Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Vanilka @ 30 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083401Ło matuchno widzę, że to nie tylko ja ślęczę w Rosji
rofl.gif

Ile tam rad i porad
cheers.gif

Megi jak tyś w tego tłumacza wrzuciła? Ja tyle się morduję żeby cokolwiek przeczytać a tu proszę.
kopiujesz adres stronki - wrzucasz w tłumacza i po prawej stronie wyskakuje chyba na niebiesko link do strony w tłumaczeniu - klikasz i czytasz
icon_smile.gif
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Vanilka @ 30 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083401edit: Już mam. Boziochno teraz to ja już spać nie idę ;)
teraz to będę was miała wszystkie na sumieniu że nocki zarywacie bo wam dałam linka do naszych obywateli zza wschodniej
rofl.gif
ale sama od kilku dni na tych forach siedzę i nigdy dość
icon_smile.gif

a jutro mam zamiar upiec bułeczki - ptaszki i choć nie powinnam jeść takich rzeczy (dukan mi zabrania
gruebel_2.gif
) to chyba się skuszę - jak tak naoglądam się smakowitości to głodna się robie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
Megi428 @ 30 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083403dziewczyny znalazłam na all barwniki żelowe chyba w dobrej cenie i sprzedający ma same pozytywy - te barwniki będą dobre do masy cukrowej??

http://allegro.pl/zelowe-barwniki-spozywce...1394619777.html
wg opisu 5ml czyli 1 opakowanie zabarwia 0,5kg masy cukrowej, więc trzeba kupić dwa opakowania na duży tort... już wolałabym zamówić wiltona, na aledobre kupowałam po niecałe 12zł, a starczą na wiele tortów i ozdób...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
Nicki1 @ 30 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083405wg opisu 5ml czyli 1 opakowanie zabarwia 0,5kg masy cukrowej, więc trzeba kupić dwa opakowania na duży tort... już wolałabym zamówić wiltona, na aledobre kupowałam po niecałe 12zł, a starczą na wiele tortów i ozdób...
no to dobrze się spytać zanim się człowiek skusi ze względu na cenę - a te wiltona oglądałam i czaję się na nie ale cena mnie przeraża, ale trzeba będzie pomysleć jednak o nich
icon_smile.gif
 

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
Megi ja dopiero teraz skusiłam się na Wiltona, bo właśnie cena porażała, a u nas barwniki są po 5zł/fiolka, na tort zużywałam połowę opakowania, a do tego masa mi się rozrzedzała, bo one są w płynie i co dodanie barwnika musiałam dodawać cukru... wiadomo jakie to jest uciążliwe... a teraz robiłam tort w kształcie butelki i jedynie kilka razy dodawałam na czubku wykałaczki by uzyskać takie kolory jak na zdjęciach w linku... nie mówiąc już o malowaniu barwnikami, nie ma porównania do tych tańszych... dzięki Cinkom odkryłam te barwniki, tak więc polecam za koleżankami
icon_smile.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
no lepiej sie oplaca Wiltona.. nawet caly ten zestaw od razu za te 80zl prawie..
http://www.aledobre.pl/4778,Zestaw_barwnik..._ml_Wilton.html
bo sa kolory podstawowe i np brazowy mozna zrobic, pomaranczowy tez z nich mieszajac i nie trzeba kupowac od razu calej teczy barwnikow.. ja mam tylko te poki co i tylko zielony mi sie z nich nie podoba bo jest taki oczowalacy i nienaturalny.. ale mam pomysl zeby pokombinowac z dodaniem do niego innych kolorow i go troche zlamac..

P.S dzieki za wrzucenie tego tlumacza.. bo ja na oslep sie poruszalam po tym forum hehehe..
 

Tymcia

Member
Sty 7, 2011
99
0
0
Dziewczyny czy masę cukrową ugniatacie długo czy jak najkrócej bo znowu wyszła jakaś twarda.
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
az sie polaczy i bedzie gladka.. nie wiem czy dlugo czy krotko hehe.. byle nie dodac za duzo cukru..
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Tymcia chyba jednak za dużo cukru dodajesz! jak jest zbyt twarda izarazem kruch dodaj jeszcze planty nie bój się dodac wiecej bo to uelastyczni masę
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Tymcia, lepiej jak masa jest ciut klejąca a nie przesypana pudrem bo stąd biorą się kłopoty z jej układaniem. Mnie prawie nigdy nie wchłania się tyle pudru co w przepisie i wtedy jest jak silikon.

