Mój makowiec

judka

Member
Lut 9, 2007
10
0
0
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź
knuddelz.gif
Po świętach pewnie dam znać jak wyszła moja strucla. Mam nadzieję, że nie okaże się mój debiut klapą kulinarną.
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Piekłam już tą struclę na Wielkanoc i chyba zapomniałam napisać, że była rewelacyjna
mniam.gif

Na Wigilię też zamierzam robić, tyle, że ostatnio nie chciało mi się robić masy i zrobiłam z gotową masą z Biedronki, a teraz zamiarzam robić także masę
icon_mrgreen.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,312
1,607
113
Robiłam masę z tego przepisu, bardzo mi i wszystkim częstowanym smakowała, chociaż skórkę cytrynową miałam tylko z torebki
icon_redface.gif
. Najtrudniejsze było dla mnie owijanie makowców w papier, normalnie dwie lewe ręce mi się wtedy objawiły.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
yrsa @ 31 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068853Robiłam masę z tego przepisu, bardzo mi i wszystkim częstowanym smakowała, chociaż skórkę cytrynową miałam tylko z torebki
icon_redface.gif
. Najtrudniejsze było dla mnie owijanie makowców w papier, normalnie dwie lewe ręce mi się wtedy objawiły.
Dla mnie to też jest trudne, wykorzystuję więc męża i zwijamy na cztery ręce
icon_smile.gif
. Papier mi się wtedy nie wysuwa.
Tradycyjnie piekłam makowce z tego przepisu na święta (jak zawsze z podwójnej porcji), jak zwykle wyszły świetne. A dziś piekę paszteciki z mięsem i ciasto robię własnie z tego przepisu (oczywiście zmieniłam ilość cukru i soli). Kocham to ciasto, łatwo się robi, świetnie wałkuje.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Piekłam kiedyś z tego przepisu, z gotowej masy i nie pamiętam czy dodawałam do tejże masy jajko/białko... przeczytałam wątek jeszcze raz i nadal głupia jestem, nie wiem czy dawać do masy Helio jajko ew. białko. Dziunia, Hazo co Wy myślicie ?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,346
1,418
113
Widzę, że większość piekących strucle przerzuciła się na przepis p. Nasierowskiej, a ja pozostałam przy tym. Przed chwilą polukrowałam swoje makowce z białym makiem:

30.jpg
 

Załączniki

  • 30.jpg
    30.jpg
    91 KB · Wyświetleń: 3