Pączki - bardzo dobre

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
No, piękne Kasiu
smacznego.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
prosze o rade: co moge dac do ciasta zamiast spirytusu, ktorego tu nigdzie nie dostane?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
jak nie mam spirytusu to daję ocet, tak jak mówi hofi. Wódki nigdy nie dawałam więc nie wiem, ale może też można. Jak się nic nie doda też ujdzie.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
dziekuje! We srode o swicie zaczynam robic pączki ...
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dziś środa, już po świcie
icon_wink.gif
ciekawa jestem czy robiłaś?

u mnie w domu chyba pierwszy raz od 30 lat nie będzie pączków w Sylwestra
icon_frown.gif
po prostu nie chce mi się robić dla siebie samej
icon_frown.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Zrobilam! Moje pierwsze paczki: lepiej pozno niz wcale.
teraz dopiero usiadlam i zaraz zdaje sprawozdanie:
A mianowicie: paczki sa pyszne!
Jedyne, co nastepnym razem zmienie to ilosc soli, znaczy sie dam troche wiecej.
Nie obylo sie bez przygod!
Ciasto robilo sie cudownie, wyrabialam recznie, dalam troche wiecej maki.
Testowalam tluszcz (biskin, roslinny) i niby byl juz dobry, ale paczki zrobily sie natychmiast prawie czarne
icon_mrgreen.gif
Im dalej jednak, tym jasniejsze wychodzily i po upieczeniu calej porcji ciasta byly juz prawie jasniutkie.
Zrobilam z podwojnej porcji a nadziewalam po usmazeniu, co spowodowalo rowniez ogolne zdenerwowanie, bo konfitura nie chciala przejsc przez tujke, ale w koncu doszlismy do tego, dlaczego: no bo byly w niej kawaleczki owocow.
Poslalam meza po galaretke no i to byla rozsadna decyzja.
Beato, dziekuje za przepis
cvety.gif
i prawde mowiac Twojej fotorelacji zawdzieczam dzisiaj moje paczki! Posylam Ci kilka, abys nie byla smutna, ze dzis nie smazylas!
paczki_1.jpg

Acha, z podwojnej porcji wyszlo mi 56 paczkow wielkosci takiej jak ze sklepu
 

Załączniki

  • paczki_1.jpg
    paczki_1.jpg
    104.2 KB · Wyświetleń: 17
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dziękuję Margarete, pyszne są
lecker.gif
! Już mi weselej się zrobiło
icon_biggrin.gif

Pączki wyszły Ci piękne, takie równiutkie jeden w drugi, że aż mnie zazdrość bierze.
Następnym razem spróbuj od razu nadziewać, dla mnie to cała frajda w nadziewaniu przed smażeniem.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Beato, tak zrobie!
Tylko jeszcze przywioze sobie roze z Polski, wtedy to juz beda 100% paczki mojego zycia.
"Rowniutkie" ( i to z ust Mistrzyni!) sa tylko te na brzegu talerza, zeby sie ladnie na zdjeciu prezentowaly
icon_mrgreen.gif
 

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
Robiłam już dwa razy i innych nawet nie będę próbować. Są super! Leciutkie, pulchne i pyszne!
lecker.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
Beato ja dziś zrobie te pączki. Nigdy się nie zawiodłam na Twoich przepisach:))
a nadzienie nie wypływa ze środka?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
mnie nie wypływa, trzeba dobrze skleić ( a akurat to ma taką konsystencję, że b. łatwo się klei) ni nie może być zbyt cienki placuszek przed nadzianiem( ma być tak jak na zdjęciach z produkcji)

a za te słowa "Nigdy się nie zawiodłam na Twoich przepisach:))" bardzo Ci dziękuję, to miłe
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
pączki super - pulchne, nieopite, tylko że chyba za mało blaszke posypałam mąką bo mi przy zdejmowaniu sie dziury robiły (nie chciały sie odkleić).. moze nastepnym razem je naoliwie jak w watku Tatter bylo napisane
icon_smile.gif
 

Jeska

Member
Gru 2, 2009
339
0
0
Kilka razy robilam paczki z roznych przepisow i w miniony weekend sprobowalam z tego. Po raz pierwszy w zyciu z zadnego z nich nie wyplynela ani kropelka nadzienia, wyszly bardzo zgrabniutkie, smaczne i puszyste. Mysle, ze przez to lekko rzadsze ciasto, sklejaja sie doskonale i trzymaja sie kupki.
W pierwszy dzien moj 7-latek wtracil cztery pod rzad
icon_eek.gif
. Niesamowite. Bardzo polecam i dziekuje.
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
cieszę się, że się udały i smakowały, zwłaszcza synkowi
icon_biggrin.gif

Ja ostatnio smażyłam w Sylwestra i w minioną niedzielę, chyba jeszcze mam parę sztuk w zamrażarce-idę poszperać
mniam.gif
 

stenka

Member
Sty 6, 2010
2
0
1
Jestem tu nowa.Twoje paczki beatko to rewelacja.Robilam paczki wiele razy ale zadne nie byly takie smaczne jak Twoje.Odkad zrobilam te paczki mam wielki problem bo rodzinie tak posmakowaly ze chetnie by chcieli zeby czesciej goscily w naszym domu.
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
dzis po pracy poszłam po konfiturę z róży, myśląc o pączkach Beaty (w tamtym roku robiłam z przepisu B. Dykiel, a później przeczytałam peany na temat fotorelacji i smaku poniższych), jutro lub we czw popracuje nad nimi
icon_biggrin.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Beatko, piękna fotorelacja!
ciasto na moje pierwsze własnoręcznie lepione pączki (już/dopiero) rośnie - i całe szczęście, że zajrzałam do twojego przepisu, bo przynajmniej mam już konkretne pojęcie, jak się zabrać do dalszej pracy
ależ mam tremę przed tym smażeniem...

a czy smażysz na oleju, czy na smalcu?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
Zrobilam, są przepyszne i bardzo mieciutkie.
Wyszlo mi ok 50szt. srednich pączkow z calej porcji, mąki dałam ok 70dkg, wyrabiałam ręcznie 1) 30 min, a potem 5 min. reszta jak w przepisie