Mini panettone

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Jest to najdelikatniejsze, mięciutkie ciasto drożdżowe jakie kiedykolwiek upiekłam. Chociaż robiłam je wczoraj wieczorem to dziś rano w lodówce znalazłam ..... miksturkę, o której wczoraj zapomniałam :dump: . Ale w niczym to nie przeszkodziło, są naprawdę super pyszne. Jest zdjęcie, ale mam b. wolny bezprzewodowy internet GPRS więc zamieszczę później.
Dzięki za przepis!!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
bardzo się cieszę!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja też się na nie z pewnościa wkrótce skuszę.
icon_smile.gif
Te wysokie panettone średnio mi wychodzi :lol: , więc takie malutkie babeczki powinny być chyba łatwiejsze do wykonania.
Śliczna fotka Małgosiu.
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
buy2kopia4gz.jpg

Zjedliśmy 14 sztuk zamiast obiadu :lol:
icon_razz.gif

Niestety przez wszystkie rośnięcia ciasto wogóle nie urosło i na drugi raz dodam żywe drożdże.
"Ciasteczka" są przepyszne :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze Kasiu ale fota! :shock: a ja na diecie :cry:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Małgos - ja wole male bo bez tych slicznych papierkow, to juz dla mnie nie to samo - no i nie lubie studzic pannetone, bo jesli ma byc delikatne - to osiada a bez papierkow patent z patyczkami grillowymi sie niezbyt sprawdza

Kasha, przepisow na panettone jak mrówków, podaje sprawdzony i dobry.
A ono nie uroslo nic a nic? :shock:
acha papilotki spox, tylko dla mnie to wtedy by za bardzo muffinki przypominały
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Małgos - ja wole male bo bez tych slicznych papierkow, to juz dla mnie nie to samo - no i nie lubie studzic pannetone, bo jesli ma byc delikatne - to osiada a bez papierkow patent z patyczkami grillowymi sie niezbyt sprawdza

Kasha, przepisow na panettone jak mrówków, podaje sprawdzony i dobry.
A ono nie uroslo nic a nic? :shock:
acha papilotki spox, tylko dla mnie to wtedy by za bardzo muffinki przypominały
icon_smile.gif
Tylko gazów ciasto nabrało, urosło jedynie w piecu :lol: ale to nieważne, barrrdzo nam smakowały :lol: dałam dużo mocnocytrynowego lukru bo wnętrze było słodkie od bakalii, mniamć :lol:
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
wyglada na to, ze przerobilam ten przepis na wszelkie sposoby:

za pierwszym razem zrobilam wg. przepisu: wyszly mieciutkie, pulchne wrecz, pieknie wyrosly, smakowaly delikatnie - pyszne.
Za drugim razem pominelam miksture poczatkowa - wyszly inne, takie jak pączki tylko pieczone.
Teraz wyjelam je z pieca: z mikstura poczatkowa - 3h sobie marudzila ale bez nocnego mrozenia w lodowce, tylko od razu przystapilam do czynu, mniam :!:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Owieczko cudnia baba, muszę wypróbować. A jaki to lukier tak pieknie wygląda?
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
kasho kasho, lukier robie na oko, do malego garnuszka wlewam mala ilosc wody okolo 3 lyzek, i sypie bez umiaru cukru pudru oraz kilka kropel soku z cytryny lub rum zamiast wody, zagotowujac mieszam energicznie pedzlem juz, cukru wchodzi duzo, az plyn jest mocno gesty i bialy, robie proby stygniecia na ciescie polozonym obok, lukier ma zastygac momentalnie na ciescie - wtedy jest dobry. Takim smaruje calosc, ciagle trzymajac plyn na palniku bo inaczej zastyga w garnku.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
No tak, dziękuję Ci Owieczko :rofl: taka ze mnie kuchareczka, że robiłam zawsze lukier na zimno, a potem się dziwowałam, że odpadają płaki lukru od ciasta :dump:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
to lukier sie robi na ciepło?? :shock: Kasiu ja nie lepsza :mrgreen: :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no to następnym razem spróbuję owieczkowego sposobu bo mi też zawsze odpadał lukier i nie wiedziałam dlaczego
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Owieczko, prosze o wybaczenie! Nie mam pojęcia jakim cudem nie zauwazyłam :shock: :shock: Ciesze się, że smakuje Ci!!! Oczywicie bym napisała, że nic się nie stało. :mrgreen: