Mince pie

puella

Member
Mar 2, 2007
780
0
0
Tatter a tak przy okazji znasz clotted cream?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
A znam.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
tatter @ 25 Nov 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1597005A co do masla - nadzienie musialoby lezec naprawde dlugo w lodowce aby zjelczec. U nas na przyklad uwaza sie maslo za nadal zdatne do konsumpcji w ciagu kolejnych 30 dni po dacie waznosci (zapakowane i odpowiednio przechowywane). Czyli w sumie jakies 3 miesiace. Poza tym alkohol i cukier rowniez konserwuja, no chyba, ze zachodzic mialaby jakas reakcja skladnikow mincemeat z maslem w temp 3-4C. Iza, jesli cos wiesz to pisz.
Nie Pusiu, nic mi nie wiadomo o niespodziewanych rekcjach między składnikami
zahnlos.gif
. Natomiast co do naszego masła, to wydaje mi się, że może być gorszej jakości, albo ja mam wyjątkowo wrażliwy nos (albo miałam pecha), bo kilka razy mi się zdarzyło, że kiedy zbliżał się koniec terminu ważności, to zmieniał się zapach tego masła, nie było zepsute, ale takie... stare? Nie wiem, może jestem przewrażliwiona
icon_smile.gif
.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Izolda @ 25 Nov 2015, 22:08 ) index.php?act=findpost&pid=1597049Nie Pusiu, nic mi nie wiadomo o niespodziewanych rekcjach między składnikami
zahnlos.gif
. Natomiast co do naszego masła, to wydaje mi się, że może być gorszej jakości, albo ja mam wyjątkowo wrażliwy nos (albo miałam pecha), bo kilka razy mi się zdarzyło, że kiedy zbliżał się koniec terminu ważności, to zmieniał się zapach tego masła, nie było zepsute, ale takie... stare? Nie wiem, może jestem przewrażliwiona
icon_smile.gif
.
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif


Co do masla, nie sadze zebys byla przewrazliwiona, wlasnego nosa trzeba sluchac - to jedno z niezastapionych "narzedzi" w kuchni.


QUOTE (puella @ 26 Nov 2015, 18:33 ) index.php?act=findpost&pid=1597168Bo ja osobiscie uwielbiam tylko z clotted cream, pyszota co prawda kupne, ale to nie na moje nerwy, aby je robic.
Szczerze? Mince pies tylko domowego wypieku i to najczesciej gole, no moze z odrobina jakiego smakowego cukru pudru, choc don Pedro uwielbia brandy&vanilla butter (maselko z wanilia i brandy/koniakiem) do mince pies i inaczej ich nie je. Jesli clotted cream to tylko z cream tea i najlepiej swiezego warzenia gdzies na odludziu w Kernow czy Devon. Zareczam nigdzie indziej nie ma dobrej clotted cream.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Upieczone, pyszne. Przypaliłam farsz tak dobrze że nie mogłam garnka odmyć ale zalałam colą i puściło.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,677
113
Tatter, kiedy będziesz piec swoje babeczki? Bo codziennie "potykam" się w lodówce o słoiki z nadzieniem.
icon_smile.gif

Zastanawiam się też, czy z jedną porcją nie pójść na skróty i nie upiec jej w postaci dużej tarty?
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Upieke je w srode.
Oczywiscie, ze mozesz upiec jedna duza.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,677
113
Wypadły z planów świątecznych, bo było sporo innych ciast i ciasteczek, więc upiekłam dopiero dziś. Do ciasta (zagniecionego wczoraj) dałam pełnoziarnistą mąkę orkiszową i migdały zmielone ze skórką, bo nie chciało mi się ich obierać. Niewielką część masła zastąpiłam smalcem dla większej kruchości. Z jednej porcji ciasta i nadzienia wyszło mi 18 babeczek. Wałkowałam cienko, więc wystarczyło im 16 minut w piekarniku.

mince_pie.jpg

Są przepyszne!! Wspaniale kruche ciasto i aromatyczne, wilgotne nadzienie.
 

Załączniki

  • mince_pie.jpg
    mince_pie.jpg
    84 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

puella

Member
Mar 2, 2007
780
0
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,677
113
Dziś upiekłam w formie tarty. Ciasto podobne jak poprzednio, też ze smalcem, tylko zamiast migdałów dałam zmielone orzechy włoskie. Wszystkim bardzo smakowało.

mince_pie_w_formie_tarty.jpg

W lodówce został ostatni słoik nadzienia, a ja już się zastanawiam, na jaką okazję go wykorzystać.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • mince_pie_w_formie_tarty.jpg
    mince_pie_w_formie_tarty.jpg
    87 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (puella @ 31 Dec 2015, 15:22 ) index.php?act=findpost&pid=1600612Moje rejony
icon_mrgreen.gif
Moje ulubione, ale tylko wakacyjne jak dotad, niestety.


QUOTE (Joanna @ 6 Jan 2016, 18:00 ) index.php?act=findpost&pid=1600986Dziś upiekłam w formie tarty. Ciasto podobne jak poprzednio, też ze smalcem, tylko zamiast migdałów dałam zmielone orzechy włoskie. Wszystkim bardzo smakowało.


W lodówce został ostatni słoik nadzienia, a ja już się zastanawiam, na jaką okazję go wykorzystać.
icon_smile.gif
Joanno, bardzo, bardzo sie ciesze, ze wam smakowaly (male i duza wygladaja pieknie i bardzo apetycznie).

Ciekawa jestem czy juz zuzylas ten ostatni sloik nadzienia, bo jesli nie to mam dla ciebie pyszna tarte. Robilam ja pare razy wlasnie z resztkami mincemeat. Wlasciwie oryginalnie tarta jest z dzemem malinowym/malinami, ale uwierz mi na slowo, ze mincemeat sprawdza sie rowniez doskonale.
Tarta sklada sie z kruchego ciasta, na to warstwa, w tym przypadku mincemeat z zurawinami (dodaje jeszcze wiecej podduszonej zurawny bez cukru, jesli mam) i na to pyszna frangipane i odrobine platkow migdalowych na wierzch. Oryginal to Bakewell Tart. Robilam ja rowniez w postaci krajanki. Takze na orkiszowej, wiec z powodzeniem mozesz dzialac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Skladniki na farsz do babeczek skompletowalam, czekam teraz na natchnienie.

Uprzejmie przypominam wszystkim fanom mince pies.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Dzięki za przypomnienie, ja jeszcze muszę skompletować parę rzeczy, ale tych łatwiej osiągalnych
icon_smile.gif