Nalewka Bożonarodzeniowa*

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Siostro bardzo dekoracyjnie wygląda Twoja nalewka w tym słoju
icon_smile.gif
ja już moja nastawiłam
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
A ja nastawiam w najbliższy piątek - znów się nie spostrzegłam, że tak późno...
icon_smile.gif
 

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
Chyba zrobię dzisiaj.
Nada się już na święta jak myślicie ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Nadać się nada
icon_mrgreen.gif

Ale mnie taka świeża w zeszłym roku niezbyt wchodziła.
Za to jak się jej napiłam w zeszłym tygodniu...mmmmm paluszki lizać
lecker.gif
Jak widać czas robi swoje.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Moja już stoi
icon_smile.gif
na samą myśl o jej smaku mlaskam... w tamtym roku miałam przerwę (jako matula karmiąca) dlatego jestem niecierpliwa...

W tym roku zrobiłam eksperyment takowy: z jednej pomarańczy wycisnęłam sok, który następnie podgrzałam rozpuszczając w nim cukier. Po przestudzeniu zalałam takim syropem przygotowane w słoju składniki, a na końcu wlałam rum. Pozwoliłam sobie na swego rodzaju rozcieńczenie alkoholu, gdyż mój rum miał moc.
Taka metoda na rozpuszczenie cukru jest bardzo skuteczna... zobaczymy jak smakować nam będzie nalewka
icon_smile.gif
 

Ciastkara

Member
Lut 2, 2009
340
0
0
A ja mam przy okazji pytanie właśnie odnośnie owoców z nalewek. Mam też truskawkową nalewkę i taką wieloowocową czyli- truskawki,maliny,wiśnie itp . Czy po zlaniu nalewki takie owoce można np przechować w słoikach i zapasteryzować żeby później użyć czy może bez pasteryzowania ?
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dziewczyny - ŻADEN KEKS!!! Ło matko, przecież cały alkohol odparuje...
icon_mrgreen.gif

Żartuję oczywiście - bardzo lubię moje wiśnie z wiśniówki w serniku (pieczonym) tak, że w innych ciastach owoce i z tej nalewki się powinny sprawdzić, tylko trzeba mieć świadomość, że (patrz wyżej)
icon_smile.gif
Możnaby je też do jakichś ciast z kremami używać... albo zjadać z bitą śmietaną - po prostu traktować je jako bakalie ( o takich pomysłach tu "słyszałam").

Polecam lody plus te owoce, tudzież są przepyszne, jako dodatek do gorącej herbaty, super też smakują solo.

Owoce z nalewek (tak mnie tu uczono) się nie zepsują - alkohol im na to nie pozwoli. Można je przechowywać w chłodnym miejscu, tylko koniecznie słoik szczelnie zakręcić (ze względu na procenty
icon_mrgreen.gif
).

W ramach tegorocznego komentarza do przepisu - pomysł z rozpuszczeniem cukru w soku z pomarańczy się sprawdził (do powtórzenia)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
A ja nastawilam nalewke w tamtym tygodniu. Boze Narodzenie dopiero za rok ale przeciez taka zima... Prawie jak w B.Narodzenie. Przyda sie na zimne wieczory
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
A ja muszę wysłać mego chłopczyka po alkohol, bo już czas... już czas...
icon_smile.gif
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
jaka @ 23 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=779573Za każdym razem czytam wszystko, bo wciąż (o ironio) nie chce mi się pokopiować istotnych uwag, a pamiętam, że jest ich dość sporo - w tym roku postanowiłam zaoszczędzić trochę swego czasu w przyszłych latach - stąd pokopiowałam istotne uwagi osób, którym się zdarzyło tworzyć tę nalewkę. Uwagi pochodzą w większości z doświadczenia Hazo, ale nie tylko.

(możnaby wkleić te uwagi na pierwszej stronie...)
ja z uprzejma prosba do moderatorow, zeby ten super post Jaki wstawic na 1. strone pod przepisem
icon_biggrin.gif