Napoleonki

suseł

Member
Sty 24, 2011
4
0
0
Czyli masło wałkuje się z ciastem tylko za pierwszym razem, całe, tak? Pytam, bo przepisy, które dotychczas widziałam kazały kłaść na ciasto plasterki masła przy każdym składanio-wałkowaniu.

A znacie może jakiś dobry przepis na krem napoleonkowy/karpatkowy bez jajek? Byłabym bardzo wdzięczna
icon_wink.gif
 

sachmet83

Member
Wrz 20, 2010
20
0
0
zrobiłam dziś ten krem, użyłam go zupełni do innego ciasta, dla mnie podana ilość cukru zabija smak wanilii, krem ma ładny kolor, jednak budyń z mąki pszennej smakuje dość dziwnie, przyglądałam się zamieszczonym zdjęcia i na zdjęciu autorki przepisu krem jest raczej suchy i wygląda na dobrze ściągnięty, na innych jest płynny, mięciutki, mnie właśnie wyszedł taki, musiałam coś źle zrobić, może za krótko gotowałam
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
mnie zawsze wychodzi raczej zwarty ( po zastygnięciu, bo jeszcze ciepły jest rzadszy oczywiście) co do ilości cukru, to kwestia gustu-dla mnie również mogłoby go być mniej np. 1 szklanka.
Przyznaję, że nigdy do napoleonki nie robiłam budyniu z mąki ziemniaczanej-ten mi odpowiada, nie czuję jakiegoś dziwnego smaku.
Może rzeczywiście za krótko gotowałaś i po prostu czuć było surową mąkę jak również nie ściął się wystarczająco.
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0

astraroth

Member
Mar 15, 2011
1
0
0
Xavierka @ 29 Jul 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1158318Korci mnie aby zapytać dlaczego cisto na margarynie nie wyszło?

Czy jest duża różnica w cieście francuskim pieczonym na maśle i margarynie?
Ja właśnie się wczoraj pokusiłam o zrobienie ciasta francuskiego na margarynie, bo masła nie mam w lodówce ( w ogóle go nie używam w kuchni).
Niestety, nie wyszło takie dobre, bardziej przypominało w smaku ciasto kruche, było trochę twardsze niż standardowe francuskie pomimo że ładnie urosło. Nie miało też takiego złocistego koloru po upieczeniu.
baa.gif
Następnym razem użyję jednak prawdziwego masła, choć nie cierpię jego posmaku w czymkolwiek, mam nadzieję, że nie będzie go mocno czuć w upieczonym cieście.
mniam.gif
 

Szkotka

Member
Paź 9, 2013
15
0
0
Ciasto mialam gotowe,skorzystalam z przepisu na krem.Zmniejszylam ilosc cukru do 1 szklanki i zamiast cukru waniliowego uzylam pasty waniliowej.Krem jeszcze sie nie scial,w smaku bardzo lekki(az za lekki).Zastanawialam sie czy krem nie skorzystaby smakowo z zastapienia czesci mleka slodka smietana lub tez wmieszaniu ubitej kremowki do przestudzonego kremu.
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Zrobiłam ciasto według przepisu tylko masła weszło mi 150 g, krem z 1 szklanką cukru jest wystarczjąco dla mnie słodki. Pyszne
mniam.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Na cin zawsze mogę liczyć.Jak tylko mam ciut ,ciut wolnego czasu i chciałabym poleżeć bykiem ,
zawsze któraś wywlecze jakiś przepis ,który muszę przetestować teraz, natychmiast,w tej chwili
icon_lol.gif
icon_lol.gif

Dzieeeeęki Doris
icon_wink.gif
icon_lol.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Proszę bardzo
biggrinflip.gif
i nie dziękuj
zahnlos.gif
, nie ma za co
dontknow.gif
, podziękujesz jak skosztujesz
mniam.gif
. Przy produkcji tego ciasta trzeba poleżeć, raz 30 i 3 razy po 15 minut
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: