Piernik świąteczny

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ilona @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404483Bo tego się nie da zapomnieć
rofl.gif


icon_mrgreen.gif
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Właśnie zabrałam się za wypiekanie,narazie rozpuściłam miód z cukrem i przyprawami ,dałam masło i wystawiłam na balkon coby szybko wystygło.Co chwilę latam zamieszać i jak będzie już chłodne to garnuszek będzie świecił pustkami - Matko Bosko jakie to pyszne, nie mogę się powstrzymać od wyżerania!
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
to Ty lepiej nie lataj mieszać
icon_wink.gif
wiem że pyszne, wiem...
icon_mrgreen.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ja też piekę dziś, bo coś czuję, że jutro mnie nawiedzi... jak to się mówiło?... ciocia z Ameryki?...
icon_smile.gif


W tej chwili jestem na tym samym etapie, co Natalia 1,5 h temu. U niej pewno w domku pachnie już ślicznie...
icon_smile.gif

A jak piernik piec się będzie, zajmę się pierniczkami Aganiakowymi.
cook.gif
Dzień pierniczenia
cook.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Jaka a na te pierniczki to nie za wcześnie? Moje ciasto już pare tyg w lodówce siedzi
icon_lol.gif
Zrobiło się dość twarde, tak ma być?
gruebel_2.gif
Nie mam pojęcia kiedy je piec i ozdabiac. Czy upiec schować i pozniej ozdabiać? Czy moze upiec, ozdobić i dopiero schowac?
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
jaka @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404678Ja też piekę dziś, bo coś czuję, że jutro mnie nawiedzi... jak to się mówiło?... ciocia z Ameryki?...
icon_smile.gif


W tej chwili jestem na tym samym etapie, co Natalia 1,5 h temu. U niej pewno w domku pachnie już ślicznie...
icon_smile.gif

A jak piernik piec się będzie, zajmę się pierniczkami Aganiakowymi.
cook.gif
Dzień pierniczenia
cook.gif
Dokładnie tak -pachnie cudnie!Mój już upieczony,wyjęty z blaszek studzi się(też zrobiłam z podwójnej porcji).Piekł się dosyć długo i też trochę przypiekł się z wierzchu,ale niemocno,na szczęście w porę zmniejszyłam temperaturę,żeby dopiekł się w środku.Zaraz zawijam w folię i zapominam na tydzień
icon_mrgreen.gif
.
Pierniczki Aganiok będę piec w poniedziałek bo dziś nie zdążę,mąż wraca po tygodniowej nieobecności
icon_redface.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Natalia niech on sobie polezy do jutra, jutro go zawiń. Musi DOKŁADNIE wystygnąć bo ci może pleśń się pojawić, wiem co mówię
icon_wink.gif

Zapach jeszcze rano będziesz czuła
icon_mrgreen.gif
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
ewalukas @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404737Natalia niech on sobie polezy do jutra, jutro go zawiń. Musi DOKŁADNIE wystygnąć bo ci może pleśń się pojawić, wiem co mówię
icon_wink.gif

Zapach jeszcze rano będziesz czuła
icon_mrgreen.gif
Dzięki za radę,tak zrobię.A zapach taki cudny,że włączyłam świąteczne piosenki bo zapach piernika nieodmiennie kojarzy mi się ze świętami
icon_mrgreen.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
ewalukas @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404715Jaka a na te pierniczki to nie za wcześnie? Moje ciasto już pare tyg w lodówce siedzi
icon_lol.gif
Zrobiło się dość twarde, tak ma być?
gruebel_2.gif
Nie mam pojęcia kiedy je piec i ozdabiac. Czy upiec schować i pozniej ozdabiać? Czy moze upiec, ozdobić i dopiero schowac?
Ewuś, ja Aganiokowe piekę zawsze na początku grudnia i po 1,5-2 tygodniach je ozdabiam. Przez cały czas leżakują w puszkach, tzn. przed i po ozdobieniu. Wyjmuję je dopiero, gdy mamy je wcinać
icon_lol.gif

A ciasto robi się twarde, nie martw się wszystko z nim w porządku
icon_smile.gif


Ale mi w domku pachnie...
mniam.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No to i ja w poniedzialek będę piekla pierniczki
icon_mrgreen.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dodam tylko, że ciasto Aganiokowe jest owszem twarde z wierzchu, ale w środeczku już nie tak bardzo. Dużo siły trza mieć coby je wywałkować
icon_smile.gif


Piernik upieczony HA
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Upiekłam troszkę tych pierniczków
icon_mrgreen.gif
Julka mi pożarła część
icon_rolleyes.gif
Ale to nic, robiłam z 1/3 ciasta więc jeszcze jest
lecker.gif
Pycha są. Póki ciepłe to miękkie - to tak ma być, czy coś nie tego mi wyszło?
gruebel_2.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dokładnie, póki ciepłe, to miękkie, a potem twarde - po ok. tygodniu miękną, a juz całkiem są mięciusieńkie, gdy je polukrujesz. Smakowitości...
U mnie jeszcze jedna blaszka i po robotce.

Zapach Świąt unosi mi się po domku
icon_smile.gif
tak fajowo...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anno4

Member
Lis 24, 2006
26
0
0
Też robie piernika który dojrzewa 4 tygodnie ,16 grudnia juz go upiekę ;)(zamieściłam przepis) i przekrajam go na dwie części : jedną smaruje konfiturą z róży 17 grudnia a drugą pyszną masą z likierem BAILEYS ale to dopiero 22 grudnia:
4 białka ubijam na parze z 80 g cukru
120 g masłą ucieram i dodaje ostudzone białaka oraz ok 60 ml BAILEYS plus 1-2 łyżki mocnej kawy
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
anno4 @ 1 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=404876Też robie piernika który dojrzewa 4 tygodnie ,16 grudnia juz go upiekę ;)(zamieściłam przepis) i przekrajam go na dwie części : jedną smaruje konfiturą z róży 17 grudnia a drugą pyszną masą z likierem BAILEYS ale to dopiero 22 grudnia:
4 białka ubijam na parze z 80 g cukru
120 g masłą ucieram i dodaje ostudzone białaka oraz ok 60 ml BAILEYS plus 1-2 łyżki mocnej kawy
Czegoś tu nie rozumiem... Skoro ma dojrzewać 4 tygodnie, to dlaczego pieczesz go 16 grudnia?
icon_lol.gif


Przepis na masę... mhm... brzmi smakowicie - bo ja UWIELBIAM Baileys'a
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
A ja w ten weekend odpoczywam
icon_smile.gif


Aniu, obejrzałam Twój przepis na piernik i widzę, że już ostatni gwizdek, by go piec
icon_smile.gif

Ja w tym roku się nie skuszę, ale będę obserwowała komentarze... Może w karnawale zaszaleję
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Nie czekalam.... juz wcinam...
icon_smile.gif
)))) Wyszlo mi dwie keksowki z jednej normy
icon_smile.gif
Pieknie wyrosniete pierniki. Moje sa 11 x 20. I jak tu doczekac do Swiat???????????
icon_smile.gif
 

anno4

Member
Lis 24, 2006
26
0
0