Pumpernikiel niemiecki

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Piękny.
Jak miło że zachodzisz na forum
icon_smile.gif
 

amy01

Member
Gru 17, 2012
54
0
0
Długo się zabierałam za upieczenie tego chleba. Albo nie miałam grubej mąki żytniej albo melasy. Ale wreszcie się udało. Robiłam z książki Mirabbelki. I tam jest 300g wody na 800g mąki żytniej. Sama zmieliłam mąkę w młynku żarnowym. Trochę dziwnie się zmieliła, częściowo drobna, częściowo gruba, jak łamane żyto. Ostatecznie ciasto wyszło bardzo zwięzłe. Po wyrastaniu, przed utworzeniem wałków było bardzo zwięzłe i twarde, chyba jeszcze nigdy nie powstało mi tak twarde ciasto na chleb. Po włożeniu do foremek z trudem, z użyciem wody, wyrównałam powierzchnię. I teraz ciasto siedzi w foremkach. Jak myślicie będzie z tego ładny pumpernikiel czy może włożyć z powrotem do misy, dodać wody i ponownie wymieszać?
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
Ja bym już zostawiła tak jak jest.
To ciasto musi być dość gęste. Przed włożeniem do piekarnika solidnie posmaruj woda, szczelnie przykryj i piecz.

Czasami robię luźniejsze ciasto, bo wtedy lepiej rośnie a po upieczeniu łatwiej się kroi. Ale klasyczny pumpernikiel powinien być gesty a do pokrojenia na kromki trzeba się solidnie przyłożyć.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,696
1,099
113
Dzięki Guciu! Zmobilizowałeś mnie! Mam w domu wszystko, czego potrzeba na pumpernikel i czas na doroczny wypiek...
Zaraz pójdę pozbierać składniki i zarobić ciasto...
 
  • Like
Reakcje: janie i Gucio

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,696
1,099
113
Niemal idealnie rok poźniej sięgam po przepis, bo czas najwyższy. Przy okazji przejrzałam cały wątek, ot dla radości wspomnienia szaleństwa chlebowego.
Będę piekła wersję na zaparce.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,696
1,099
113
No i tak to jest jak raz na rok się piecze pumpernikel.
Dotychczas piekłam w formach z powłoką anty. Dzisiaj potrzebuję upiec w zwykłych srebrnych blaszkach, mam ich 4. I teraz pytanie: blaszki wysmarować i wysypać czy wyłożyć papierem?
W moim piekarniku srebrne blaszki w zasadzie nie mają racji bytu - nie rumienią. Ale ale, ponieważ pumpernikel sie zaparza a nie piecze w sensie rumieni, to może da radę i srebrnym blachom i papierowi do spółki?

Bardzo proszę wszystkich mądrych z cina o opinie.:anbetung:
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
W moim piekarniku srebrne blaszki w zasadzie nie mają racji bytu - nie rumienią. Ale ale, ponieważ pumpernikel sie zaparza a nie piecze w sensie rumieni, to może da radę i srebrnym blachom i papierowi do spółki?
Chyba dobrze myślisz, ale z papieru bym jednak zrezygnowała. On mi jakoś do pumpernikla nie pasuje :gruebel:
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,696
1,099
113
No i nie wytrzymałam - cóś z tym papierem jednak podkombinowałam. Ciasto i owszem, w foremkach 33x11, wysmarowanych, ale na wierzch położyłam papier przycięty do powierzchni ciasta i dopiero na to dałam folię alu szczelnie zakrywającą. Chodziło mi o to, żeby folia nie przykleiła się do ciasta, bo skubanie srebrnych punkcików mnie wpieniało. A niezależnie od smarowania folia przyklejała się zawsze!