nalesniki Neli Rubinstein*

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja użyłam 22% (na mniamie jest napisane ze ma byc gesta) .W kazdym razie samo ciasto jest bardzo dobre i sliczne sie piecze (w deserach jest zdjecie). Na poczatku jest bardzo rzadkie, ale po to stoi 30 minut, zeby maka wchlonela plyny.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jest jeszcze w tej ksiazki na crepes suzette -ciasto na nalesniki jest inne i tez brzmi smacznie! Wklepac? No i do tych pierwszych nalesnikow podane sa jeszcze farsze wytrawne...

zdjecie nalesnika
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm... myślisz, ze do małych danek, czy do jakiegoś innego działu?
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
przepisy na lemon curd sa na forum
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no wiem, ale ja zle zrozumialam przpeis, i myslalam, ze to brandy ma isc do srodka! I tak zrobilam! I w dodatku bylam zachwycona, jaki to swietny pomysl i o ile to lepsze od klasycznego lemon curd
icon_smile.gif


no w kazdym raze jest jak jest
icon_smile.gif
 
Z

zyglis

Guest
1 szklanka mąki
1 szklanka mleka
3/4 szklanki smietany
1/4 łyzeczki soli
2 jajka
3 łyzki stołowe oleju lub klarowanego masła

mąkę ubić dokładnie z mlekiem, śmietaną i solą. Dodać jajka i dalej ubijać. Ciasto odstawić na 30 minut. Naleśniki smażyć na duzym ogniu na patelni srednicy 18 cm minimalnie wysmarowanej tłuszczem. Gdy naleśnik od spodu przyrumieni się na złocistobrązowy kolor, przewrócić go na druga stronę. Z kazdej strony powinien smażyć się przynajmniej 2 minuty.
Bardzo proszę dodatkowo mnie objaśnić, w którym momencie ubijania ciasta, dodać tłuszcz? A może to nie ma znaczenia kiedy? Pozdrawiam Panią
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Szanowny Panie Zygmuncie,
masło (lub olej) powinien zostać użyty do wysmarowania patelni przed smażeniem naleśników. Ja w każdym razie tak robię. Przepis powyższy podałam w takim brzmieniu, w jakim jest on zamieszczony w książce p. Neli Rubinstain i zgadzam się, że autorka niewystrczająco ściśle wyjaśniła, co zrobić z tłuszczem.

reasumując: proszę użyć masła do posmarowania patelni. Naleśniki są wyśmienite
icon_smile.gif


pozdrawiam serdecznie, Małgosia
 
Z

zyglis

Guest
Szanowny Panie Zygmuncie,
masło (lub olej) powinien zostać użyty do wysmarowania patelni przed smażeniem naleśników. Ja w każdym razie tak robię. Przepis powyższy podałam w takim brzmieniu, w jakim jest on zamieszczony w książce p. Neli Rubinstain i zgadzam się, że autorka niewystrczająco ściśle wyjaśniła, co zrobić z tłuszczem.

reasumując: proszę użyć masła do posmarowania patelni. Naleśniki są wyśmienite
icon_smile.gif


pozdrawiam serdecznie, Małgosia
Ogromnie mi miło i bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Przesyłam Pani moje najlepsze życzenia życzenia wszystkiego dobrego.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziękuję bardzo! Jestem pewna, że naleśniki będą bardzo smaczne (tylko koniecznie ciasto przed smażeniem musi odstać 30 minut.
Z początku ciasto będzie się wydawało za rzadkie, ale nalezy oprzeć się pokusie dosypywania mąki. Po 30 minutach ,,odpoczynku" mąka naciągnie mlekiem, a ciasto uzyska właściwą konsystencję)

jeszcze raz pozdrawiam, Małgosia
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja dodaje tluszcza do ciasta: potem mozna natluscic patelnie tylko raz, a i to minimalnie. Skladniki mozna zmiksowac razem.

Nalesniki szwedzkie
/ nadalam im taka nazwe, gdyz autorem przepisu byl szwedzki kierowca TIR-a: smazyl je w drodze /
6-8 sztuk

- 1 szklanka mleka pelnego / albo sproszkowanego /*
- 2 jajka
- 6 - 7 lyzek maki
- 2 lyzeczki stopionego masla
- 2 lyzeczki cukru / jesli farsz ma byc slodki /
- 1 szczypta soli
- 1 szczypta cukru waniliowego

- wszystkie skladniki dokladnie zmiksowac / lub dokladnie roztrzepac /
- odstawic na 15 minut
- smazyc na patelni teflonowej z obu stron / 1 minuta, 20 sekund /

* dodanie lyzki wody gazowanej dziala spulchniajaco
 
Z

zyglis

Guest
Ja dodaje tluszcza do ciasta: potem mozna natluscic patelnie tylko raz, a i to minimalnie. Skladniki mozna zmiksowac razem.

Nalesniki szwedzkie
/ nadalam im taka nazwe, gdyz autorem przepisu byl szwedzki kierowca TIR-a: smazyl je w drodze /
6-8 sztuk

- 1 szklanka mleka pelnego / albo sproszkowanego /*
- 2 jajka
- 6 - 7 lyzek maki
- 2 lyzeczki stopionego masla
- 2 lyzeczki cukru / jesli farsz ma byc slodki /
- 1 szczypta soli
- 1 szczypta cukru waniliowego

- wszystkie skladniki dokladnie zmiksowac / lub dokladnie roztrzepac /
- odstawic na 15 minut
- smazyc na patelni teflonowej z obu stron / 1 minuta, 20 sekund /

* dodanie lyzki wody gazowanej dziala spulchniajaco
Dziękuję bardzo. Według podobnego przepisu robiłem naleśniki dotąd. Jednak zainteresowała mnie bardzo pozytywna opinia o naleśnikach w/g przepisu Pani Neli Rubinstein, której sława daleko sięga. Pozdrawiam,
 

monk

Member
Gru 8, 2004
472
0
0
W ramach uzupełnień i podpowiedzi.

Ja używam śmietany 18% z łaciatej produkcji.

Natomiast do łączenia składników używam miksera. Przy tej pozycji autorka podawała aby zacząć od łączenia mleka i śmietany. Następnie dodać mąkę i sól, zmiksować a na sam koniec wrzucić jajka.

Jednak ja polecam zakup lektury stworzonej przez Panią AR, są tam boskie przepisy i z wszystkich książek kucharskich jakie posiadam ta jest dla mnie najbardziej wartościowa.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Natomiast do łączenia składników używam miksera. Przy tej pozycji autorka podawała aby zacząć od łączenia mleka i śmietany. Następnie dodać mąkę i sól, zmiksować a na sam koniec wrzucić jajka.

.
Monk, przepisałam ten przepis w dosłownym brzmieniu i tam jest jednak napisane, żeby mąkę ubić dokładnie z mlekiem, śmietaną i solą. Dodać jajka i dalej ubijać!