Piróg z pieczarkami

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Maria z Łeby @ 7 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=832041I po co ja tu wlazłam
dump.gif
.

Piróg tak apetyczny, że aż ślinka cieknie.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Czekam aż mi przyniosą zakupy (bo dziś wybitnie niemobilna), pójdą panowie i zrobię!
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Krysiu!
anbetung.gif
daumen.gif
cvety.gif


ciasto zrobiłam dokładnie według przepisu, dając 1 szklankę mąki pszennej 650 i 1 szklankę pszennej razowej
- nic a nic nie musiałam dosypywać, ciasto zagniatało się wyśmienicie

natomiast farsz zrobiłam trochę inaczej, przede wszystkim więcej: 3 bardzo duże cebule udusiłam porządnie na maśle, po czym zdjęłam i dusiłam pieczarki (aż 70 dkg) - potem razem połączyłam, dodałam mnóstwo soli i pieprzu, a do wystygniętego farszu dodałam jeszcze rozbełtane jajko z żółtkiem, jak do farszu kulebiakowego

plecionka jest bajecznie prosta, chociaż na początku nie wiedziałam, jak ją przełożyć - pokombinowałam i po prostu położyłam najpierw połowę wałków równolegle, a potem unosiłam co drugi wałeczek naprzemiennie i kładłam kolejno te poprzeczne (nie wiem, czy dobrze wyjaśniłam
icon_redface.gif
) - to chyba dobra metoda?
co prawda splot nie wyszedł tak pięknie jak u ciebie, ale to mój pierwszy raz dopiero
icon_redface.gif


no i wyszło przepyszne!!! z pewnością do wielokrotnego powtarzania
następnym razem będę jednak piec 20 minut tylko, bo mój piekarnik przyzwyczaił się chyba do ciągłego pieczenia chlebów i coś za mocno mi przypieka

oto mój piróg:

pirog1.jpg

pirog2.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Piadino, piękny i niezwykle apetyczny Ci wyszedł.

Ja mam trochę inną metodę układania paseczków. Najpierw układam dwa na krzyż, na samym środku. A później dokładam po paseczku z każdej strony.
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
dzięki
icon_smile.gif
fotki byłyby pewnie lepsze z normalnego aparatu, nie z komórki, ale i tak ledwo zdążyłam zrobić, bo już chcieli jeść
icon_mrgreen.gif


Krystyna9 @ 22 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=947693Ja mam trochę inną metodę układania paseczków. Najpierw układam dwa na krzyż, na samym środku. A później dokładam po paseczku z każdej strony.
to znaczy lecisz potem w koło, po jednym na każdą z 4 stron? - i dzięki temu paseczki się nie wyciągają, "następną razą" tak zrobię
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Piadina @ 22 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=947715dzięki
icon_smile.gif
fotki byłyby pewnie lepsze z normalnego aparatu, nie z komórki, ale i tak ledwo zdążyłam zrobić, bo już chcieli jeść
icon_mrgreen.gif



to znaczy lecisz potem w koło, po jednym na każdą z 4 stron? - i dzięki temu paseczki się nie wyciągają, "następną razą" tak zrobię
anbetung.gif
no właśnie tak. Tylko teraz nie wiem która metoda jest łatwiejsza ?
gruebel_2.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Krysiu,
wczoraj miałam dobrą rodzinną okazję na powtórzenie twojego piroga
- zrobiłam go z półtorej porcji - tym razem z farszem pieczarkowo-kapuścianym (1,5 kg pieczarek, 40 dag kapusty kiszonej, 4 cebule, 2 jajka roztrzepane, sól, pieprz)
mniam.gif
!!! będę już zawsze robić pieczarki do tego farszu z dodatkiem uduszonej kiszonej kapusty - ona pięknie podbija smak nie zakłócając jednocześnie przewodniej "linii" pieczarkowej

aha, połowę pieczarek starłam na grubych oczkach, połowę pokroiłam - farsz wyszedł bardziej spójny i nie wylatywał przy porcjowaniu

ciasto twojej receptury (czyli pół na pół z mąką razową) zrobiło furorę
anbetung.gif
cvety.gif

oczywiście na początku krótka panika, bo przed wyrabianiem jest bardzo luźne, ale po krótkim rzucaniu (stosuję met. Bertineta) oczywiście pięknie współpracowało, no a po wyrośnięciu ciasto rewelacyjne: rozwałkowanie, przełożenie do formy i plecionka - bajka

niestety, zdjęcia z wczoraj nie mam
cry_1.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
Zrobilam wczoraj na obiad ten pirog - do pieczarek dodalam troche miesa mielonego przesmazonego, bo mialam ciut i nie wiedzialam jak zutylizowac. Wyszlo pyszne! Zjedlismy z barszczem czerwonym. Ciasto jest super plastyczne i latwe do formowania.
Dziekuje za super przepis
icon_smile.gif


 

Załączniki

  • DSC03958.JPG
    DSC03958.JPG
    134.3 KB · Wyświetleń: 0

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
balam sie tej plecionki, ale niepotrzebnie - zrobilam tak, jak pisalas, zaczynajac od dwoch paskow polozonych na krzyz.
Tyle tylko, ze nie podlozylam ich pod ciasto 'burtowe", a zostawilam na wierzchu. Nic to, nastepnym razem tak uczynie
icon_smile.gif
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
pychowe
icon_smile.gif
bylo wczoraj na obiad i na pewno beda powtorki moze z innym nadzieniem.
Jedny co to dla mnie bylo troche za malo maki, troche za rzadkie ciasto mi wyszlo. Na stepnym razem dam wiecej.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Krysiu, zrobiłam.
icon_smile.gif

piekłam z połowy porcji w mniejszej blaszce, a do środka dodałam jeszcze trzy plasterki wędliny, bo wołała o utylizację.
fiesgrins.gif

'trochę' mi się spiekł, ale to chyba wina mojego piekarnika, bo temperatura była taka, jak w przepisie.
postaram się jeszcze o zdjęcie w przekroju.
wink.gif

ślicznie dziękuję za przepis!!

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anowid

Member
Lut 19, 2007
562
0
0
zrobiłam dzisiaj na obiado-kolacje dokładnie wg przepisu, troche watpiłam w to ciasto, bo nie chciało specjalnie rosnąc, ale efekt końcowy był bardzo fajny
icon_biggrin.gif

ślicznie dziekuje za przepis
anbetung.gif
i polecam serdecznie
lecker.gif