Strudel z jabłkami

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Inga a spróbowałaś w końcu bez cynamonu
icon_wink.gif
?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Jabłka odgrywają kluczową rolę w strudlu, bo ciasta to tam tyle co kot napłakał
icon_mrgreen.gif
, u mnie tylko i wyłącznie z szarą renetą i bez cynamonu, a Tobie która wersja bardziej smakuje?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
To można powiedzieć, że jesteś bogatsza o jeden rodzaj strudla
icon_lol.gif
, muszę zrobić, bo dawno nie piekłam, straszne niedopatrzenie.
 

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Zrobiłam strudel, dałam mu druga szanse gdyż za pierwszym razem wyszedł nieciekawy w smaku tzn był potwornie kwaśny, nawet przysypany toną pudru ledwo zjadliwy, do tego jeszcze się rozpeciał, ale była to wina jabłek, to były pierwsze renety i do tego bardzo soczyste i kwaśne.Te 3 łyżki cukru to było stanowczo za mało.
dzisiaj poczłapałam na ryneczek z myślą o zakupie renety ale renety brak, wiec wzięłam jakieś pod nazwą kwaskowate( teraz nie wiem co to za jabłka bo smaczne były i pięknie się rozpadły)
Dałam 5 łyżek cukru mogłam dać z pól łyżki mniej i strudel wyszedł cudny. Razem z mężem zjedliśmy go w 30 minut. Jutro idę na rynek po druga porcje jabłek i znów będę piekła .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
Właśnie się studzi mój pierwszy strudel. Niezadowolona jestem taki wielki gruby i krótki robal mi wyszedł nie to co Wasze a na dodatek podczas przenoszenia pękło mi na środku ciasto
cry_1.gif
. Na dodatek zapomniałam cynamonu. Starałam się dobrze rozciągnąć ciasto. Poczekam aż ostygnie trochę i spróbuję.



 

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
Dziękuję Margot
cvety.gif
dziś po nocce jest smaczniejszy
icon_biggrin.gif
ale chyba jednak pozostanę przy szarlotce no chyba że rodzinka sobie zażyczy. W każdym bądź razie kolejne "ciastowe" doświadczenie na koncie
icon_biggrin.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Mihrunnisa @ 4 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1032827Właśnie się studzi mój pierwszy strudel. Niezadowolona jestem taki wielki gruby i krótki robal mi wyszedł nie to co Wasze a na dodatek podczas przenoszenia pękło mi na środku ciasto
cry_1.gif
. Na dodatek zapomniałam cynamonu. Starałam się dobrze rozciągnąć ciasto. Poczekam aż ostygnie trochę i spróbuję.
Mihrunniso nie zniechęcaj się proszę, dużo zależy od mąki, ja najczęściej robię z Lubelli, z tej mi się dobrze rozciąga, moje pierwsze strudle też nie były idealne, nawet teraz zdarza mi się, że coś nie wyjdzie przy przenoszeniu, a cynamonu nie dodaję, uważam, że nie pasuje do tego ciasta. Cieszę się, że spróbowałaś go zrobić
icon_smile.gif
.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
pewnie,że nie warto się zniechęcać , bo jak uda się tak jak trzeba to oprócz nieba w gębie jest wielka satysfakcja
zahnlos.gif

Ja w każdym razie przy produkcji strucla tzn po udanej wersji rosnę z 5 cm
icon_mrgreen.gif

a za wysoka nie jestem to bardzo mnie cieszy ,szkoda ,ze nie jest to efekt trwały i po zjedzeniu ciasta wracam do swoich 161cm
icon_wink.gif
 

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
Izoldo mój tata był baaardzo zadowolony z faktu że nie było cynamonu bo go nie lubi zaś ja uwielbiam tak więc na przyszły raz to chyba będę musiała zrobić 2 strudle ;). Mąkę to rzeczywiście pomimo że miała 11 g białka była z gatunku bezimiennych najtańszych z L'eclerca, dodatkowo rozciągałam opuszkami palców a nie kostkami tak jakoś przyszło mi to naturalnie ale ja jestem częściowy mańkut. Nie zrezygnuję bo marzy mi się burek, baklawa itd.

Margot to ja tutaj zawsze marudzę że jestem mała i chciałabym mieć przynajmniej 175 cm a mam 167 to te 5 cm jak znalazł (zresztą przy mojej aktualnej wadze by się przydało, 5 kg do zrzucenia mam przynajmniej). To ja bym w kółko te strudle bym robiła :D.

Tu jedyne zdjęcie komórkowe które się uchowało podczas pieczenia:

98_001.JPG
 

Załączniki

  • 98_001.JPG
    98_001.JPG
    55.2 KB · Wyświetleń: 6

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
wink.gif
Link do Instrukcji bardzo stary i dlatego nie działa. Miejmy nadzieję, że Izolda wstawi odświeżoną wersję.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: