Sernik wiedenski mojej chrzestnej

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
jest PYSZNY jean
icon_smile.gif



wielkie dzięki za przepis
anbetung.gif
 

Załączniki

  • 20110826283.jpg
    20110826283.jpg
    51.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
upiekłam w sobotę- wyszedł niski, ale robiłam z połowy porcji.
zmniejszyłabym tylko ilość cukru, bo przy takiej ilości sera to ulepek, ale co kto lubi.
icon_smile.gif

na dowód zdjęcie:

STP65496_horz2.jpg
 

Załączniki

  • STP65496_horz2.jpg
    STP65496_horz2.jpg
    198.2 KB · Wyświetleń: 3

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Zamierzam dzisiaj zrobić ten sernik, wyjęłam wszystkie produkty aby były w temperaturze pokojowej. Zastanawiam się czy warto upiec go w kąpieli wodnej aby nie opadł? Może metodą gazetową? Czy normalnie grzanie góra-dół? Zależy mi aby wyszedł idealnie...
gruebel_2.gif
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Zrobilam wczoraj, szukalam sernika - sernika o smaku bialego sera - Zrobilam z kilograma sera (pol kilo z wiaderka zmielonego na gladko, pol kilo białego sera w kostce - nawet go nie mielilam, tylko podczas mieszania z koglem moglem rozpadl sie i to wystarczylo). Starlam skorke z pomaranczy, nie dawalam wiec aromatu migdalowego. Polalam rozpuszczona gorzka czekolada. Opadl moze ze 3 mm, ale upieklam go w za duzej blaszce i wyszedl dosyc plaski. ALe co z tego - jest pyszny. ALE - on musi koniecznie pobyc w lodowce, wtedy dopiero nabiera charakteru i swojej sernikowatosci. Cieply szału nie robil (no chyba, ze ktos akurat tak woli).
Bardzo polecam, mila odmiana po nowojorskich i londynskich cudach
icon_biggrin.gif

Upieklam normalnie, góra-dól w piekarniku elektrycznym,przykrylam folia, bo nie lubie ciemnych i spieczonych ciast.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Moze i ja!?
cierpie na nadmiar sera
icon_lol.gif
ale musze sie dobrze wczytac w liste skladnikow, czy w tym serze co mam jest tylko ser
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: