Muffiny jabłkowo-cynamonowe

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Hm... ale mogą być mokre?
icon_wink.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Imago- jesli tylko nie smakują surowym ciastem, to oczywiście że mogą
icon_smile.gif

a btw- powiedz sobie że są po prostu wilgotne, czyli takie jak trzeba!
icon_mrgreen.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
ale czy te muffinki nie musza najpierw wystygnac? ja juz nie pamietam czy moje od razu po zrobieniu byly suche- czasami z ciastem jest tak, ze musi przestygnac....
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Surowe ciasto smakuje dziwnie i ohydnie, a skoro rodzina pochłonęła całość to nie masz absolutnie czym sie przejmować
icon_biggrin.gif
no i gorące ciasto też jest zupelnie inne niż przestygnięte, pamietam że moje pierwsze muffinki (z białą czekolada) były totalnie zakalcowate w środku i byłam zrozpaczona i znienawidzilam muffinki na wieki... dopóki po godzinie nie sprobowałam przestygniętego muffinka który okazal sie zupelnie udany i pyszny!
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A fotka, a fotka
icon_question.gif


icon_mrgreen.gif
 

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Tak wygląda partia muminków która została nazwana cyrkową - bo w wyniku pewnego zdarzenia opisanego w innym wątku cała partia poleciała na kafelki... no ale wg taty są ponoć jadalne i nienajgorzej smakują
icon_wink.gif

cyrkowemuminki.jpg
A to muminkowe bebechy - może wy na powiększeniu stwierdzicie czy to dopieczone czy nie
icon_wink.gif

bebechymuminka.jpg
Uwagi na przyszłość - następne zrobię z mlekiem a jabłka nie zetrę na tarce albo jeśli zetrę to odcedzę sok.
Foremkę oceniam jako super genialną - odchodziły od niej koncertowo - nie wiem - może to dlatego, że ją nasmarowałam (następnym razem spróbuję jej nie nasmarować
icon_wink.gif
).
 

Załączniki

  • cyrkowemuminki.jpg
    cyrkowemuminki.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 1
  • bebechymuminka.jpg
    bebechymuminka.jpg
    878.8 KB · Wyświetleń: 1

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Imago zrob mi tez takie
fiesgrins.gif


mniam.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Imago, jak na pierwsze muffinki i to z hecami, to świetnie ci wyszły. Ale po tych brzegach widać, że jednak za długo w piekarniku siedziały
icon_wink.gif

Grunt, to to, ze smakują Wam
daumen.gif
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
Pierwsze koty, zas poszły za płoty i będziesz nas zasypywac smakowitymi zdjęciami coraz to innych muffinek
icon_mrgreen.gif


P.S. Ta przepołowiona muffinka napędza smaka, muszę sama je zrobić
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Akulka @ 20 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=586604Imago, jak na pierwsze muffinki i to z hecami, to świetnie ci wyszły. Ale po tych brzegach widać, że jednak za długo w piekarniku siedziały
icon_wink.gif

Grunt, to to, ze smakują Wam
daumen.gif
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
Pierwsze koty, zas poszły za płoty i będziesz nas zasypywac smakowitymi zdjęciami coraz to innych muffinek
icon_mrgreen.gif


P.S. Ta przepołowiona muffinka napędza smaka, muszę sama je zrobić
fiesgrins.gif
Aku pierwsza partia to ta co dłużej siedziała (ale mimo to w smaku była jak najbardziej znakomita) - ta jest druga i tą krócej trzymałam
zahnlos.gif
Teraz już dokupiłam drugą foremkę więc będę mogła robić całą porcję na jeden raz
icon_smile.gif
a zdjęcia postaram się robić lepsze
icon_smile.gif

A tej drugiej partii nie próbowałam bo jakoś nie umiem jeść tego co spadło na kafelki - dobrze, że rodzice nie mają skrupułów
icon_lol.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hem, no i ja zrobiłam
icon_lol.gif
Wszystko przez Imago
icon_lol.gif


Piekły sie tyle ile w przepisie, wyszły całkiem niezłe. Może nie wzbudziły we mnie zachwytu, ale do herbatki w chłodny dzień naprawdę godne polecenia
daumen.gif

Ja lubię cynamon, dałam tyle ile w przepisie, ale IMHO, za bardzo go czuć. Zabija troche smak jabłka. Jesli będę je robić znowu, na pewno dam mniej
icon_wink.gif


A to ostatnia muffinka dzis przeze mnie pozarta. No nie wpadłam wcześniej na to, by im fotke cyknąć...
icon_mrgreen.gif

Obraz_aa.jpgObraz_aaa.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_aa.jpg
    Obraz_aa.jpg
    79.1 KB · Wyświetleń: 1
  • Obraz_aaa.jpg
    Obraz_aaa.jpg
    86.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
A skąd wiesz, że lepsze? Smaku nie widać
icon_mrgreen.gif

Moje są mniej rumiane, ale nie koniecznie lepsze
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Bo to pewnie kwestia tego kefiru co użyłaś - ciasto jest bardziej wilgotne. Z mlekiem, wyszedł by ci taki sam
icon_wink.gif
daumen.gif
 

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Zrobiłam powtórkę. Tym razem użyłam mleka a jabłko też starłam jak poprzednio ale przed dodaniem odsączyłam, cynamonu dałam połowę mniej. Piekłam ok 33 minut i teraz sobie stały przez godzinę. Efekt - bardzo dobry (jak pominiemy przyrumieniony nadto spód i to, że mimo dwóch jabłek jakoś za słabo je czuć
icon_wink.gif
).
banana.gif

muminki.jpg
 

Załączniki

  • muminki.jpg
    muminki.jpg
    858 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Tez robilam ale w foremkach od babeczek bo muminkowej nie posiadam
icon_wink.gif
(ale sie naczyscilam pozniej...)
Dalam mniej cynamonu, jablko w kostke.
Pies ciagle zerka na lawe, bo tak mu smakuja
fiesgrins.gif
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
To były pierwsze muffinki jakie zrobiłam w swoim życiu
icon_smile.gif
Baaaardzo mi smakowały i wszystkim którzy je próbowali też. Jabłko dałam pokrojone w kostkę, a oprócz tego jeszcze duuuużo rodzynek namoczonych wcześniej w wodzie. Wyszło SUPER
icon_smile.gif

Dziękuję bardzo za przepis