa taka brazowawa ktora tak na gladka na wielu zdjeciach byl wykonczony juz ksztalt przed polozeniem masy cukrowej..
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
kazeno @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1082982ej a babki co to jest to takie to.. no takie dziwne szaro-bezowe jakby z jakis ziarem co robia z tego takie kastzlaty bardziej rurkowate?? hehe.. dziwne to jakies..

i jeszcze nurtuje mnie co to za masa taka brazowawa ktora tak na gladka na wielu zdjeciach byl wykonczony juz ksztalt przed polozeniem masy cukrowej..
Ej babko trochę jaśniej bo nie kumam o co kaman
icon_mrgreen.gif
Jakie kształty bardziej rurkowate
gruebel_2.gif
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
kazeno @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1082989hahahaha.. dobra.. to chodzi mi o to co w tym sloniu

http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/5489.html?p=5

i o te rurkowate trabpowate ksztalty z czegos dziwnego i o to mase taka jakby czekoladowa.. a moze to sama czekolada?? na niektorych zdjeciach wyglada tak jak polewa z czekolady przy innych tortach..
wrzucasz trąbowate a wyskakują cy...ki
icon_smile.gif
mnie się wydaje że to zwykłą masę kakaową daje na trąbę a potem masę cukrową - no ale ja laiczka jestem :D
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Obywatelko Kazeno! Proszę jaśniej o jakie - rurkowate trabpowate - chodzi???? Te czy to ciemne to ja myślałam, że to kremik maślano-kakaowy, ale jakie rurkowate masz na myśli nie wiem.
dontknow.gif
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
sabinal @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083016Obywatelko Kazeno! Proszę jaśniej o jakie - rurkowate trabpowate - chodzi???? Te czy to ciemne to ja myślałam, że to kremik maślano-kakaowy, ale jakie rurkowate masz na myśli nie wiem.
dontknow.gif
ha ha ha
fiesgrins.gif
to "obywatelko" to normalnie mnie .......

no ale w sumie masz rację - o jakie rurkowate? trąbowate? kremowate? ciemne? chodzi???????????? no jakby się tak zastanowić to różne skojarzenia przychodzą
icon_redface.gif
ha ha ha
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
No widzisz tylko pooglądałam ruskie literki i zaraz czasy "obywatelu" mi sie przypomniały.
icon_biggrin.gif
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
chachu @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083024Ha , a ja wiem co to jest
icon_mrgreen.gif
. To czorne to może być nawet podgrzana nutella ale szukałam usilnie i znalazłam, to z czego robia takie cudaczne i przeróżne torty to placek zbożowy i nawet mam przepis
rofl.gif

http://tortolandia.freshsite.pl/tajne-rece...ction=printpage
chachu my tu o trąbowatych i różnych a ty normalnie nam przepis na placek zbożowy podajesz - no fajnie - jakby nie było
icon_mrgreen.gif


no ale wracając do wątku to masa cukrowa ma wiele zastosowań - od zwykłych różyczek (od których chyba wszyscy zaczynają
icon_smile.gif
) aż po skojarzenia ..........................
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Te chropowate kształty, niby granulat, z opisu wynika, że to ryżowe ciasto.

edyt: pisałam w tym samym czasie, ale nieco wolniej dlatego jestem ostatnia
rofl.gif

A jak mogłam szybciej pisać, skoro podskakujący brzuch ze śmiechu przeszkadzał mi w szybkim pisaniu. Ta obywatelka to dopiero dobre
icon_mrgreen.gif

Ale sabinol, młode pokolenie nie ma tych wspomnień
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
No, Chachu teraz panimaju o co Kazeno chodziło. Należy mi się
ugly_08.gif
za nieuważne oglądanie stron. Wytłumaczenie mam jedno - za dużo naraz.
Megi428, godzina jest odpowiednia do różnych skojarzeń.
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
sabinal @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083031No, Chachu teraz panimaju o co Kazeno chodziło. Należy mi się
ugly_08.gif
za nieuważne oglądanie stron. Wytłumaczenie mam jedno - za dużo naraz.
Megi428, godzina jest odpowiednia do różnych skojarzeń.
bussi.gif
sabinal panimaju te Ассоциации (skojarzenia
icon_smile.gif
o tej godzinie
icon_mrgreen.gif
ha ha ha
dobra dzieuszki - daswidanja czy skolnoj noc - dobranoc
icon_smile.gif
i do następnego posta
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Megi428 @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083034sabinal panimaju te Ассоциации (skojarzenia
icon_smile.gif
o tej godzinie
icon_mrgreen.gif
ha ha ha
dobra dzieuszki - daswidanja czy skolnoj noc - dobranoc
icon_smile.gif
i do następnego posta
icon_smile.gif
No nieeeeee to ja wam taki przepis (tyle się go naszukałam
baa.gif
) a wy mi takim...Ассоциации
icon_question.gif
Ja nie paniemaju, czy jak tam to leci
icon_mrgreen.gif

H-elen no widzisz , jednym coś skacze innym coś stoi , same zbereziuchy. No tak bo to piątek wieczór
fiesgrins.gif
miłej nocki
wink.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
rofl.gif
ja z tych co to ponimaju
rofl.gif
ale za to po zachodniemu ...ojojoj... czasami ręcami trza
rofl.gif
 
Status
Ten wątek został zamknięty.