Sernik nowojorski

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No tak, ja już zdążyłam zauważyć, ze Dziunia ma jakiś szósty zmysł co do wyszukiania najsmaczniejszych ciast. Jedni pół życia zmarnują na szukanie czegos co by smakowało idealnie, a ta popatrzy, upiecze i jest własnie to o co chodziło
:oops: :lol:

mam pytanko: ile kosztuje serek Delfiko i ile jest go w wiaderku??
Delfiko śmietankowy kupowany ostatnio w Carrefourze kosztował 6,49,w Makro kosztuje poniżej 6 zł ok.5,50,a w Biedronce pod marką Zielona łąka kosztuje też ok.5,5-wszystkie ceny za wiaderko 1/2 kg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dziękuję Dziuniu
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Miałam się zapytać dlaczego w połowie czasu pieczenia popękał, ale juz wiem. Za wysoką temperaturę mu ustawiłam. Mam mozliwość ustawienia piekarnika na 70, 110, 150 i wyższe temp. to ustawiłam na 110. Przy okazji się okazało że moja tortownica przecieka.
cry_1.gif

A tam nic mu nie będzie. Degustacja jutro. Dam znać.
icon_wink.gif
:D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Choć według przepisu sernik dopiero po lezakowaniu w lodówce osiąga odpowiednią konsystencję, nie wytrzymałam i spóbowałam wcześniej - pycha!!!
Robiłam go z sera twarogowego potrójnie mielonego, nie miałam śmietany kremowej, więc dałam 18%, no i zapomniałam przed wstawieniem do piekarnika rzucić nim o blat. Z lekkim niepokojem obserwowałam co z tego wyjdzie, a serniczek pięknie sobie urósł (tortownica 28 cm) i ... prawie wcale nie opadł. Smakuje znakomicie i na pewno często będę do niego wracać. Dziękuję Dziuniu
cvety.gif
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Parę lat temu dostałam od koleżanki bardzo podobny przepis (różni się tylko tym, ze nie dodaje sie śmietany i zamiast podpiekania pokruszonych ciasteczek kładzie się na spód najzwyklejsze herbatniki) i od tamtej pory innego sernika nie piekę. Nawet nie wiedziałam, że się tak nazywa. A jest faktycznie genialny.
Dziuniu
handclasp.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
U Delli podpatrzyłam jak uszczelnia garnek okladajac pokrywkę folia aluminiową. Podobnie zrobiłam z tortownica z szarlotka, zacisnelam obrecz na blasze owinietej papierem, nic nie wyciekało. Chcialam tez ten sposob sprawdzic na tym serniku i zapomniałam.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Upiekłam dziś ten sernik ( z połowy składników) z dwiema modyfikacjami. Po pierwsze, zostało mi po pieczeniu makowców trochę masy makowej z bakaliami, więc ułożyłam z niej kilka kulek na podpieczonym spodzie i dopiero na nie wlałam masę serową, a po drugie - piekłam go sprawdzoną wiele razy metodą gazetową. Nic mi na szczęście nie ciekło i nie pękało, sernik jest gładki jak stół i na razie dojrzewa w lodówce.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Sernik zebrał dziś dużo pochwał, bo wyszedł naprawdę bardzo smaczny. Zwarta, łatwa w krojeniu konsystencja, jednocześnie przy degustacji niespodziewanie kremowa i rozpływająca się w ustach. Dodatek pełnej bakalii i rumu masy makowej uznano za bardzo dobry pomysł, nie tylko z okazji świąt. Ze względu na powyższe i prostą, szybką techologię, zdecydowanie do powtórzenia.
icon_smile.gif
Dzięki za przepis!
anbetung.gif
 

Załączniki

  • sernik_nowojorski_dziuni3.jpg
    sernik_nowojorski_dziuni3.jpg
    23.2 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_nowojorski_dziuni1.jpg
    sernik_nowojorski_dziuni1.jpg
    24.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ale kusicie
icon_rolleyes.gif
Trzeba cos na Nowy rok upiec
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Zdjęcie małe, ale i tak się ślinię
mniam.gif