Schab w mleku*

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
zrobiłam dzisiaj na obiad. Musztardą natarłam schab wczoraj i siup do lodówki. Robiłam zgodnie z przepisaem ale nie doczytałam i zalałam go zimnym mlekiem, po ok. 2.5 h sos się zredukował i był go mało. Schab dobry, sosik pyszny ale czegoś mi brakowało, następnym razem dodam zioła jakieś.
Oczywiście zrobiłam do niego marchewkę teściowej Asiki
icon_smile.gif
. Pyszna ale chyba bedę musiała zjeśc cały gar
icon_rolleyes.gif
, ponieważ dziecko nawet nie chciało spróbowac a mąż nie przepada za gotowaną marchewką więc zjadł mało. Ja uwielbiam marchewkę z groszkiem na ciepło i ta też mi podpasowała
icon_smile.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Robiłam na święta, na zimno był jednak trochę twardy, ale ten sos to jest taki kajmak na słono. Dodałam dwa ząbki czosnku do duszenia, zupełnie nie było go czuć. Sosik zmiksowany do polania mięska na zimno OK
 

issa

Member
Mar 6, 2008
263
0
0
Kiedys spotkałam się z tym przepisem w gazecie czy tv, ale jakoś połączenie schabu i mleka mnie nie urzekło, ale po tym co piszecie, chyba czas przekonac się do tej kombinacji.
icon_smile.gif
 

Marti

Member
Mar 23, 2006
106
0
0
Zrobiłam na sobotni obiad. Dobry, ale nie powalił mnie na kolana, brakowało mi w nim przypraw.
Ale trzeba przyznać, że zapach rozchodził się po mieszkaniu bosski:)
 

karmela

Member
Lut 12, 2008
17
0
0
Witam,
mam pytanie skoro wiele osób pisze, że dodałoby ziola bo smak jest mało wyrazisty to jakie????
Dziękuję za podpowiedź.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,708
2,993
113
W przepisie nie występują, wiec moze dać takie, jakie lubisz. Mnie np. odpowiada jego delikatna nuta smakowa.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,708
2,993
113
icon_mrgreen.gif

Gdybym miała dodać jakieś ziółka, to pewnie tymianek albo oregano, które uwielbiam, mogą też być prowansalskie, albo kminek, curry... Wszystko zalezy od nastroju w czasie gotowania i wyczuwania smaków tego dnia.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,708
2,993
113
Polędwiczki za delikatne i duszą się krótko (myślę, że ok. pol godziny), mleko nie zdążyłoby odparować i nabrać kajmakowego zapachu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poeksperymentowała i podzieliła się wrażeniami.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Buka @ 12 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=727129Polędwiczki za delikatne i duszą się krótko (myślę, że ok. pol godziny), mleko nie zdążyłoby odparować i nabrać kajmakowego zapachu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poeksperymentowała i podzieliła się wrażeniami.
daumen.gif
W sumie mogłabym oddzielnie pogotować mleko żeby się zrobiło nieco kajmakowe i dopiero wlać do polędwiczek.. Ale nie, nie przejdzie mięsem i może być za słodko. Coś innego wykombinuję z wyciągniętymi z zamrażalnika polędwiczkami, a w tygodniu kupię ładny kawałek schabu
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,708
2,993
113
handclasp.gif
Słusznie. Zobacz, ile fajnych przepisow mamy na polędwiczki.
lecker.gif
 

ulla1

Member
Maj 27, 2008
29
0
0
R E W E L A C J A!!! chłopaki pałaszowali aż im się uszy trzęsły!!! a ja wylizałam cały sosik
icon_redface.gif

dzięki ASIKA za przepis
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Schabik wyszedł zaskakująco kruchy ale i soczysty.Przyprawiłam go czosnkiem,cytrynką,solą i pieprzem,oregano,musztardą oraz krążkami cebuli.Dusiłam go w mleku i śmietance 18%.Obsmażyłam na masle w garnku ale szybko przeskoczyłam z nim na patelnię bo zioła na tym maśle zaczęły się przypalać a mięso słabo zarumieniało się.Gotowałam 3 godzinki.Część sosu zmiksowałam z mąką i rodzince smakował zarówno jeden jak i drugi.Mięsa mało zostało ale sosu jeszcze na jedną porcję mięsa do zamrożenia.
Dziękuję za przepis.Będzie powtórka.