slod piekarski

dana

Member
Sie 9, 2005
53
0
0
Ziarno w piekarniku - suszy się

slod36pw.jpg
 

dana

Member
Sie 9, 2005
53
0
0
zmielone ziarno w młynku do kawy
slod2wd.jpg


Dziękuję Ci Mirabelko za obszerną informację na temat słodu. Zastanawiam się jaka będzie różnica między słodem z pszenicy a np. jęczmiennym czy z żyta. Muszę zrobić słód z ziaren jęczmienia.
Aha, proszek słodowy waży 440 gr. Ubytek jest nieduży. Jeszcze raz polecam. Nie ma dużo pracy. Tylko nie należy wystawiać kiełkujących ziaren na światło dzienne, bo mogą się zazielenić.
 

dana

Member
Sie 9, 2005
53
0
0
Jeszcze jedno, jak będę dodawać słód do pieczenia chlebka, jeszcze raz go przekręcę w młynku, będzie bardziej "mączny" ;)
 

dana

Member
Sie 9, 2005
53
0
0
Używam prawie do każdego chleba. Biorę 1 łyżkę na 500 gram mąki. Zapach samego słodu jest wspaniały i myślę, że chleb dużo zyskuje, pisała o tym Mirabelka. Tak do końca nie jestem pewna ile powinnam go dodawać, gdzieś wyczytałam, że słód nie powinien przekraczać 1 % mąki. Jeśli ktoś coś więcej wie na ten temat to na pewno mnie poprawi. Pozdrawiam
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Używam prawie do każdego chleba. Biorę 1 łyżkę na 500 gram mąki. Zapach samego słodu jest wspaniały i myślę, że chleb dużo zyskuje, pisała o tym Mirabelka. Tak do końca nie jestem pewna ile powinnam go dodawać, gdzieś wyczytałam, że słód nie powinien przekraczać 1 % mąki. Jeśli ktoś coś więcej wie na ten temat to na pewno mnie poprawi. Pozdrawiam
:bussi:

czyli do każdego chleba.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
W końcu zrobiłam słód z pszenicy
icon_smile.gif
Prażenie trwało u mnie ok.40 minut,jakoś ziarno nie chciało ściemnieć.Po zmieleniu wyszło całkiem sporo pięknie pachnącej mąki słodowej.Na razie piekłam ze słodem bułki hamburgerowe trochę zmodyfikowane i wyszły pyszne
icon_smile.gif
 

bernadek

Member
Lut 25, 2007
671
0
0
Właśnie zjadam ostatnią kromkę najpyszniejszego , kupnego chleba jaki jadłam, łotewskiego Domnjeku.Czytam skład ,żeby kiedyś upiec podobny chlebek,myślałam ,że w składzie jest miód ...a tu jakiś słód żytni
icon_eek.gif
co to jest u licha i skąd to wziąć ? A tu taka niespodzianka, okazuje sie , że sama mogę słód wyprodukować , dzieki Carbo
cvety.gif
 

konsta

Member
Sty 22, 2008
21
0
0
Dzień dobry:)
Pamiętam ,że gdzieś przy okazji dyskusji na temat bułeczek, zostały podane linki do sklepów gdzie można było kupić gotowy słód w proszku. Niestety moja wyszukiwarka nie chce odnaleźć tego tematu
icon_sad.gif
. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby Panie mogły mi podać jakiś link do sprawdzonego słodu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje:)
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Slod mozna zastapic cukrem albo miodem.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,066
434
83
iwona44 @ 11 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=689454I ja mam pytanie odnośnie słodu a właściwie tego co dostałam,a mianowicie chodzi o to ,że dostałam jakieś produkty jeden pod nazwą Bio-Bergmalz a drugi Bio-Malzmehl,jako,że nie jestem specjalistką od języka niemieckiego proszę kompetentne osoby o pomoc co to za cuda i z czym to się je
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
ten pierwszy to slod bio, ale reszta to chyba nazwa handlowa wiec nic mi nie mowi.

"Bio-malzmehl" to maka slodowa z uprawy ekologicznej. maki slodowej uzywam, wyglada ona jak zwykla maka tyle ze troche ciemniejsza. kiedys udalo mi sie kupic slod litewski i wygladal jak kawa zbozowa.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Zazdroszcze tego domowego mielenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: