Sernik nowojorski

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
AgusiaSz @ 26 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=421253upiekłam spód z kruchego ciasta
fiesgrins.gif
bo sklepy zamknięte a u mnie ciastek w domu już brak
icon_rolleyes.gif
Też pewnie pysznie wyszło
icon_wink.gif
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
oj pyszny, pyszny
fiesgrins.gif
polecam
mniam.gif

p.s. rodzina chce mi zrobić zakaz wchodzenia na Cina
cry_1.gif
mówią że zaczynam coraz lepiej piec i gotować i ich roztyję
fiesgrins.gif


nawet mój brat, który żyję na sokach marchewkowych (ma 5 lat
icon_lol.gif
) zjadł duuuży kawał tego sernika
icon_wink.gif
a normalnie to ciast nie dotyka (a jak wącha to mówi "blleeee")
fiesgrins.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pięknie Wam wyszły serniki
daumen.gif

A ja miałam taką ochotę na ten sernik ale w końcu go nie upiekłam, poczeka do sylwestra chyba na swoją kolej
icon_lol.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Dziuniu, powinnaś dostać złoty medal za ten sernik.
cvety.gif
Cudo, pychotka rozpływająca się w ustach. Co prawda przeraziłam się konsystencją na początku i wiedziałam, że moja tortownica na pewno popuści, ale obłozyłam ją folią alu z zewnątrz i było ok.

Przepis poszedł w świat.
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Mój Szwagier twierdzi ,że to mistrzostwo olipijskie(dożywotnie) sernikowe,
anbetung.gif
jak robię inny sernik (a jest z tych senikożerców ) to chwali itc,ale zawsze dodaje ,, a ten Niuni upieczesz "- czytać Dziuni nowojorski
icon_wink.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATDziuniu, powinnaś dostać złoty medal za ten sernik. Cudo, pychotka rozpływająca się w ustach. Co prawda przeraziłam się konsystencją na początku i wiedziałam, że moja tortownica na pewno popuści, ale obłozyłam ją folią alu z zewnątrz i było ok.

Przepis poszedł w świat.
banana.gif


CYTAT,, a ten Niuni upieczesz "- czytać Dziuni nowojorski
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dziuniu pyszny serniczek, taki właśnie jak lubię, dosyć ma zwartą konsystencję, za to kremowość bardzo miło mnie zaskoczyła, rozpływa się w ustach, sama zjadłam prawie całego
icon_redface.gif
dump.gif
Jedno co mi się nie podoba to jego wygląd, robiłam wszystko zgodnie z przepisem i paskudnie popękał, no i nie jest taki ładny bladziutki jak Twój, nie wiem co skopałam, zaglądałam do sernikowego ABC ale nic mi nie przychodzi do głowy
gruebel_2.gif
, poradź coś proszę. Niedługo mam zamiar powtórzyć
fiesgrins.gif
dziękuję za super przepis
cvety.gif
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Dziuniu sernik przepyszny, kremowy, rewlacja.
I nawet mi sie odrobinę nie przyrumienił. Rodzinka kazała podziękowac za przepis - dzięki
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tajga

Member
Gru 12, 2006
18
0
0
Poprostu pyszny
icon_smile.gif
zrobiłam na imnieniny dla M. który jest sernikomaniakiem
icon_smile.gif

powiedział (cytuje): Rewelacja!!
icon_smile.gif

Dziękuje za przepis
icon_smile.gif
anbetung.gif


DSC04770.JPG
 

Załączniki

  • DSC04770.JPG
    DSC04770.JPG
    61.9 KB · Wyświetleń: 7

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
hmmm mój się nigdy nie zarumienił, a piekłam w dwóch róznych piekarnikach, może nakryj go po prostu kawałkiem folii alu na te pierwsze 10 minut a potem ją szybko zdejmij, potem w 90-100 stopniach nie powinien sie rumienić chyba że Twój piekarnik źle wskazuje temperaturę i ją zawyża, albo może postaw formę niżej? może piekarnik za mocno grzeje od góry? na stronie z której jest przepis, piszą że też zaczął się rumienić po 5 minutach, ale mimo to radzą trzymać go całe 10 minut w tej wysokiej temp.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
dziunia @ 8 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=446101hmmm mój się nigdy nie zarumienił, a piekłam w dwóch róznych piekarnikach, może nakryj go po prostu kawałkiem folii alu na te pierwsze 10 minut a potem ją szybko zdejmij, potem w 90-100 stopniach nie powinien sie rumienić chyba że Twój piekarnik źle wskazuje temperaturę i ją zawyża, albo może postaw formę niżej? może piekarnik za mocno grzeje od góry? na stronie z której jest przepis, piszą że też zaczął się rumienić po 5 minutach, ale mimo to radzą trzymać go całe 10 minut w tej wysokiej temp.
Dzięki. Spróbuję postawić go nizej, a jak nie zadziala, nakryję go folią. Ten sernik wywołuje potworny ślinotok u moich gości.
icon_smile.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Robiłam ten sernik, ale z przepisu Nigelli, ten limonkowy (ale mam też ten przepis w mojej kuchni żydowskiej). Rzeczywiście rewelacyjny. Mój ulubiony chyba. Nie pamiętam tylko jakiego serka dałam, bo to dość dawno było, ale chyba bielucha. Muszę go znów niedługo zrobić, ale powstrzymuje mnie to, że ostatnim razem zjadłam większa częśc tego sernika, tak mi smakował.
icon_redface.gif

Zauważyłam też, że są dwie szkoły. Jedna nakazująca masę z masła i herbatników podpiec w piekarniku przed wyłożeniem na to masy serowej, a druga nakazuję nie piec, ale włożyć do lodówki, zeby stężała... Ja robiłam wg tej drugiej. Aaa, jest jeszcze jedna różnica w przepisach : pieczenie w kąpieli wodnej lub bez.
W przepisie Nigelli i moim z kuchni żydowskiej jest też też polewa smiatanowa, którą się zapieka razem z sernikiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dorotus76

Member
Lut 24, 2007
55
0
0
Mam troszke inny przepis na ten sernik, i z niego robiłam.
Ciężki, intensywny, wspaniały...
a oto efekty:
 

Załączniki

  • nowojorski.jpg
    nowojorski.jpg
    484.2 KB · Wyświetleń: 0

dorotus76

Member
Lut 24, 2007
55
0
0
AgusiaSz @ 23 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=473530Dorotus a możesz podać swój przepis??
anbetung.gif
Pewnie!
icon_smile.gif


Na spód i boki:
- 250 g ciasteczek digestive
- 125 g masła rozpuszczonego

Na mase serową:
- 750 g sera kremowego
- 3 jaja
- 220 g cukru pudru
- 180 g gestej kwasnej smietany
- 2 łyzeczki startej skórki z cytryny
- 60 ml soku z cytryny

Przepis na tortownice 22 cm.
Ciasteczka pokruszyć, wymieszac z roztopionym masłem, wyłozyc spód i boki tortownicy. Schładzac w lodówce pół godzinki.

Nastawic piekarnik na 170 stopni.
Wszystkie składniki masy dokładnie zmiksować, wylać miksture na schłodzony spód (jest bardzo rzadka, dlatego najlepiej spód tortownicy zabezpieczyc przed wyciekaniem folią alum.). Piec około godziny - tak jest w przepisie, albo dopóki sie zetnie. Mój sie piekł 1 godz 45 minut!!! Pozwolic mu wystygnąć w piekarniku.
Na cała noc - siup! - do lodówki
icon_smile.gif

aha, by był jasny przykryłam go podczas pieczenia papierem do pieczenia.

Troszkę mi opadł
icon_neutral.gif
,ale mi wszystkie pieczone troszkę klapną
icon_neutral.gif
ale smak rewelacyjny
icon_smile.gif


Przepis z "Australian Women's Weekly" - "Cafe Cakes"

pozdrawiam
wink.gif