Red Velvet Cake

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Zrobiłam, ale niestety dekorację sp.... Zostało mi trochę masy i jakieś licho mnie podkusiło "pączki" różane zrobić między kwiatami. Oczywiście do pączków to w ogóle niepodobne, tylko szpeci czysty rysunek "róż". Ale trudno. Jutro mam zamiar upchnąć w te miejsca prawdziwe pączki róży cukrowej, może zakryją niedoróbkę.
Krem robiłam z 500 g mascarpone, 450 g serka homo 7,5%, 660 ml kremówki 30% , dwóch śmietan -fixów i około 180 g cukru pudru. Wystarczyło na potrójne przełożenie i dekoracje. Fajny jest, smaczny, leciutki, tylko szybko się rozjeżdża w cieple, więc przed dekorowaniem porządnie go schłodziłam.
Ciasto piekłam w dwóch tortownicach a' 22 cm i mogłam je bez problemu przekroić na dwie części (poprzednio przez pomyłkę wzięłam dwie "dwudziestki jedynki").

tort_Red_Velvet_urodzinowy.jpg

tort_Red_Velvet_urodzinowy1.jpg

Zdjecia niespecjalne, bo ciemno się już robiło na dworze.
 

Załączniki

  • tort_Red_Velvet_urodzinowy.jpg
    tort_Red_Velvet_urodzinowy.jpg
    82.3 KB · Wyświetleń: 1
  • tort_Red_Velvet_urodzinowy1.jpg
    tort_Red_Velvet_urodzinowy1.jpg
    84.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
O, jacie!
eek2.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Moniak @ 14 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1165273O, jacie!
eek2.gif
Przy oryginale to nie wygląda najlepiej , ale moi goście nie widzieli oryginału, więć może im sie spodoba.
icon_smile.gif


doris71 @ 14 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1165274wygląda obędnie, czy smakuje jak zwykły biszkoptowy z kremem serkowym?
Smakuje dużo lepiej. To ciasto jest przepyszne, wilgotne i aromatyczne.
 

Tuncia

Member
Kwi 24, 2008
25
0
0
Oj Joanno, jesteś wobec siebie bardzo krytyczna. Rodzina z pewnością uzna, że wszystko wygląda przepięknie tak jak wszystkie Twoje pozostałe wypieki
icon_smile.gif
Cieszę się, że smak odpowiada
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Wiesz, co? marudzisz! bo rodzinka to się bedzie bała zjeść taki piękny tort! ja bym sobie tylko na niego patrzyła i juz
icon_wink.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Kurcze, piekne zdobienie, fajny pomysl, juz wczesniej pisalam, ale powiedz mi prosze, bo z tych linkow nie za bardzo widze, czy to to kwestia koncowki do wyciskania, czy tylko sposobu jej trzymania.
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Chyba jednego i drugiego. Mnie tak ładnie nie wyszło, jak w linku - muszę jeszcze potrenować. Ale pierwsze koty za płoty.
Wydaje mi się, że muszę bardziej odgiąć (wyprostować) czubki tylki.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Joanno, pięknie wyszło
fiesgrins.gif
Naprawdę pięknie, bardzo mi się podoba i zazdroszczę
icon_mrgreen.gif
Jednak musi byc krem zwarty i z tych treściwszych, bita śmietana solo nie nadaje się do tego zdobienia. Wykorzystam Twoją masę i to ciasto przy najbliższej okazji, na pewno będzie kolejnym hitem na zamówienia
icon_cool.gif


I z tylką masz rację z tym odgięciem. Ta tylka Wiltona, której uzywa się do tych róż jest własnie prosta i dość duża, tzn. średnica jest z tych większych. Ja tez wzięłam taką starą tylkę i odgięłam, żeby prosta była, bo to muszą być grube wzory, a nie takie pitu pitu
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Dziękuję, Evalil!

dziunia @ 16 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1165969Wykorzystam Twoją masę i to ciasto przy najbliższej okazji (...)
I z tylką masz rację z tym odgięciem.
Ha, tak czułam, następnym razem całkiem ją wyprostuję!
icon_smile.gif

Krem jest godny polecenia, smaczny, delikatny, puszysty, ale następnym razem dam mniej kremówki (lub więcej śmietan - fixów) i bardziej tłusty serek (Delfiko), bo poza lodówką niestety się rozjeżdża, zwłaszcza w upale.
Dodam, że warto to ciasto przekładać co najmniej dwa dni przed podaniem - wtedy staje się bardziej wilgotne i jeszcze smaczniejsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Joanno , cudo , , kochana a kładłaś te pączki róż?Bo pewnie wtedy był już prawdziwy obłęd
Kurcze ,aż mi się chce takich tytek Wiltona , bo ja mam takie plastykowe starocie i nie uda się ni,mi nic takiego wycisnąć
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Nie, nie plastikiem, metalem.
icon_biggrin.gif


Tu w przekroju:

tort_Velvet_Cake_urodz..jpg

tort_Velvet_Cake_urodz.1.jpg

 

Załączniki

  • tort_Velvet_Cake_urodz..jpg
    tort_Velvet_Cake_urodz..jpg
    90.4 KB · Wyświetleń: 1
  • tort_Velvet_Cake_urodz.1.jpg
    tort_Velvet_Cake_urodz.1.jpg
    87.8 KB · Wyświetleń: 1