Mój pasztet świateczny.

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Pojutrze będę robić ten pasztet i chyba-opierając sie na Waszych doświadczeniach zrobię pół na pół boczku i słoniny. Powinno chyba pomóc.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Piegus @ 19 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=416708Pojutrze będę robić ten pasztet i chyba-opierając sie na Waszych doświadczeniach zrobię pół na pół boczku i słoniny. Powinno chyba pomóc.
to jak dajesz słoninę to już nie dawaj oliwy ewentualnie kapeczkę i 2 jajka daj więcej

i mam wrażenie, że te opinie o jego suchości to były zaraz po upieczeniu pisane... bo ten pasztet jak wystygnie nie jest suchy jest idealny
icon_razz.gif
 

manewa

Member
Lis 20, 2006
4
0
0
zrobiłam i rodzinka potwierdza moja opinię: jest świetny. Czytająć Wasze komentarze dałam tłuściejszy boczek więc pasztet nie był suchy.
dzieki za przepis
anbetung.gif
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Mój w smaku był bardzo dobry, ale nie mieli tłustego boczku ani słoniny (teraz te świnki takie chude produkują), więc wyszedł niestety dość suchy. Ale i tak miał wielkie branie. Mama mi doradziła, aby na drugi raz dodać podgardla i wtedy na pewno nie będzie suchy.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
NO mam dzisiaj dzień.....zrobiłam wcześniej obiad-piersi z cebulową-kicha w smaku,trawa i niejakie.Teraz wstawiłam pasztet i .....wycieka mi,burzy się i strasznie zadymiłam piekarnik.Moja wina,wiem.Za duzo nawaliłam do blaszki, ale jakoś tak wyszło.Dym w oczy szczypie ale to nic ciekawe czy będzie dobry?Już obiad wędruje do kosza.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
bietka @ 18 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=676882NO mam dzisiaj dzień.....zrobiłam wcześniej obiad-piersi z cebulową-kicha w smaku,trawa i niejakie.Teraz wstawiłam pasztet i .....wycieka mi,burzy się i strasznie zadymiłam piekarnik.Moja wina,wiem.Za duzo nawaliłam do blaszki, ale jakoś tak wyszło.Dym w oczy szczypie ale to nic ciekawe czy będzie dobry?Już obiad wędruje do kosza.
Będzie dobry zobaczysz
daumen.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
BARDZO dobry ...był.Właśnie na kolację zjedlismy resztę.Pyszny,polecam.I pracy przy nim mało.Wymieszałam robotem na wolnych obrotach.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Cieszę się, że smakuje
icon_smile.gif
jupiii
icon_lol.gif
 

eirl

Member
Lip 24, 2007
108
0
0
Przepis mi się podoba więc trzeba wypróbować
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zrobiłam ten pasztet - jest świetny! Dziękuję za przepis
icon_smile.gif
.
Następnym razem spróbuję zrobić z kurczaka.
 

engwar

Member
Lis 4, 2007
1
0
0
drogie Panie, pytanie nowicjusza i faceta
icon_smile.gif

postanowiłem czymś pozytywnym zaskoczyć moją lepszą połówką i mam takie pytanie.
może być to oczywiste dla was ale dla mnie ...na jaką temperaturę nastawić piekarnik?
mam piekarnik elektryczny z grzaniem od dołu i od góry i jeszcze z takim czymś co chyba pełni rolę opiekacza.
to na ile nastawić? i czy grzanie z dołu czy z góry czy też z wszystkich naraz
icon_smile.gif

mam nadzieję że pasztet wyjdzie ekstra i będzie bez żadnej plamy na honorze mojej męskiej dumy
icon_smile.gif