Roladkowe kanapki*

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
zrobiłam na SYlwestra i hit wieczoru ;)
z bułką po przeleżeniu pół dnia w szczelnie zamknietym woreczku nie miałam problemu. potem szczelnie owiniete folia na noc do lodowki.
robilam z pasta jajeczna serem i ogorkiem kiszonym a drugą - do pasty dodalam ziol prowansalskich i zawijalam papryke.
do powtorki ;)
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Moje, po początkowych problemach ze zwinięciem i odleżeniu w lodówce około 8 godzin, pokroiły się bardzo ładnie. No, kilka kawałków popękało, ale delikatnie je poskladałam i było okej [a resztę po prostu nieco grubiej pokroiłam]. Zrobię je z pewnością jeszcze nie raz, bo były pyszne. Zmienię jedynie "farsz", bo żółty ser wyrażnie kłuł mnie w zęby. Dziękuję za wystrzałowy i prosty przepis.
 

szurabura

Member
Gru 20, 2010
16
0
0
na mojej imprezie sylwestrowej hitem się te kanapeczki nie okazały, nie miały brania zbytnio, bo też nie prezentowały się przez tą bagietkę tak atrakcyjnie jak na Waszych fotkach. Ale jak już np. mój chłopak spróbował, to mówił, że w smaku rewelacyjne, a to co zostało niepokrojone szwagier zjadł następnego dnia jako bułę hehe ;)
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
nareszcie wyszły mi takie jak powinny:) znajomi najpierw patrzyli z nieufnością ale potem to poszły jak woda:) dałam więcej serka i dodałam drobno pokrojone jajko . wersje były dwie z szynką i serem żółtym i ogórkiem, oraz łosoś z koperkiem i pieczarką marynowaną. nic się nie rozpadło, niestety nie było kiedy zrobić fotek poglądowych:)
 

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
gumissylwia @ 30 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068618Wlasnie zwinelam i wpakowalam do lodowki, jutro biore ze soba na impreze...
Zrobilam na Sylwestra, wyszly re-we-la-cyj-ne, zniknely w okamngieniu, moja bagietka byla troche "za swieza" ale po dniu spedzonym z nadzieniem w lodowce zmiekla. Naprawde zrobily furore na imprezie
icon_smile.gif
dziekuje za super przepis, na pewno do powtorzenia.
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
Rozpływam się w zachwytach
icon_smile.gif
Szybko się robią, są efektowne, można je zrobić wcześniej, przepis jest dobrą bazą do wariacji. Na imprezach schodzą bardzo szybko. Dzięki wielkie za przepis!
Problemów większych nie miałam, z 5 "rolad" pękła mi jedna ( za dużo miąższu wybrałam i chyba uszkodziłam skórkę podczas tego manewru, dodatkowo kończył mi się serek więc wymieszałam go z majo i czosnkiem i to chyba po prostu zbyt wilgotne było ). Ale mimo pęknięcia dała się pokroić po nocy w lodówce. Najładniej wygląda roladka z szynką, serem, papryką i szczypiorkiem w środku
icon_smile.gif
W planach mam kolejne, z nadzieniem np. "pizzowym" - jakiś pomidorowy serek/sos, salami oliwki, z łososiem i koperkiem...
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

aleczka

Member
Sty 22, 2011
17
0
0
Ale to nie mój profil i nie moje zdjęcie tylko PRZEPISY KULINARNE PRZEKĄSKI , I CIASTA (JOZEFA MIKOLAJCZYK STERNAK),a tych zdjęć jest aż 60 i warto tam zajrzeć.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
i to jest to co mnei osobiście denerwuje- umieszczanie linków odsyłajacych do przeróżnych blogów itp , nie podając ani przepisu ani zdjęcia.
nie mam konta na NK i mieć nie zamierzam, czy to jakas nowa kampania reklamowa NK? aleczko, poza tym skoro to nie Twoje to jakim sposobem nimi sie chwalisz? czy nie zrozumiałam ?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Jaki to jest typ serka ten śniadaniowy Hohland?
Dawno ten przepis czytałam i ubzdurało mi się że to ma być Almette
dump.gif

czy to jest coś podobnego czy muszę jednak lecieć po Hohlanda?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 30 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1502368Może być Almette Kasheńko
icon_smile.gif
Ooo, witaj moja miła
knuddel.gif
dziękuję
wzieałam teraz w łapę ten Almette ale mało go jakoś tak, chyba jedno pudełeczko nie wystarczy
gruebel_2.gif

jak myslisz Cinko, lecieć po drugie?


Moniak @ 30 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1502371Mogą być też podobne z biedry z lidla.
Tyle, że ja nie wiem jaki to typ sera, no nie jadłam nigdy
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ten serek daje wilgoś, więc go więcej powinno być.
W biedrze i lidlu (też jest almette) to są serki w takich podobnych jak almette opakowaniach, tylko się inaczej nazywają, np. Delicate puszysty
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Daje wilgoć i skleja całość więc dobrze jeśli serek jest smarowny ale nie za rzadki.
Czy masz lecieć nie mam pojęcia, zależy jak dużą porcję robisz
fiesgrins.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0