Mój nr 1 - chleb ziemniaczano-czosnkowy

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja też nie Syso, ale sugerowano, że chodzi o wątek mączny
icon_sad.gif
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Upieklam juz wczoraj wieczorem, pieklam z dusza na ramieniu, bo (teraz sie juz moge przyznac :mrgreen: ) zostawilam bige na cala noc w temp. pokojowej. :oops: Mimo to wyszedl bardzo smaczny. W ogole to zrobilam wersje zubozona - bez rozmarynu i czosnku, tudziez innych ziol, bo zalezalo mi na neutralnym smaku chleba, ale nastepnym razem zrobie dokladnie wg przepisu i to juz pewnie bedzie zupelne niebo w gebie. Dzieki za pyszny przepis. :mniam: :blume2:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Ja mam dosyc cieple mieszkanie, dlatego tak drzalam, nastepnym razem wstawie jednak do lodowki.

Chleb robilam wczoraj recznie, maz nie widzial pracujacej maszyny i z przerazeniem w oczach i glosie zapytal - to nie dostane do pracy chleba domowego?
Mile to bylo, a nalezy sie nie tylko mnie, ale i Wam, bo to w duzej mierze dzieki Wam, Kochane Dziewczyny. O! :blume: :blume:
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
pyszny ,łatwy i częściej będę go robić


Lisko ja uwielbiam takie chlebki,roboty tyle co nic a wygląd i smak z tej najwyższej półki.
ostatnio moje chlebki zaczynają wyglądać jak chleby tzn do tej pory piekłam w keksówce ,ale od pewnego czasu piekę już na blasze ,a chleb wyrasta w koszyku lub durszlaku ,różne są efekty ale coraz częściej :banana:
no oczywiście nie które trzeba w keksówce :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Lisko, chleb jest pyszny Zjedlismy wiekszosc juz! Ja pieklam w formie chlebowej, mam taka jedna w ksztalcie bochenka i juz sie nie stresuje na blasze. Jak bede miala kamien, to z pewnoscia bede na nim piekla :mrgreen:
Chlebek jest wyslenity, wyszedl mi bardzo delikatny, lekki i doslownie rozplywajacy sie w ustach, z przyjemnie chrupiaca skorka.

Mam tylko pytanie, jakiej konsystencji ma byc biga. U mnie wyszla bardzo luzna, a Ty z kolei piszesz, zeby ja zagniesc, dodalam wiec troszke wiecej maki, ale i tak nie do tego stopnia, aby utworzyla mi sie kulka.

Make dalam tylko zwykla chlebowa, chcialam na poczatek poznac smak chlebka, nastepnym razem moze domieszam innej jeszcze.
Lisko! Dzieki! I prosze o kolejny nr 1 :mrgreen: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Biga Reinharta powinna się dac kroić. Taka gąbka do krojenia. Jeśli twoje to było luxne, to upiekłaś chleb na Poolish a ne na bidze 8)
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Syso - wszystko jak zwykle zależy od mąki.
Na początku moich eksperymentów z bigą, wychodziło mi coś rzadkiego, mimo że trzymałam się proporcji. Teraz mam kulkę, którą można kroić - nie jest to zbite, raczej luźne, no ale możliwe do pokrojenia.
Trzeba pamiętać, że kiedy biga leży przez tyle godzin, trochę mięknie podczas rośnięcia.
Tak czy siak - cieszę się bardzo, że Wam chleb smakuje. Dla mnie jest genialny. ;)
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Na dzień dzisiejszy, to naprawdę nr 1
icon_smile.gif
Nr 2 to chleb z serem pleśniowym i orzechami, piekłaś go?
Właściwie codziennie testuję coś nowego, ale nie powala mnie tak, jak to. :mrgreen:
piekłam już chyba z pięć razy ,z serem + orzechy,orzechami ,sam...

zawsze śliczny i pyszny ,to pierwszy chleb ,który pięknie się upiekł mi na blasze ,a nie w foremce.

Lisko mogą być nr 3, 5 , 10 -ja bardzo lubię te chleby co podajesz,
ten na piwie to mój pewniak
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
heeeejjjj jestam kto :wink:

moja biga wyszla taka rzadka jak ciasto na nalesniki :shock: :evil:
choc trzymalam sie proporcji :idea:
nici z kulka posmarowana oliwa

anyway.... czy ta bige-polish wstawic teraz do lodowki??? sczybko prosze o odpowiedz bo zaraz ide spac :sleep:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no przecie już było to pytanie. Tak po 3-4 godzinach do lodówki
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
nie chcac otwierac nowego watku zapytam tu choc strach,
w czym wyrastaja-odpoczywaja wasze chleby?