Pugliese

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,415
113
Nie wiem jaki przepisowo powinien być.
gruebel_2.gif
U mnie jest normalny
icon_biggrin.gif
, ani bardzo wilgotny, a napewno nie suchy. O taki Pougliese_2_.jpg
Robiłam z mąki chlebowej 850 i pół na pół semolina z manitobą (akurat miałam resztę manitoby, gdybym nie miała dałabym chlebową). Dodałam też ziemniak. A może dałyście za dużo ziemniaków ? Kiedyś robiłam jakiś chleb, gdzie w przepisie było dużo ziemniaków i on właśnie wyszedł bardzo mokry w środku. Ja bardzo dobrze kartofel odparowałam. Był suchy. I wtedy go ugniotłam dokładnie widelcem.

A może spróbujcie Pain a'l ancienne. Podobny, bez ziemniaków, wg mnie lepszy i łatwiejszy. Robię go z 1/3 porcji, bo dla mnie samej z całości to byłoby dużo za dużo.
 

Załączniki

  • Pougliese_2_.jpg
    Pougliese_2_.jpg
    24.8 KB · Wyświetleń: 0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Hazo, oglądam i te Twoje zdjęcia i napatrzeć się nie mogę. Gdzie i o której są kursy pieczenia chleba, które organizujesz. Wpisz mnie na listę oczekujących.
anbetung.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,415
113
Sini, bardzo dziękuję.
icon_redface.gif
Masz zaklepane miejsce, chociaż ja w zasadzie dopiero jestem początkująca jeśli chodzi o pieczenie chleba. Staram się dokładnie trzymać przepisu. Nie mam możliwości włożenia do swojego piekarnika kamienia i "podpieram" się garnkiem. A efekty są takie, jak widać.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,415
113
Szukałam chleba bez zakwasu, żeby sobie trochę odmienić i po 4 latach "popełniłam" ten chleb. Piekłam na rozgrzanej blasze. Tak mi dziś wyszedł:

DSC04117mp.JPG
 

Załączniki

  • DSC04117mp.JPG
    DSC04117mp.JPG
    31.8 KB · Wyświetleń: 0