Pyszny tort orzechowy

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Zależy ile cytryny jest w kwasku cytrynowym.
icon_wink.gif


Niby jem rzeczy gdzie stoi napisane "regulator kwasowości - kwas cytrynowy", ale może być go tam mniej niż byłoby w ponczu. A jako że ostatnio mieliśmy niemiłą przygodę z aromatem bananowym w nektarze bananowym (tzn. jest to główny podejrzany), to wolę na zimne dmuchać....

A co do przełożenia - może jakiś dżem by się nadał? Jaki smak gra z orzechami... Hm...
denknach.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Joanna @ 19 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=934776Robiłam kiedyś "masę" do tortu dla bezmlecznego alergika z jakiegoś soku plus proszek budyniowy.
Była bardzo smaczna.
ja robię karpatkę zawsze na soku z ananasa -potem dalej jak normalna budyniowa , owoce siekam i wrzucam na końcu do masy
taka lubią , bo taką robiłam dla mojej siostrzenicy jak była na diecie bezmlecznej ( masło można było używać)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Proszek budyniowy = mąka ziemniaczana?
A jaki to jest poncz herbaciany? Tutaj gdzieś wcześniej było, że do mocnej herbaty daje się sok z cytryny, dlatego się zawahałam...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A masz taki w domu, by zerknąć na jego skład?
Zawsze myślałam, że wszystkie budynie w proszku zawierają mleko. Jeśli byłam w błędzie, to chętnie skorzystam z tej rady.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,679
113
Nie, nie mam, ale na sto procent tradycyjne proszki budyniowe nie zawierają mleka.
Składają się głównie ze skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej oraz aromatów i dodatków smakowych.
Te najnowsze z Winiar sa reklamowane jako nie zawierające sztucznych barwników.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Hurra! Dzięki.
anbetung.gif

Przystanę więc przy półce z budyniami i coś może wybiorę.
icon_smile.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Zrobiłam tort i musze powiedzieć, że wyszedł pyszny. Nikt nie wpadł na pomysł co to za ciasto. Padło nawet stwierdzenie, że to kupny
rofl.gif

Przełożytłam tą masą i wyszło pysznie
icon_smile.gif
Polewa czekoladowa na bazie śmietany kremówki (też kogoś z forum, ale wybaczcie nie pamiętam kogo, bo była podana w trakcie rozmowy, a nie jako osobny temat) pyszna, błyszcząca, nie klejąca.
Fotki w przekroju nie mam, bo jakoś nie w smak było mi latać za aparatem wśród gości, a został pochłonięty w całości
lecker.gif

Dziękuję za pyszny przepis, który wchodzi na stałe
anbetung.gif


P1050549.JPG
 

Załączniki

  • P1050549.JPG
    P1050549.JPG
    237.2 KB · Wyświetleń: 5

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Vanilka wspaniale, zdolna kobitka z Ciebie .. nie dziwie sie, ze goscie zjedli wszystko ... tez bym z mila checia posmakowala
icon_smile.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Piecze się, piecze, trzymajcie kciuki, żeby się udał, bo nie mam zapasowych jajek
icon_lol.gif
, a to ma być element mojego tortu urodzinowego
icon_wink.gif
.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Beatko dobrze trzymałaś, bo wygląda, że się udał, trochę mi opadł na środku, ale to moja wina, bo porównywałam kilka przepisów jednocześnie i mi się po...chrzaniło, dałam za niską temperaturę, pięknie wyrósł ale nie był w stanie się utrzymać we właściwym momencie, jak podkręciłam, to już było trochę za późno, ale nic nie szkodzi, jest na tyle wysoki (robiłam z połowy składników w tortownicy 24 cm), że da się ten wierzch ściąć i wyrównać, krem jutro, bo już nie mam dziś siły, napiszę jak smakował w całości, konsumpcja w poniedziałek
icon_mrgreen.gif
.