Piernik staropolski

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Potrzebuje pomocy: - Po dosypaniu prawie dwoch szklanek maki moje ciasto ciagle jeszcze ma lejaca konsystencje, jest dosyc geste ale nie ma formy stalej, coz moge z tym jeszcze zrobic? Dlaczego tak sie stalo, nie ma szans zeby w takiej formie wyrobic ciast dlonmi. I drugie pytanie, ile dawalyscie przyprawy do piernika? W przepisie jest bez gramatury.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,061
419
83
Potrzebuje pomocy: - Po dosypaniu prawie dwoch szklanek maki moje ciasto ciagle jeszcze ma lejaca konsystencje, jest dosyc geste ale nie ma formy stalej, coz moge z tym jeszcze zrobic? Dlaczego tak sie stalo, nie ma szans zeby w takiej formie wyrobic ciast dlonmi. I drugie pytanie, ile dawalyscie przyprawy do piernika? W przepisie jest bez gramatury.
Wg mnie wszystko ok. Robię to ciasto od zawsze. Ono jest lejące. Stwardnieje po leżakowaniu.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Wg mnie wszystko ok. Robię to ciasto od zawsze. Ono jest lejące. Stwardnieje po leżakowaniu.
No zebym to ja wczesniej wiedziala. Z przepisu zrozumialam, ze jesli sie lepi do rak to mozna dosypac okolo 1 szkl maki. Nie wiedzialam, ze taka lejacy forma bylaby ok. Moglam spytac tutaj na forum zanim dosypalam pol tony maki
 
  • Angry
Reakcje: mirabbelka

Jaska

Well-known member
Lut 6, 2022
1,824
2,156
113

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,389
4,582
113
Ja piekłam blaty z innego przepisu na piernik staropolski, w tamtym przepisie było podane, że około 18 minut w 170⁰C na każdy blat.
 
  • Dzięki
Reakcje: reniam_123