Pierniczki Katarzynki

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Janko,
wink.gif
knuddel.gif
przepiekne Twoje katarzynki i foremki masz takie jak nalezy!
Ja tez wczoraj pieklam po raz drugi no bo przeciez musialam jeszcze raz wyprobowac ciasto
icon_mrgreen.gif
i wyszly jeszcze lepsze, bo dalam miod kremowy, nawet byly chyba troszeczke slodsze. Serca bede piekla na poczatku grudnia, bo w przeciwnym wypadku musialabym stale stac w kuchni.
Caritko
bussi.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dzieki, Margarete.
No wlasnie nie widzialam
icon_mrgreen.gif
ale chyba dlatego, ze nie rozgladam sie za miodami.
Miod kupuje tylko raz w roku - do piernikow i zazwyczaj biore z polki "automatycznie", nie przygladajac sie innym rodzajom.
Musze sie rozejrzec, bo moze ten kremowy, bardziej mi podejdzie do kanapek, niz ten "zwykly".
bussi.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Pierniczkowe Panieneczki
icon_wink.gif
doradzcie proszę,czy z tego przepisu da się upiec domek?
Szukam i szukam, bo chciałabym w tym roku upiec szopkę pierniczkową ale założenie jest takie ,że musi ona postać kilka dni,czyli po upieczeniu najlepiej gdyby ciasto było twarde.
A jeśli nie ten przepis to może jakiś inny polecicie?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Weerko, wydaje mi sie, ze mozesz smialo upiec domek z tego ciasta.
Ciastka ladnie trzymaja ksztalt w piekarniku, i po upieczeniu sa miekkie, jak mowi Margarete, ale pozniej twardnieja,
wiec nie ma szans, ze domek "splynie"
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif


Jesli moge
icon_wink.gif
- to z przepisu na "serca", Olson upiekla domki
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=795383
Ja jeszcze domkow nie pieklam.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Caritko dziękuję
bussi.gif

Tak ,tak Twoje "serca" też biorę pod uwagę ale skoro już tutaj rozmawiacie to pomyślałam ,że zapytam co i jak ,bo macie od mnie dużo wieksze doświaczenie w "pierniczeniu"
icon_lol.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Caritka @ 23 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1052208Sprobuje
icon_wink.gif




Margarete...
cry_1.gif
- zobacz, co przypadkiem znalazlam
icon_eek.gif

ugly_08.gif

Teraz ??!!
baa.gif

I na dodatek w roznych wielkosciach
icon_neutral.gif

-zalamac sie mozna
icon_confused.gif
Caritko kochana, nie denerwuj mnie
icon_mrgreen.gif

A tak na marginesie super linki, dobrze wiedziec, ja jestem na wszystko co nowe otwarta, foremek na pierniczki rowniez nigdy nie jest za duzo.
(Potrzebuje jaki "uspokajacz" bo nie moge sie przestac smiac....naturalnie z siebie samej, ze nie znalazlam u nas takiej foremki). Ale kto by pomyslal? Piernik katarzynka jest dla mnie tak specyficznie polski, ze przez mysl by mi nie przeszlo, ze foremki sa tutaj do dostania.
Co teraz? Caritko, bardzo chetnie przysle Ci foremke, jak ja tylko dostane. Zadecydujesz sama.
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Weerko, znalazlam dla Ciebie przepis na domek z piernika i przepis na ciasto jest taki:

Tluszcz i maka do wysmarowania i wysypania formy
150 Gramm plynnego miodu
100 Gramm + 2 lyzki cukru
3 jajka sredniej wielkosci
375 maki
1 1/2 lyzeczki kakao
1 1/2 lyzeczki przypraw do piernika
1 kopiata lyzeczka proszku do pieczenia

Rozgrzej miod z 100 Gramm cukru i 2 lyzkami wody stale mieszajac, do momentu, w ktorym cukier calkowicie sie rozpusci. Mieszanine nalezy pozostawic okolo 10 min do ochlodzenia. Nagrzej piekarnik 175 st. termoobieg lub 150 st.gora i dol. Oddziel zoltka od bialek. 2 zoltka, jedno cale jajko i 2 lyzki cukru ubij razem. Zmieszaj z miodem. Dodaj kakao, make, przyprawy i proszek do pieczenia. Zarob ciasto .....

Link: http://www.lecker.de/rezept/887244/Knusper...-im-Schnee.html
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Margarete @ 24 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1052410Caritko kochana, nie denerwuj mnie
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif


CYTATA tak na marginesie super linki, dobrze wiedziec, ja jestem na wszystko co nowe otwarta, foremek na pierniczki rowniez nigdy nie jest za duzo.
(Potrzebuje jaki "uspokajacz" bo nie moge sie przestac smiac....naturalnie z siebie samej, ze nie znalazlam u nas takiej foremki). Ale kto by pomyslal? Piernik katarzynka jest dla mnie tak specyficznie polski, ze przez mysl by mi nie przeszlo, ze foremki sa tutaj do dostania.
No wlasnie dla mnie tez jest typowo polski, dlatego szczeka mi opadla, jak trafilam na te foremki.
I szukalam, na prawde szukalam wczesniej, ale nic nie znalazlam.
Kon by sie usmial, jakie wpisywalam nazwy tej foremki.
icon_mrgreen.gif

Oczywiscie, nie szukalam pod nazwa "Kathrinchen", bo do glowy mi nie przyszlo, ze niemiecka nazwa Katarzynek, moze byc taka latwa
icon_lol.gif
rofl.gif


CYTATCo teraz? Caritko, bardzo chetnie przysle Ci foremke, jak ja tylko dostane. Zadecydujesz sama.
bussi.gif
No, jak to co?
icon_wink.gif

- Skoro juz moje zamowienie zostalo zlozone, bede cierpliwie czekac, az ja od Ciebie dostane
icon_wink.gif
bussi.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Caritko, ciesze sie
knuddel.gif
Mam nadzieje, ze nasze zamowienie niedlugo nadejdzie. Jak narazie mam duzo innych pierniczkow do wykonania.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Jeszcze raz się wypowiem
anbetung.gif

bo trochę katarzynek zapuszkowałam i muszę powiedzieć że z dnia na dzień są coraz lepsze.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Janeczko, bardzo sie ciesze
dance.gif

Ja tez pieklam dwa razy, bo u nas pierniczki zjadaja sie "same".
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ciekawe, czy moje dzisiejsze zdążą być lepsze? Narazie stwardniały i pójdą do słoja, gdzie dołożę im skórki od cytryny i poczekam na efekty.

pierniczki_1_surowe_paint.JPG

pierniczki_2_talerze_paint.JPG
 

Załączniki

  • pierniczki_1_surowe_paint.JPG
    pierniczki_1_surowe_paint.JPG
    137.7 KB · Wyświetleń: 0
  • pierniczki_2_talerze_paint.JPG
    pierniczki_2_talerze_paint.JPG
    90.6 KB · Wyświetleń: 0

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Samanto, sliczne te Twoje serduszka i dzwoneczki!
freu.gif
daumen.gif

W sloju na pewno zmiekna! (Dobrym sposobem na miekkie pierniczki jest takze zapakowanie ich do woreczka foliowego - lub sloja- wraz z pokrojona w plasterki bulka. Dobrze jest rowniez piec je krotko. To napisala kiedys Joanna i tego sie trzymam
anbetung.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,607
1,145
113