Schab w mleku*

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,354
1,436
113
CYTATMoj był pyszny, delikatny i pięknie pachnący. Pyrkał sobie na malutkim ogienku i na płytce, nie pilnowany i nic się nie przypalił. Sos tylko zmiksowałam, bo sie skrupił i leciutko zagęściłam płaską łyżeczką mąki ziemniaczanej. Jak do tej pory jest to najdelikatniejszy schab, jaki zrobiłam.
Słowo w słowo chciałam to samo napisać. :banana:

Dzięki za przepis.

:blume: :blume: :blume:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,354
1,436
113
Mój gotował się bardzo delikatnie 3 godziny i dał się kroić widelcem, a 2,5 letnie dziecko zajadało, aż mu się uszy trzęsły.
Widocznie dużo zależy od jakości mięsa.
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
schabik wyszedł b. smaczny, natomiast trochę mi "przeszkadzała" konsystencja sosu, który mimo mojego miksowania pozostał prawie nie wzruszony na moje wysiłki :mrgreen: tak czy inaczej na pewno wchodzi do naszego domowego menu! Asika dzięki bardzo za świetny przepis:)
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Kusi mnie. Ale zastanawiam się, czy ta posmarowana musztarda nie będzie pryskać podczas obsmażania :dump: Mam niedobre doświadczenia ze smażeniem mięs potraktowanych musztardą
icon_sad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
kruchosc miesa zalezy tez czy da sie mu skruszec ;)

smarowanie musztarda dobrze wplywa na kruszenie.
Dobrz wiec przyprawic poprzedniego dnia i niech czeka i mysli co go czeka dalej, az skruszeje :mrgreen:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
jak ja sie ciesze - ze robicie - dla mnie to danie to taki pewnik jak mam mies gosci - a prawda jest , ze zalezy tez od miesa - czasami jakis takie.. no ale to tutaj zupelnie inne niz polskie :lol:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
a i jeszcze sie zastanawiam - jakby tam poledwiczke wsadzic zamiast schabu - powinno byc rewelacyjne - no nie?

Ale to juz w Polsce zrobie - teraz sie odchudzam - 8)
jak wam duzo sosu zostanie to ugotujcie makaromu i podajcie z nim - rewelacja!!!
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Zrobiłam
Pochłonęliśmy z uśmiechem na ustach
Zuzia też zjadła i to bardzo chętnie - a to rzadki widok...
Podałam go wg zaleceń - z marchewką Twej teściowej Asiko - mlask mlask...
Wielgachny buziol dla Asiki za fajoskie danko... :herz:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
CYTATMoj był pyszny, delikatny i pięknie pachnący. Pyrkał sobie na malutkim ogienku i na płytce, nie pilnowany i nic się nie przypalił. Sos tylko zmiksowałam, bo sie skrupił i leciutko zagęściłam płaską łyżeczką mąki ziemniaczanej. Jak do tej pory jest to najdelikatniejszy schab, jaki zrobiłam.
Słowo w słowo chciałam to samo napisać. :banana:

Dzięki za przepis.

:blume: :blume: :blume:
no i ja ta samo zrobilam tyle ze dodalam czosnek bo bardzo lubie
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
o Matko kochana - ja to wszystko tesciowce opowiadam i mowie Wam jak sie kobita cieszy ,ze gotujecie!!! ze lubicie - sama radosc!
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Zapomniałam dodać, że również dodałam kilka ząbków czosnku do mleka (pokroiłam je na plasterki i się normalnie rozpuściły...)

Asiko, mów Jej mów i "wyciągaj" więcej przepisów...
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Dusi się. Na razie przywiera mi mięso do dna brytfanny, więc trochę przeraża mnie myśl o konieczności zbiegania na dół co 10 minut przez 3 godziny. Przykryłam drania, bo wystawał częściowo już po kwadranie pyrkolenia, później spróbuję odparować sos na dużym ogniu. Do mleka dodałam trochę soli, ziarna pieprzu i 2 ząbki czosnku, zastanawiam się jeszcze nad zaostrzeniem go musztardą- ale to pod koniec procesu produkcyjnego. Dobra, idę go odklejać od garnka.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zapomniałam dodać, że również dodałam kilka ząbków czosnku do mleka (pokroiłam je na plasterki i się normalnie rozpuściły...)

Asiko, mów Jej mów i "wyciągaj" więcej przepisów...
Popieram APEL :!: :!: :!:
Wyciągaj ile się da !!!!!!!!!!!
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hihih
przepis na salatke z osmiornicy - to nastepny jej niesamowity przepis - hicior normalnie , kto sprobuje to tak sie zazera!!!, ale kto i gdzie w Polsce osmiornice znajdzie - swieza kupi , wlozy do garnka bez wody, przykryje, udusi, obierze, pokroi w plasterki? bo ja nie - ja to moge na tony jesc ale tego potwora nie dotkne :oops: :mrgreen:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Lis a jak smakowalo? cos nie tak? mnie czasami suchy schab wychodzi - mam do tego teorie taka , ze swinka pewnie starutka byla :lol:
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Wczoraj zrobiłam. Dzisiaj już nie ma. Schabu było prawie 2kg... udało mi się załapać na dwa kawałki 8) Mąz się pyta, kiedy "robimy" znowu :mrgreen: Pyszny, wspaniały - mniamuśny!!!
No po prostu odkryłam schab po raz drugi

Asiko - podziekuj teściowej
icon_biggrin.gif
i wyciągnij w te pędy przepis na te ośmiornice - slinotoku dostałam, jak o "ośmiornicowej" sałatce napisałaś :mrgreen: PLEASE!!!!
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Moja świnia była emerytką i cokolwiek suchawa z gara wyszła, ale się nie poddam. Nastepnym razem kupię cienki różowy schab i na pewno będzie super. A w smaku pyszne. Trochę przypominało mi duszoną cielęcinę.