Masa zabaglione (szampańska)

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Śląsk - Gliwice witają
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

devillwoman

Member
Lis 18, 2010
438
0
0
Szukam jakiegoś nowego ciekawego kremu i ten zapowiada sie fajnie. Czy ktoś jeszcze go wypróbował??? Chodzi mi o to że robie torty dla kogoś sama rzadko je jedząc ( nie mam czasu na pieczenie dla siebie buu...
cry_1.gif
) I teraz pewnie tez nie bede miec okazji go spróbować ( no tylko z michy przy robocie
rofl.gif
) Więc moge go dać w ciemno?????
gruebel_2.gif
 

oka82

Member
Sty 12, 2012
1
0
0
witam już 3 razy robiłam tę masę i za każdym razem woda,wszystko się waży,masakra jakaś a robię wszystko wg przepisu....
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale długo mnie nie było.

Nie mam pojęcia skąd ten problem, ani ja, ani nikt z moich znajomych, którzy ją robią, nie zgłaszali takich problemów
icon_sad.gif
Może żelatyna jest niedobra? Hm...
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Monsai zrobiłam tort z tą masą i z masą truskawkową tak jak radziłaś w pierwszym poście. Tort był na urodziny dla teściów, wszyscy goście byli zachwyceni. dodam jeszcze że tort był transportowany 200 km w upale i nic mu się nie stało , masa jest na tyle sztywna że bez problemów zniosła podróż. Bardzo dziękuję.
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
e_iskierka @ 21 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1306388Monsai zrobiłam tort z tą masą i z masą truskawkową tak jak radziłaś w pierwszym poście. Tort był na urodziny dla teściów, wszyscy goście byli zachwyceni. dodam jeszcze że tort był transportowany 200 km w upale i nic mu się nie stało , masa jest na tyle sztywna że bez problemów zniosła podróż. Bardzo dziękuję.
Cieszę się ogromnie
icon_smile.gif
Masa faktycznie do transportów idealna , to fakt
icon_smile.gif
Nawet jak lekko się "ociepli", to wystarczy ją na jakiś czas znów do lodówki włozyć, bo jednak zimna-smaczniejsza
icon_smile.gif
 

gosiakw

Member
Sty 12, 2013
83
0
6
Monsai kocham cię za ten przepis
bussi.gif
jest REWELACYJNY!!! zrobiłam na dzień babci i dziadka w formie 24cm i ponad połowa została spałaszonana od razu przez pięć osób
icon_lol.gif
gdyby nie to że teściowa spodziewała się następnego dnia gości to nie zostało by nic!!!! wszyscy oszleli na punkcie Twojego tortu! teraz robię znajomej na kolejne 18 urodzinki i jestem pewna że również będzie baaaardzo zadowolona
 

asikozk

Member
Maj 25, 2013
12
0
0
Dziewczyny, poradźcie, pliz

Mam teraz zrobić torcik z dwoma przełożeniami. Jedno z nich będzie moim ulubionym - ubita śmietana kremówka + serek (mascarpone albo ricotta przy czym ten drugi o niebo lepszy!) + pokruszone Oreo - niebo w gębie!

Jako drugie przełożenie chciałabym wypróbować to zabaglione. I stąd moje pytanie - myślicie, że te dwie masy pasowałyby do siebie? Jeśli nie, to co pasuje do zabaglione? Maliny w śmietanie?
 

mamaKrzysia

Member
Sty 5, 2014
66
0
0
Monsai, zrobiłam dziś torcik z Twojego przepisu, ale chyba mi nie wyszedł
icon_sad.gif
icon_sad.gif
nie wiem dlaczego, bo stosowałam sie do przepisu
icon_sad.gif

Masa truskawkowa wyszła mi rzadka, po godzinie w lodówce wciąz spływa ;( czemu tak sie dzieje? Dałam galaretke truskawkowa zamiast zelatyny i tak jak podałas rozpusciłam ja w 150 ml wody. Moze truskawi puściły wodę (blendowałam rozmrożone).
A co do drugiej masy to generalnie chyba ok, choć jak dodałam żelatynę rozpuszczoną w 1/2 szkl. szmapana do śmietany to zrobil sie glut
icon_sad.gif
i tu chyba żelatyna za bardzo stęzała
icon_sad.gif
jak uważasz? Jak rozpuszczać tą żelatynę, by było tak jak trzeba?
icon_smile.gif

A te 3/4 szkl. szampana to już zimny dodaje się do ubitych nad kąpielą wodną żółtek? I tu wyszła mi konsystencja kremowa? ale lekko płynna
icon_smile.gif
taka miala być?
icon_smile.gif

Może przez noc ciasto stężeje- mam nadzieje
icon_smile.gif

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz, o ile tu jeszcze zaglądasz ;)