Rogal cebulowy z żółtym serem

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
eek2.gif
swietnie buleczki sie prezentuja, jak zrobilas ze sa tak ladnie pozawijane ? A kto nie skorzysta z przepisu niech zaluje ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Moni, ja Ci dziękuję, że mi przypomniałaś o tym przepisie
cvety.gif

Zawsze robiłam jako dużą bułę/rogala do krojenia na kromki, ale w drobniejszych wypiekach jest super! Teraz już chyba zawsze będę robić mniejsze rzeczy. Zupełnie inny charakter mają i co najważniejsze więcej chrupiącej skórki.
Wczoraj na kolację zjadłam, tak jak cebularze zwykle jadam, czyli jeszcze ciepłe posmarowane masłem.
Dziś bułki oczywiście, po nocy w chlebaku, przestały chrupać, ale włożyłam do piekarnika na chwilkę i znów są obłędne!
Jedne miałam z cebulą i serem, drugie tylko z cebulą, obie wersje bez ziół.

A pytałaś jak formowałam: zwinęłam placek posmarowany cebulą w rulon, jak roladę, potem pokroiłam nadając kształt rombów. O tu masz więcej szczegółów, przy drożdżówkach cynamonowych: https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=457349
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
BeataSz, nie znamy się, ale chcę Ci powiedzieć, że od kiedy koleżanka dała mi link do jednego z Twoich przepisów (na muffinki) dajesz mi inspirację
icon_smile.gif
Dziękuję. Bo właśnie nabrałam apetytu na Twojego rogala cebulowego i bułeczki
icon_smile.gif
Dzisiaj po pracy będę robić.
Pozdrawiam
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
dzieki Ci Beatko, tez sprobuje taki romby porobic, mi przypadly do gustu mniejsze rogaliki(caly czas kombinuje z ksztaltem). Sa one przezemnie dosc czesto pieczone, z grochowka obowiazkowo musza byc !!
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Oto rogal - pachnie zabójczo!
mniam.gif

dsc03311xi0.jpg

a oto bułeczki. Nie wyszło mi coś krojenie rombów i odsłanianie środka, ale co tam, pierwsze koty za płoty, następne będą ładniejsze.
Uwielbiam je! Są przepyszne, chrupiące, mięciutkie, no po prostu niebo w gębie...
bussi.gif
daumen.gif

dsc03310yn1.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Duende, cudne Ci się udały małe bułeczki, nie gadaj że nie wyszły. No i cieszę się, że jeszcze ktoś wypróbował przepis!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
duende @ 1 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=782809BeataSz, nie znamy się, ale chcę Ci powiedzieć, że od kiedy koleżanka dała mi link do jednego z Twoich przepisów (na muffinki) dajesz mi inspirację
icon_smile.gif
Dziękuję.
Bo właśnie nabrałam apetytu na Twojego rogala cebulowego i bułeczki
icon_smile.gif
Dzisiaj po pracy będę robić.
Pozdrawiam
icon_smile.gif
A możesz powiedzieć jakie to muffinki ja tu zamieszczałam? bo ja raczej mało muffinowa jestem i nie przypominam sobie żadnego przepisu
dontknow.gif
chyba, że jakieś marchewkowe ale to raczej moja córka wpisywała, pod innym nickiem.
Bardzo mnie to zaintrygowało. Może inspiruje Cię tylko ktoś inny a ja tu zbieram pochwały niesłusznie...
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Jako pierwsze robiłam mufinki makowo- migdałowe. O widzisz, to faktycznie autorstwo sd-silver hmm a ja zapamiętałam Twoją tylko uwagę co do gęstości ciasta
icon_smile.gif
dump.gif
Może dlatego akurat ta uwaga była dla mnie najistotniejsza, bo robiłam w samych papilotkach (nie mam foremek) i zależało mi aby się nie rozlały :D
Chodząc i skacząc pomiędzy tematami straciłam już rachubę gdzie i co Twojego czytałam
icon_smile.gif
Na pewno rogal cebulowy vel. bułeczki cebulowe wchodzą na stałe w moje menu. Dzieciaki i mąż zadowoleni, ba! zachwyceni, więc pochwały moje jak najbardziej słuszne
icon_smile.gif

 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
zrobilam buleczki romby. Smaczniusie byly jak zawsze ale ksztalt troche koslawy, wiec zdjecie nie pokaze
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Moni, powiedz proszę, czy dobrze odczytałam, że dałaś do swojego cebulę, a radzisz nie dodawać sera?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Mi, zanim moni się wypowie, to może ja coś od siebie. Myślę, że Moni mówiła o posypywaniu po wierzchu makiem zamiast sera. Do środka też możesz dać albo pominąć ser, ja kiedy mi się spaliły na węgiel i musiałam robić drugie, dałam jako nadzienie samą cebulę ( bo ser się skończył) i nawet lepiej mi smakowały, tak bardziej cebularzowo
icon_wink.gif
Samo ciasto wg mnie i wg Moni jest bardzo dobre a dodatki to juz można do swoich upodobań dostosować.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję za odpowiedź
anbetung.gif
Przepis mi się bardzo spodobał i w najbliższym czasie go zrobię.
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Mała_Mi @ 4 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784351Moni, powiedz proszę, czy dobrze odczytałam, że dałaś do swojego cebulę, a radzisz nie dodawać sera?
Beata Ci juz odpisala, a ja potwierdzam jej slowa. Radze posypac werzch makiem. A bez sera tez sa pycha. Ja osobiscie bardziej wole z serem. Zdarzylo mi sie rowniez dorzucic kilka drobno posiekanych pieczarek, ktore podsmazylam razem z cebula. Byl to dobry pomysl, bo smakowaly troche zapiekankowato.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dzięki!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja ten ser wpakowalabym (utarty) do cebulowego farszu
fiesgrins.gif


P.S> koło tortilli to kolejny przepis na mojej liście "do wypróbowania"
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
cóż, moja rodzina zjadła drożdżówki z serem wg przepisu BeatySz i teraz dla odmiany domagają się ponownie rogala cebulowego z serem
icon_smile.gif

Mój syn nic innego do szkoły na drugie śniadanie nie chce tylko tego rogala, ew. w postaci bułeczek.
Zrobię dzisiaj z przyjemnością.
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ilona @ 5 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784901Ja ten ser wpakowalabym (utarty) do cebulowego farszu
fiesgrins.gif


P.S> koło tortilli to kolejny przepis na mojej liście "do wypróbowania"
icon_biggrin.gif
Ilonka, bo ser tarty właśnie dodaje się do farszu, tzn. wykładam farsz cebulowy, posypuję startym serem i zwijam.

Dobry pomysł też z pieczarkami w środku, jak Moni mówi. Zresztą można kombinować z farszem.

duende @ 5 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784930cóż, moja rodzina zjadła drożdżówki z serem wg przepisu BeatySz i teraz dla odmiany domagają się ponownie rogala cebulowego z serem
icon_smile.gif

Mój syn nic innego do szkoły na drugie śniadanie nie chce tylko tego rogala, ew. w postaci bułeczek.
Zrobię dzisiaj z przyjemnością.
icon_smile.gif
Cieszę się bardzo
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0