Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
Ja przepraszam, ale kolejki pamiętam i to dobrze ze szkoły podstawowej (choć ruskiego już nie miałam)
wink.gif

A co wy tak buszujecie po forum o północy i zamiast do mężów to do Cinek zberezieństwa gadacie... ale się porobiło na tym świecie
icon_redface.gif

chachu, super, że podałaś ten przepis bo już dawno go szukałam, tylko, że znowu ten syrop kukurydziany...gdzie ja go dostane.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
hehe no mi wlasnie chodzilo o to cos z czego jest traba slodnia w sensie ta baza.. no i wlasnie chachu wyjasnila nawet z przepisem hehehe..

p.s ja po rosyjsku ani literek nie rozpoznaje wiec nawet nie podejrzewalam co to moglo byc a juz na bank nie wiedzialam jak to nazwac hehe.. ale ze wiekszosc elementow z tego robionych na tym forum bylo wlasnie rekami, nogami albo trabami to mi sie skojarzylo ze to rurkowate ksztalty robi sie z tego
icon_razz.gif


a nad ta masa "czekoladowa" to sie zastanawialam bo zauwazylam ze naprawde duzo tortow przed oblozeniem masa tym smaruja i pomyslalm ze w takim razie to musi byc jakis niezly patent.. ze pewnie robi sie szybko jest smaczne i idealne pod mase.. dlatego chcialam sie dowiedziec co to takiego moze byc :D

takze sorki za zamieszanie, ale to wszystko wynika z mojej ciekawosci hehehe.. i waszych skojarzen!
icon_razz.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
dobra.. jeszcze to..
http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6595.html?p=17

popatrzcie tutaj na tego ptaka (golebia) wygalda to tak jakby po tym juz jak zostal wykrojony z blaow przelozonch byl jeszcze olozony jakas masa ktora mozna formowac.. z tego co widac w misce to ta masa taka sztywna jest jakby wrecz dalo sie ja tak przyklejac rekami jak snieg zlepiony do balwana.. co o tym powiecie??
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
juz wiem.. to znaczy oswiecilo mnie i sie domyslam hahaha.. to moze byc pokruszone ciasto z czyms.. nie wiem z maslem albo czyms co zlepi to zeby monza bylo formowac z tego latwo i wrecz rzezbic.. hehe.. ale moze wy macie inne pomysly..

sorki ze tak co chwile cos.. ale siedze i ogladam to i mnie nachodza pytania
icon_razz.gif
 

alipek

Member
Cze 29, 2009
411
0
0
Kazeno ja też wsiąkłam w to forum dziołszek!! Wydaje mi się, że masz racę. ta masa to chyba resztki ciasta "obżynki" połączone z kremem lub masłem. Niezły patent!!!!
 

Megi428

Member
Gru 26, 2010
439
0
0
kazeno @ 29 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083344dobra.. jeszcze to..
http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6595.html?p=17

popatrzcie tutaj na tego ptaka (golebia) wygalda to tak jakby po tym juz jak zostal wykrojony z blaow przelozonch byl jeszcze olozony jakas masa ktora mozna formowac.. z tego co widac w misce to ta masa taka sztywna jest jakby wrecz dalo sie ja tak przyklejac rekami jak snieg zlepiony do balwana.. co o tym powiecie??
alipek @ 29 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083363Kazeno ja też wsiąkłam w to forum dziołszek!! Wydaje mi się, że masz racę. ta masa to chyba resztki ciasta "obżynki" połączone z kremem lub masłem. Niezły patent!!!!
ha ha ha widzę że nie tylko ja wpadłam po uszy oglądając krasiwyje wypieki :D - ja dodatkowo jeszcze pierniki i ciasta drożdżowe w niecodziennym wydaniu bo rożne formy i kształty przybierają - siedze i oglądam i padam z wrażenia
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Ulinga, oglądałam i oglądałam bez końca. Teraz będę lepic figurki bez końca. No ale się uczepiłam tego końca.

Kazeno nie ma za co przepraszać. Dzięki Tobie zabawa w skojarzenia coraz bardziej wciąga i cieszy.
I dołożyłabym teraz jakąś emotikonę( np. z zaczerwienioną twarzyczką), ale znów mam problemy z cinem i niestety nie magu.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
no proszę, ja poszłam spać o 3-ciej... nawet do postu nocnych Marków wpisałm się
icon_smile.gif

Fakt, że nie tylko siedziałm w kucharce.ru ale większość czasu zdecydowanie. Tyle cennych rad i pomysłów, kurcze za dużo w jednym czasie...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Bo oglądałyśmy stronki hamerykańskie, angielskie, włoskie a nie doceniałyśmy koleżanek zza wschodniej granicy i teraz musimy nadrobic i poślęczeć kilka nocy przed komputrem.
 

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
naprawdę jest co podziwiać i z czego czerpać inspirację... napatrzyłam się wczoraj i kolejne foremki dziś kupiłam w markecie do wykrawania masy i kolejny rękaw z maleńkimi końcówkami do ozdabiania ;)
 

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
kazeno @ 29 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083347juz wiem.. to znaczy oswiecilo mnie i sie domyslam hahaha.. to moze byc pokruszone ciasto z czyms.. nie wiem z maslem albo czyms co zlepi to zeby monza bylo formowac z tego latwo i wrecz rzezbic.. hehe.. ale moze wy macie inne pomysly..
Kazeno mnie się wydaje, że to jest po prostu ciasto zmieszane z kremem, którym jest przekładany biszkopt, ucierają te ścinki przełożonego ciasta i formują...


doris71 prezent z sercem
icon_smile.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Ło matuchno widzę, że to nie tylko ja ślęczę w Rosji
rofl.gif

Ile tam rad i porad
cheers.gif

Megi jak tyś w tego tłumacza wrzuciła? Ja tyle się morduję żeby cokolwiek przeczytać a tu proszę.

edit: Już mam. Boziochno teraz to ja już spać nie idę ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Status
Ten wątek został zamknięty.