Placek z rabarbarem

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Placek z rabarbarem.

2454.jpg


1 kg rabarbaru
1/2 szklanki cukru kryształu

20 dag mąki
8 dag cukru pudru
10 dag margaryny
2 żółtka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki amoniaku lub sody
1 1/2 łyżki kwaśnej śmietany

2 białka
10 dag cukru pudru
wiórki kokosowe do posypania

1. Rabarbar obieramy, kroimy w kostkę, zasypujemy cukrem kryształem, odstawiamy na 1 godzinę.
2. Mąkę przesiewamy na stolnicę, siekamy z margaryną, dodajemy cukier puder (8 dag), proszek do pieczenia, żółtka i rozpuszczony w śmietanie amoniak, zagniatamy ciasto.
3. Blaszkę wykładamy pergaminem, układamy w niej ciasto (1/4 ciasta zostawiamy na wierzch placka) – najlepiej wałkować je bezpośrednio w blaszce, obtoczonym w mące małym wałkiem, nakłuwamy widelcem i wkładamy na 10 minut do piekarnika, nagrzanego do 180 stopni.
4. Z białek ubijamy pianę, dodając pod koniec stopniowo 10 dag cukru pudru. Na podpieczony placek rozsypujemy wiórki kokosowe, układamy odciśnięte kawałki rabarbaru, na nich rozprowadzamy pianę, a na wierzch kawałki pozostałego ciasta - można zrobić z nich kratkę, lub po prostu fantazyjnie porozrzucać. Ciasto pieczemy jeszcze ok. 20 minut.
5. Po wyjęciu z pieca posypujemy cukrem pudrem.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
to ciasto robie tylko dla siebie jak rabarbar w sklepie jest dostepny
bardzo dobre latwe do zrobienie poprostu pychotka mniam :wink: polecam
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
belle- czy to znacyz ze zjadasz caly sama i z nimkim sie nie dzielisz? :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Potwierdzam!
Jest super! Na poczatku przeszkadzała mi w nim soda, ale najwyraźniej dojrzałam i moge jeść bez przerwy i nic nie czuję.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Kokos spokojnie można pominąc, ale musisz wtedy posypac na podpieczony spód bułkę tartą, żeby ciasto nie zamokło za bardzo od soku z rabarbaru.
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
robiłam ten placek w sobotę - PYCHA, tylko ja jeszcze dodałam trzy jabłka pokrojone na kawałki (surowe) na rabarbar, na to piana z białek (dodałam do niej z półtorej łyżki mąki ziemniaczanej) a na to pokruszyłam resztę ciasta. Pycha, polecam! i dziekuję za przepis.
pzdr, Agama
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Anusiaczku, robiłam to ciasto na sobotni festyn w przedszkolu mojej córci i wyszło mi piękne, wysokie, piana była super.
I nieskromnie powiem, że jako pierwsze zostało sprzedane co do okruszka!
icon_smile.gif
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Bardzo się cieszę :dance:
Aż chyba polecę za chwiilę po rabarbar z tej radości i duże odstępstwo w mojej diecie będzie :flip:
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Właśnie jem (jeszcze ciepłe) . Pyszne to ciasto! Nie dodałam tylko kokosu i na rabarbar najpierw pokładłam ciasto a dopiero potem pianę. trochę się bałam , bo warstwa ciasta cienka a rabarbaru gruba , ale ostatecznie nie zmieniłam tych proporcji i zaufałam znanemu przepisowi .
Przepyszne jest (to ciasto brązowe, ten mięciutki rabarbar ...) polecam wszystkim .
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
przepyszne, a jakie kłaśne :mrgreen: mówi moje dziecie :mrgreen:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Boże, jeśli to raj, to pozwól mi w nim trwać...
To jest wyśmienite !!! Smak nieprzecietny, unikalny i niepowtarzalny...
Dla mnie bomba !!!
Dzięki Anusiaczku za przepis !!!