Co do barwników, też jestem za Wiltonem. Widziałam te na 0,5 kg masy, jak dla mnie zupełnie nie przydatne, no chyba, że ktoś jednorazowo chciałby zabarwić coś to miałoby sens.
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
A czy mogłybyście napisać ile czasu tak w minutkach zagniatacie masę? Bardzo proszę,
anbetung.gif
Wiem, że to nie będzie super dokładnie, ale chodzi mi o to czy masa jest zagniatana np. ok 10 min czy bardziej 30 min. Bardzo proszę napiszcie bo moja masa jest idealna do kwiatów i figurek, ale pokryć nią tortu nie mogę.
dontknow.gif
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Ja zagniatam masę tak około 30 minut i jest dobra w konsystencji. Tort mogę nią pokryć, figurki lepić też, ale ostatnio do nich używam gotowej masy. Do tej do pokrywania tortów, to jeśli dodaję barwnika Wilton'a, muszę dodać jeszcze trochę tłuszczu, najlepiej Planty, bo inaczej się kruszy strasznie, zapewne od jakiegoś składnika w barwnikach - może gliceryny...
icon_rolleyes.gif


Forum rosyjskie mnie także się spodobało, dużo fajnych pomysłów i wszystko fajnie wytłumaczone. I muszę to powiedzieć - Rosjanki mają talent
icon_smile.gif
 

łyżeczka!

Member
Sty 30, 2011
1
0
0
Witam dziewczyny
icon_smile.gif


Od jakiś 3 godzin przeglądam wątek i nie mogę wyjść z podziwu. Te torty są cudowne
anbetung.gif
Może kiedyś i ja dojdę do wprawy
icon_smile.gif
Ale mam do Was takie pytanie. Nie lepiłyście może kiedyś z masy cukrowej małych, stojących figurek ananasów? Nie bardzo wiem, jak się za to zabrać i przydałoby się kilka porad ^^

Pozdrawiam Was serdecznie
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Witaj łyżęczka, widzę, że to Twój 1 post - mamy też wątek dla witających się, możesz coś o sobie skrobnąć;)

Co do ananasa, to zapewne chodzi Ci o te nibt łuski...Jeżeli tak, to ja zrobiałabym kształt jajka na którym dolepiłabym liście/pióropusz a te niby łuski zrobiłabym czymś okrągłym. Czym, to zależy jakiej wielkości ma być ananas, jeżeli malutki to powinna sprawzić się słomka do picia, którą od góry ku dołowi, na okrągło rób nacięcia. jeżeli owoc ma być większy a masz tylkę z okrągłym otworem większym od słomki to też się nada.
W ostateczności, możesz wziąć żyletkę, zgiąć pomiędzy kciukiem i wskazującym palcem i już masz ostry łuk do nacinania
icon_smile.gif
Możliwości jest wiele a potrzeba matką wynalazku
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
sabinal @ 30 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083630A czy mogłybyście napisać ile czasu tak w minutkach zagniatacie masę? Bardzo proszę,
anbetung.gif
Wiem, że to nie będzie super dokładnie, ale chodzi mi o to czy masa jest zagniatana np. ok 10 min czy bardziej 30 min. Bardzo proszę napiszcie bo moja masa jest idealna do kwiatów i figurek, ale pokryć nią tortu nie mogę.
dontknow.gif
Ja zagniatam min 15-20 min, ale ja robię z przepisu Dorotaxx i często wchłania mi więcej cukru niż w przepisie. A czy któraś z Was ma porównanie masy illi i dorotaxx?
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Robiłam obie - jak dla mnie ta od Illy prostsza i szybsza w wykonaniu, choć przepis niby podobny
gruebel_2.gif
I chyba też lepiej się zagniata trochę.

A do nacinania ananasa można jeszcze wziąć mniejsze nożyczki i szczypać końcówkami, też wyjdą łuski. W internecie próbowałam znaleźć instrukcje, ale nie ma.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
robiłąm obie. Doroty wychodzi mi idealna odkąd zaczęłam robić na pudrze Królewskim
icon_smile.gif
 
Status
Ten wątek został zamknięty.