Piernikowe serca

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
To wklejam i swoje. Wersje robocze, bo akurat ladnie opakowane choinki w celofanie nie byly zbyt fotogeniczne (lampa
icon_frown.gif
)

pierniki_08_c.jpg


pierniki_08_d.jpg


pierniki_08_choinki_b.jpg


pierniki_08_choinki_c.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A dziekuje.
icon_redface.gif

Do glazury cukier i woda, a do dekoracji juz z bialkiem.
Basiu, mnie rok temu tez woreczek wnerwial. Teraz zrobilam w wiekszym zwracajac uwage na to, czy nie ma za dolnym zgrzewem takiej kilku milimetrowej folii (tzn na gole zgrzew plus jeszcze folia z 'wysokosci' woreczka). Uprzednio mi to bardzo przeszkadzalo, a odciac nie bardzo sie dalo, bo za blisko zgrzewu i go oslabialo. Zrobilam lukier bardzo gesty. Mialam wrazenie, ze za gesty, ale po chwili mikser i ta te ilosc pudru rozmieszal. Woreczek mi sie tak bardzo spodobal, ze autentycznie byl wyplukany i uzyty ponownie. I smiem twierdzic, ze duzo od niego zalezy.
icon_wink.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
a ja zapytam o coś innego
icon_mrgreen.gif
jak długo zdobiłaś wszystkie pierniki?
icon_mrgreen.gif
i ile ich miałaś?
fiesgrins.gif

Poza tym, piękne, przepiękne.
 

sunprince

Member
Gru 24, 2006
20
0
0
zrobiłam, nie wyszły, gdyby nie to, że robiłam pierniki na ostatnią chwilę i chciałam spróbować czegoś innego, upiekłabym je z innego przepisu

ciasto poleżakowało dzień, dzisiaj chcę piec, a ono twarde i strasznie kruche, nic się nie dało z nim zrobić. w końcu włożyłam na kilkanaście sekund do mikrofali i zmiękczyło się na tyle, że mogłam z nim cokolwiek zrobić. i tak wkładałam po kawałku ciasta do mikrofali, wałkowałam, wykrawałam, do pieca; kolejna porcja do mikrofali i tak w kółko. a po upieczeniu owszem miękkie, po jakimś czasie zrobiły się strasznie twarde. poszły do puszki, zobaczymy co z nich wyjdzie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
ewalukas @ 21 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=794339a ja zapytam o coś innego
icon_mrgreen.gif
jak długo zdobiłaś wszystkie pierniki?
icon_mrgreen.gif
i ile ich miałaś?
fiesgrins.gif
W dwoch rzutach ozbabialam. Choinek w sumie 12 sztuk, najpierw zrobilam 7 i 'poszly' do pracy. Przy okazji cala reszte z przepisu Caritki. Te z obawy o miekkosc, czy raczej jej brak byly glazurowane wczesniej. A Pozniej dorobilam z anusiaczkowego przepisu i te zrobilam bez glazurowania z kolejnymi 6cioma choinkami. W sumie lukru z 3 bialek wyszlo, czyli 3 kubki lukru (poza glazurowaniem). Poczatkowo sie smialam, ze bede zdobic do wielkanocy, a potem przestawie sie na pisanki.
rofl.gif
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Jupi moje pierniczki zmiękły. Upiekłam w poniedziłek tydzień temu , polukrowałam i zapakowałam do puszek z kawałkiem jabłka i zmiękły. A juz się bałam że będą tylko dekoracją. Są pycha
icon_smile.gif
 

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
Właśnie ugniotłam ciasto :) Zrobiłam z połowy procji, tzn wszystko przeliczyłam na 250g miodu, bo taki zakupiłam i mam nadzieję, że nigdzie się w proporcjach nie machnęłam xD Ciasto narazie bardzo kleiste, aczkolwiek zaczyna tężeć i jutro rano zamierzam wykrawać pierniczki :) Masa masłowo-miodowo-cukrowo-korzenno-kakaowa pachniała i smakowała przebosko...
Moje pierwsze pierniczki i mam nadzieję, że będzie co jeść na święta ;D
 

cheninn

Member
Kwi 22, 2008
31
0
0
To i ja wkleję zdjęcia swoich już udekorowanych pierniczków. Chociaż po tych cudownych arcydziełach, które wkleiła JotHa, to moją amatorszczyzną nie ma co się chwalić
anbetung.gif

2zqa70h.jpg

2gvvh9l.jpg

2lkr1jd.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Co Ty gadasz. Masz bajeczne pierniczki. Jak z Jasia i Malgosi
icon_wink.gif

Uciekam, bo mnie jakas Baba Jaga pogoni
icon_wink.gif