paluchy z piersi kurczaka w chrupiącej panierce goldflakes*

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie ogladalam, niestety!! buuu
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
czy tym sposobem mozna zrobic tez skrzydelka??


zrobilam piersi - balam sie skrzydelek.. wszytskim smakowaly bardzo!!

mnie mniej, ale moze ja w ciazy jestem i cos mi zawsze nie tak - a mianowicie to, ze one takie suchawe mi sie wydawaly... za suche...

za to reszta rodziny zachwycona
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Asiko, jeśli chodzi o suchość, to mi czasem też wychodzą suche, wszystko zależy od tego, na jakie piersi trafisz. Jeśli masz wątpliwosci, polecam metodę z cook's illustrated, otoz piersi zanurza się w roztworze z wody i soli (tu opisana chemia tego) http://www.cookingforengineers.com/article/70/Brining polecam bardzo. Jak tylko mam czas, zawsze tal robię (też nie lubię suchego)

Można też użyć wyfiletowanych udek... skrzydełka bym wcześniej jednak podgotowała chyba.
 

alexandra

Member
Mar 4, 2007
128
0
0
Zrobiłam dzis na obiad, bardzo nam smakowało :)Pominęłam mąkę i olej, poza tym wszystko wg przepisu;
dzieki za fajny przepis
icon_smile.gif


P1050198_.jpg
 

Załączniki

  • P1050198_.jpg
    P1050198_.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
dziewczyny, przymierzam się do tych paluchów na niedzielny obiad. Poradźcie, co do nich?

Chcę je podać jako danie główne, z sosem czosnkowym, ale co do tego?

Sałata - jaka, surówka - jaka? (ja myślałam o zgrzebnej surówce z selera, albo waldorf - seler, orzechy, winogrono, ew. sałata lodowa z pomidorami ale nie mam pojęcia jak to chrupiace cudo smakuje i co mu będzie pasowało)
Fryty, puree z ziemniaków, kuskus?

Czekam na rady, wspomożycielki
icon_mrgreen.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
aaricia @ 30 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=530250dziewczyny, przymierzam się do tych paluchów na niedzielny obiad. Poradźcie, co do nich?

Chcę je podać jako danie główne, z sosem czosnkowym, ale co do tego?

Sałata - jaka, surówka - jaka? (ja myślałam o zgrzebnej surówce z selera, albo waldorf - seler, orzechy, winogrono, ew. sałata lodowa z pomidorami ale nie mam pojęcia jak to chrupiace cudo smakuje i co mu będzie pasowało)
Fryty, puree z ziemniaków, kuskus?

Czekam na rady, wspomożycielki
icon_mrgreen.gif
Zapiaszczone ziemniaki Marghe...
icon_smile.gif
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=5015 Nie dość, że pyszne to jeszcze z wyraźnym posmakiem czosnku więc idealnie będą pasować do sosu czosnkowego...
icon_smile.gif
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
zrobiłam... ten sposób na kurczaka jest po prostu obłędny!!!

przetestowałam na sobie, mężu oraz trojgu przybyłych gości, wszyscy rozpływali się z zachywtu nad tym daniem.

Małgosimi, Małgosiu, dzięki za ten przepis
cvety.gif
na stałe zostanie wpięty do mego kuchennego almanacha
icon_mrgreen.gif
!!

Dodam jeszcze, że tak:

- nie robiłam w goldflakesach tylko w zwykłych kukurydzianych - i było super, ale przypuszczam że z goldflakesami jeszcze mocniej mi sie spodoba
icon_smile.gif

- sos do tego czosnkowy - macie racje, powalający zestaw
- plus ziemniaki zapiaszczone Marghe jak poleciła mi Shinju (dzięki)
- plus marchewka kokosowa i sałatka z selera, jabłka, rodzynek, słonecznika i śmietany.

Ale było pysznie...
 

Bubble

Member
Lis 26, 2006
210
0
0
Ja nieco zmodyfikowałam przepis, tzn. nie obtaczałam w mące ani żadnym tłuszczu i miałam pod ręką corn flakesy.
Dobre, ale niestety nie powaliło
icon_sad.gif
A myślałam, że będzie super. Spróbuje jeszcze z 2-giego przepisu podanego w tym wątku ;)
Pozdrawiam
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Zrobiłam ponownie na urodziny mojego T. Niestety robiłam je u niego i nie miałam aparatu by sfotografować. Rodzinka się doprasza ich więc pewnie niedługo będę znowu je robiła i wtedy cyknę fotkę. W każdym razie podałam te paluchy z makaronem farfalle posypanym tartym serem i bazylią oraz z sałatką (2 pomidory, papryka zielona, papryka żółta, feta-appetina z chilli)... T. był zachwycony
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo dobry przepis. Robilam co prawda z udkami, troche dluzej sie piekly, ale smakowaly wszystkim. Uzylam platkow kukurydzianych z miodem i orzeszkami (Crunchy Nut), pewnie to odpowiednik Waszych goldflakes. Swietnie pasuja do ryzu basmati.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jasne, beda imho jeszcze lepsze. Tylko sredni żar bym proponowala, zeby sie nie sfajczyły...
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam na grilu. zeby nie byly za suche od czasu do czasu pedzelkowalam je oliwa z oliwek - wyszlo mi okolo 30 paluchow i wszystkie zniknely - nie bylo takiego coby ich nie jadl- dzieki Malgosmi - wchodzi do stalego przyjeciowego menu
icon_smile.gif
 

kacze

Member
Maj 13, 2007
86
0
0
Małgossiu
Pyszne, pyszne
Zrobiłam z curry, czosnkiem i przyprawą włoską Vissany, którą sypię do wszystkiego. Nie wiem tylko dlaczego panierka po wyjęciu szybko wysychała. Mam wrażenie, że mięsko było wilgotne, a panierka sucha - tak jak przy robieniu grzanek, jeśli szybko po wyjęciu z tostera nie posmaruje się masłem. Chlapa oleju była i wszystko zgodnie z przepisem. Piekłam na termoobiegu na 200 stopni. Może łobuz tak wysuszył. Zastanawiam się czy przy następnej porcji nie włożyć naczynia z wodą, albo nie przykryć folią aluminiową i odsłonić dopiero 5 minut przed końcem pieczenia
gruebel_2.gif
jeszcze raz pyszne, przepisałam do przepiśnika.